Tak ropák dojezdil.......

benzin i diesel

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Tak ropák dojezdil.......

Příspěvek od Peťas »

Dneska jsem musel odstavit svého ropáka. Už zhruba měsíc měl mírně zvýšenou teplotu, ale nic hrozného se nedělo. Říkal jsem si, že to bude asi termostat, tak v podstatě o nic nejde. Jenomže se to v poslední době začalo celkem rychle zhoršovat a dnes to došlo už tak daleko, že na mě dokonce začala blikat kontrolka teploty motroru. Nic hrozného netuše jsem koupil nový termostat vyměnil ho a .............. pořád stejné. Spodní hadice od chladiče studená, tak jsem vyhodil chladič a tomu samozřejmě nic není. Při další zkoušce se hviličku po nastartování začalo ozývat divné pískání (něco jako nenamazané ložisko). Byl to ovšem ventil na víčku chladící nádobky. Hodně tlaku v chlazení téměř hned po startu je celkem jednoznačné - v lepším případě těsnění pod hlavou, v horším přímo hlava.

Tak je chudák odstavený a s největší pravděpodobností už nevyjede - vůbec se mi do opravy, nebo výměny motoru (druhý doma mám) nechce. Stejně by to bylo max na 1 a 1/2 roku, kdy končí STK......

Musel jsem se vypovídat..... :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

cavw petas, nic si z toho nerob, je to už deduško, dopraj mu dôstojného odpočinku. Aj ten môj má v poslednej dobe trochu problémy - termostat, zvýšená teplota (dôsledok krátkej jazdy bez vodičky), dúfam, že sa z toho ešte spamätá

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

Nj, má už na krku čtvrť století....... :wink: Ale bylo to takové nenáročné auto, které i ve městě dokázalo jezdit s nízkou spotřebou.

Třeba se k té opravě dokopu... ikdyž.... i kdybych to udělal opravdu hned, tak to bude jenom na ten 1 a 1/2 roku, protože kastle už to má kolem zadních lemů a konců prahů zasebou. A popravdě se bojím, že by mohla někdy třeba uletět i zadní náprava. Pasivní bezpečnost v podstatě žádná (ono ani GII na tom není o moc líp).....

Asi to dopadne tak, že zůstane jenom Cabrio a GII........ :cry:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

no veď ty mᚠslušný vozový park, keď sme boli u teba naposledy s mobym mál si len jeden VW golf 1 a teraz tam vidím dva, čo to mᚠza stroj?

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

martyG píše:no veď ty máš slušný vozový park, keď sme boli u teba naposledy s mobym mál si len jeden VW golf 1 a teraz tam vidím dva, čo to máš za stroj?
To je jenom na náhradní díly - potřeboval jsem do Cabria převodovku a tenhle byl za velice slušnou cenu, tak jsem ho vzal. Sice je trochu vybydlený a po technické stránce taky není nic moc (spíš nic... :wink: ), ale kára by se ještě dala zachránit a motor a převodovka vypadají taky dobře.

Takže motor na "transplantaci" bych měl, ale chybí chuť a taky čas......... 8)
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

presne si to vystihol, chýba chu a čas ja som na tom podobne, lebo sa zo mňa momentálne stal študent, takže mám toho času tiež málo. Mal by som na teba jednu otázku: v poslednej dobe mi nechce naskoči motor, baterka točí, žhaviče skontrolované, zavzdušnený nie je, všetko je naoko v poriadku, ale chytí až na vežké prehováranie. Pritom aj tlaky sú OK (merané asi tak pred pol rokom). Ďalší prejav je že keď konečne horko ažko chytí, vyvalí sa z výfuku biely dym a cíti nespálenú naftu, ako keby vôbec nežhavil (žhaviče bosch duratherm, olej valvoline semi synthetic, vymenené čerpadlo po repasácii). Keď sa chvížku ohreje, štartuje na prvý krát ako nový. Nič a nenapadá? :cry:

Uživatelský avatar
Leon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Leon »

martyG píše:presne si to vystihol, chýba chuť a čas ja som na tom podobne, lebo sa zo mňa momentálne stal študent, takže mám toho času tiež málo. Mal by som na teba jednu otázku: v poslednej dobe mi nechce naskočiť motor, baterka točí, žhaviče skontrolované, zavzdušnený nie je, všetko je naoko v poriadku, ale chytí až na veľké prehováranie. Pritom aj tlaky sú OK (merané asi tak pred pol rokom). Ďalší prejav je že keď konečne horko ťažko chytí, vyvalí sa z výfuku biely dym a cítiť nespálenú naftu, ako keby vôbec nežhavil (žhaviče bosch duratherm, olej valvoline semi synthetic, vymenené čerpadlo po repasácii). Keď sa chvíľku ohreje, štartuje na prvý krát ako nový. Nič ťa nenapadá? :cry:
Asi napíšu hloupost, ale nemůže to bejt nekvalitní naftou?

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

no tiež som nad tou naftou uvažoval, ale prečo to potom už druhý krát aj po vychladnutí chytá perfekt, som z toho na nervy, doteraz spožahlivé autíčko bez väčších problémov a teraz toto :roll:

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara3 »

martyG píše: ako keby vôbec nežhavil
Něco podobnýho se mi stalo když se přepálila pojistka žhavení...

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

Jak už bylo zmíněno.... Zkontroluj nejdřív, jestli Ti to opravdu žhaví. Zkontroluj jestli jde napájení na žhavičky a potom zkontroluj samotné žhavičky. :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

práve že som to meral, do žhavičov ide prúd asi 10 V, žhaviče som mal všetky vybraté von a pekne po jednom som ich na priamo pripájal a kontroloval, poistku som videl v sobotu, keď som na ňu nahadzoval ten plastový krytík. Dnes som požičal auto od tatu, moje som mu nechal, reku nech to vidí čo to tá moja potvora stvára a on mi ráno volá, že mu to chytilo v pohode. Už som z toho úplný debil :kto:

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Příspěvek od moby »

martyG píše:no tiež som nad tou naftou uvažoval, ale prečo to potom už druhý krát aj po vychladnutí chytá perfekt, som z toho na nervy, doteraz spoľahlivé autíčko bez väčších problémov a teraz toto :roll:
počuj mesiac nie som doma a už máš problémy!!! :roll:
šo si nalial za bordel do nádrže??? :lol:
mimochodom ma napadlo, skús vymeniť relatko, či to nerobí neplechu...ak nemáš doma po ruke, zastav sa za mojou wife a vyber z mojho goffa...ale len to relatko, wife nechaj na pokoji, OK?? :evil: ........... :wink:
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

no len pre to relatko sa mi tam neoplatí chodi...mám doma tiež jedno a už som ich aj vymenil a nič, kua asi mimozemšania. Ozaj,čo keď si bude chcie tvoja mamina pokeca ? Šak len na jednu kávičku :wink: už sa nemožeš dočka, čo :lol:

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Příspěvek od moby »

martyG píše:no len pre to relatko sa mi tam neoplatí chodiť...mám doma tiež jedno a už som ich aj vymenil a nič, kua asi mimozemšťania. Ozaj,čo keď si bude chcieť tvoja mamina pokecať ? Šak len na jednu kávičku :wink: už sa nemožeš dočkať, čo :lol:
:evil: :evil: :evil: ...sa mi nožík otvára... :lol: :lol: :lol: jasne bude rada... :wink:
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Uživatelský avatar
martyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyG »

už sa tata v tom trochu povrtal, tak dufam, že to pojde. O maminu sa neboj, nemam cas chodi po návštevách a okrem iného by mi tá moja dala, že kávičku...Počúvaj, to čo za foto mᚠz toho bojiska "Ležím na uaze a je mi dobre", Si sa mal necha odfoti v zákope zo sapíkom...

Odpovědět

Zpět na „Motor“