Co je to za motor?

benzin i diesel

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Co je to za motor?

Příspěvek od rabbit »

Zdravim, když už se tu zkoumají motory, mám taky jeden problém s cabriem. Koupil jsem ho v prosinci a v papírech je typ motoru 1.8 EX. Ale když jsme na něj chtěli objednat filtr, tak mi tam nesedl a rozměry odpovídají spíš na motory Gti, ale nevím jestli nemají sání na druhé straně než ten můj??????

Když už jsem u toho, nemáte čistě náhodou někdo "Volkswagen Cabriolet, Scirocco Service Manual: 1985-1993" :?:

A poslední dotaz, k motoru 1.5 JB. Nemáte někdo takovou tu hračku, která dělá sytič :cry: Je z boku na karbecu a je napojená na okruh chlazení.

Dík moc.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

Možná se pletu,ale EX by měl být (podle APM) Pierburg 2E2 a ty máš na fotce stříkačku.Není to spíš DX?

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od rabbit »

Stříkačka to je. Podle toho filtru jsem usuzoval, že to bude motor DX nebo EG, ale nevím jak vypadají :cry:

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mara7518 »

motory ze sirocca mely sani tak jak mas ty..golfy myslim ne druhou stranu,nekdo ti urco rekne vic nez ja..

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

g1 i sirocco ma sání na tu stranu jako máš ty.Na obrázku ,jak je červenej obdelníček ,by měl být vyražený nějaký písmenka a čísla,tak je zkus opsat :lol: (typ motoru)
Jinak si myslím,že to EG nebude ,protože,ten mám doma a má vyvedenou vodu do chladiče mezi prvním a druhým válcem(od rozvodů)

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

g1 i sirocco ma sání na tu stranu jako máš ty.Na obrázku ,jak je červenej obdelníček ,by měl být vyražený nějaký písmenka a čísla,tak je zkus opsat :lol: (typ motoru)
Jinak si myslím,že to EG nebude ,protože,ten mám doma a má vyvedenou vodu do chladiče mezi prvním a druhým válcem(od rozvodů)
Přílohy
Nepojmenovaný 1.jpg
Nepojmenovaný 1.jpg (29.25 KiB) Zobrazeno 1013 x

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od rabbit »

Číslo zjistím až o víkendu, jelikož jsem celý týden pryč a teď píšu z Německa. Mám u sebe jen pár fotek, ale na žádné nebude vidět to číslo dle rámečku.Jenom mám jednu o trochu detailnější fotku.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

Nebo to taky může být něco překopanýho :? já mám ve dvouch jedničkách motory z G2 :oops:

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od rabbit »

Marus píše:Nebo to taky může být něco překopanýho :? já mám ve dvouch jedničkách motory z G2 :oops:
Co jsem zkoumal, tak většina motorů z G2 má sání na druhé straně než já, ale samozřejmě jsem neviděl všechny typy motorů.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

EX má karbec, tohle je nějaká 1,8 K-jetronic DX nebo KT nebo cokoliv jinýho :wink:
počkáme co je na bloku, ale jestli je to přeražený, tak babo raď..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

rabbit píše:
Co jsem zkoumal, tak většina motorů z G2 má sání na druhé straně než já, ale samozřejmě jsem neviděl všechny typy motorů.
Sání pasuje na motory z g1 i z g2 podle toho se nelze řídit

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od rabbit »

Marus píše:
rabbit píše:
Co jsem zkoumal, tak většina motorů z G2 má sání na druhé straně než já, ale samozřejmě jsem neviděl všechny typy motorů.
Sání pasuje na motory z g1 i z g2 podle toho se nelze řídit
Hold budu muset o víkendu omrknout to číslo, jinak se asi nepohnem vpřed 8O

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Příspěvek od pov »

Podle me je to jasny JHcko...





ale treba se pletu :lol:

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od dury2 »

Zdravim tě kolego. V říjnu jsem si s kámošem dotahli z německa taky cabrio, sice ještě není tak hezké jako to tvoje, ale to přijde. Puvodně v něm byl taky 1,5 JB je to taky ale nějaký napůl překopany, teď do toho dáváme 1,6GTi s karbecem,takže možná z té 1,5JB něco zůstane. Jak jsi na tom se střechou ?

Uživatelský avatar
rabbit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od rabbit »

dury2 píše:Zdravim tě kolego. V říjnu jsem si s kámošem dotahli z německa taky cabrio, sice ještě není tak hezké jako to tvoje, ale to přijde. Puvodně v něm byl taky 1,5 JB je to taky ale nějaký napůl překopany, teď do toho dáváme 1,6GTi s karbecem,takže možná z té 1,5JB něco zůstane. Jak jsi na tom se střechou ?
St5echa, no, jak se to vezme:?: . Asi na třech místech ji někdo říznul a docela solidně :( , ale předchozí majitel to nechal zašít a drží to dobře a hlavně neprotéká. Jelikož je to Karmann, tak se mi zatím moc nechce investovat za novou v kůži.

V tý zmenšenině to není vidět, ale na haubně je popraskaný lak a ze strany spolujezdce to nějaký šikula, který parkoval vedle tuknul :x Až bude přihlášený, tak ho bude čekat cesta k lakýrovi na drobné opravy.

Jo, mám ještě jeden problém, nefachá mi vyhřívání sedačky spolujezdce, ale na to spíš nebyl čas to zkouknout, kde je chybička :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motor“