Zimní start 1.6D

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Zimní start 1.6D

Příspěvek od tomik258 »



To si jenom tak v -22°C jdu zkusit jak chytne golf po tom, co jsem měl baterku přes noc na nabíječce (tuto nabíječku už nikdy nebudu používat). Golf naskočil, ale vůbec nereagoval na polohu plynového pedálu. Žalostně točil do doby až zdechnul. Opětovné zastartování nebylo možné, jelikož spínací skříňky byla tak zatuhlá, že sem se bál o zlomení klíčku. Posledně sem tankoval plnou nádrž někdy v prosinci nebo koncem listopadu na benzince provozovatele autodopravy, takže si myslím že nafta měla být zimní, ikdyž kdo ví co dělá zimní nafta v -22 stupních. Dneska sem si dobil baterku na procesorové nabiječce co mám k RC modelům, nabil jsem asi 2,2Ah a golf točil o poznání líp, měl v podstatě startovací otáčky, ale snahu chytit měl vždycky tak na jeden válec, takže nevím jestli to je všechno zamrzlé nebo zavzdušněné, každopádně auto od víkendu stojí nikde se s ním nejelo což je podle mě chyba největší. Žhaviče jsou dobré ;) Zdar a štěstí při zimních startech vašich G1 ;)
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od Peťas »

Kromě jednoho chrochtajícího, jsem se zimními starty GI nikdy neměl problémy. :pleasantry:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od jirkaTDI »

já jsem startoval nejvíc asi v -15°C, asi před 2ma rokama. Žhavení mám na tlačítko, takže si nažhavím jak dlouho chci a žhavím i při startu :-D chytlo to tak na dva válce, v zápětí se přidal i třetí a pak i čtvrtý :-) jinak kolem nuly to chytá v pohodě na všechny 4 po krátkém nažhavení (cca 8s) teď je schovanej v garáži v +5ti a startovovat ho nebudu, nemám proč... naposledy jsem ho startoval před 2ma týdny po 3 měsících stání a chytl na brnk :-)

jinak když jsem ho tehdá před 2ma lety stavěl přes zimu, tak stál vždy i v těch nejkrutějších mrazech venku pod přístřeškem a každý víkend jsem ho vždy nastartoval, popojel 20m do dílny a pak v neděli zpět ven. Takhle celou zimu, a nikdy jsem neměl problém, že by nenastartoval. Baterku jsem měl na tyto účely z traktora a nikdy jsem jí nemusel dobít :mrgreen:
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od tomik258 »

Nabil jsem si baterii pořádnou nabíječkou, golfík stál od pátku v těch nejvetších mrazech (tento týden se toplota ráno od -20 nehnula) no točil točil až chytil :) Tak jsem ho byl projet, do kopce, pěkně se zahřál, ale pak otevřel termostat a velký okruh byl už horší na zahřátí. A než abych najezdil 100km kdesi v noci jsem se vrátil s usmevem na rtech domů. Natočím zítřejší ranní start :)
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od chavier »

Jinak k tvému startování, osvědčil se mi ten menší startér s reduktorem z G2, né ten starý baňatý žrout. Předvstřik vytahuji až s první blafnutím a hodně plynu, zatahuji až je motor teplý. Taky to chce čistý naftový filtr, dobré žhavičky a aditivum taky neublíží.

Když bylo nejhůře, tak horkovzduška do sání :-)

já golfíka na zimu nevytahuji, nemá to cenu.

1,5D nechtěla ani v -2°C byla už dost vyběhaná
1,6D ta šla do -10°C cca, ale jednou, ze školy jsem už jel na laně.
1,9D to byl nejlepší motor který jsem tam dal, zatím nastartoval vždy a rychle
1,6TD ten mám teď nachystaný, ale auto bude jezdit jen v létě, tak to je jedno :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od duli »

Tak mne zradila baterie, ale když jsem včera dopoledne tankoval a viděl jsem, jakou konzistenci ta nafta má, tak si myslím,že v těchto teplotách stačí trochu zasraný palivák a už neprojde, chrysler chytnul bez problémů, takže nafta OK.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: Zimní start 1.6D

Příspěvek od tomik258 »

Tak dneska stejný scénář, ještě sem si před autem autem rozbil držku jak jsem uklouzl na ledě. Nic méně nažhavil jsem dvakrat ať mi zbyde trochu štávy na start, chytlo to a i při plném plynu otačku pořád nízké až to zhaslo. Zase sem to nažhavil a klíček už nešlo dotočit do startovací polohy. Řekl sem si že dneska odjedu kdybych to měl roztlačit, tak sem pořad točil klíčekem až sem spínačku trochu rozhýbal, začal sem točit chytlo to, pustím klíček a ta svině sviňská (spínačka) mi asi vlivem její nizké teploty a silných vibrací vrátila klíček zase do první polohy. Pak sem si řikal že to snad ani nechytne, no zatočil sem motor se začal z těžka převalovat ale nastartoval. Takže pánové, golf je schopný jízdy i v mínus 22°C :) nevím jaká teplota byla dneska, máme teploměr v druhém autě, zeptám se tatíka jak dojede z práce. Takže zimním startům zdar a já jdu zase dobíjet :D Už by to fakt chtělo golfíkovi darovat nějakou slušnější baterii :)
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Odpovědět

Zpět na „Motor“