WEBER 40/45 dcoe

benzin i diesel

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
sikita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02

WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od sikita »

Ahoj, uvažuju o montáži karburátorů weber na motor 1.8 16v KR, pokud budete mít nějaké rady nebo zkušenosti byl bych rád když se se mnou podělíte.Jsem amatér tak budu rád když mě někdo opraví že tu píšu blbosti.Díky

Osobně se budu snažit Vám sdělovat mé zkušenosti, ceny dílů,úpravy a podobně.

Co jsem zatím zjistil že na tento motor postačí weber 40 dcoe (pokud Vám to stačí na běžné ježdění).Mě karburátory vyšli na 10000,-Kč.
Co je potřeba k montáži na motor 1.8 16v (po domluvě s chlápkem co jezdí vrchy na motoru 2.0 16v na webrech 45 dcoe) :

1.Karburátory :) : jak už jsem psal mě vyšli na 10 tis. Dají se sehnat 7500,-Kč/ks bez DPH.
2.Sací potrubí : 6500,-Kč
3.Spražení obou karburátorů : 950,-Kč
4.Vzduchový filtr : od 500,-Kč/ks
5.Plovák pro karbec (plastový) : 650,-Kč ( bylo mi řečeno že origo plováky nedělají dobrotu )
6.Na motoru KR je rozdělovač s cívkou napojen na řídící jednotku, takže prý je ho potřeba vyměnit za jiný ( např. polo 1.1 nebo jiné)
7.K motoru KR jsem kupoval vysokotlaké benzínové čerpadlo, u karburátorů je potřeba ho vymněnit za nízkotlaké.Cena : ? (zatím ještě nemám)

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

takže čerpadlo zakladni verze se dá sehnat za 1500 facet, membránový, sání sem zvolil samodomo/znamej má svářečku na hliník)zapalování se mění z důvodu zvýšení otáček,, na seriový zapalování z KR ti to bude norrmálne jezdit. mam oskoušeno, ale má omezovač někde kolem 7700ot, nevím přesně,filtr nevím jak budeš řeššit, já mám origo filtrbox takže na konec dám pouze kuže, spřažení klapek je samozrejmý, ale potom ješte přepákování plynovýho ovládání to neni zrovna laciný, nekde sem ho vyčuchal za 3500 kč, potom je problém s kolínkem na vodu co jde z bbloku, musí se budto převařit aby melo sklon dolu(origo neleze vařit) takze se musí vyrobit, nebo koupit na ebay nebo někde hotovej výrobek,já osobne dávám i jinej chladič kterej schovám do příčky a ne před ni jak je origo,hadice od nadrže mám v prumeru 8MM,jeste musím nějak poupravit sací koš v nádrzi, vratka ti je k prdu takže pryč s ní, a ted sme byli pouze u montáče, počkej až příjde na řadu seřízeni a natryskování, tam začíná pr**l teprve, sada trysek a ddifurozzů cca 8tis když víš co tam máš dát,mám stáhle program pro výpočet trysek, emulzních trubic,dufuzorrů atd,,,oficiální rada pro trumpetky neexistuje takze budes muset sskoušet,já sem ležel 14 dní po večerech u netu než sem si tohle všechno vyčetl a pak sem se seznámíl s chlápkem tady od nás co zezddí vrchy na tech samejc webrech jako mám já(dcom 40)a říkal at se toho vubec nebojím, to zapalování jak chceš ode mě, není špatná věc,trocha uprav tě nemine ale ke škodě to rozhodně není,rríkal že kladívko stíhá v poho do 9tis ot,
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

http://skoda.datriware.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
tady když prolezeš tyhle stránky tak je tam toho napsáno mnoho a borec má přímo i eshop a věcma na webry, bral sem od něj čerpadlo a max spokojenost
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

http://highperformanceparts.cz/system-t ... atoru.6211" onclick="window.open(this.href);return false;
přepákování, nutno dokoupit jeste ovládací táhlo za 600kč,
http://www.skodateam.cz/Palivova_pumpa_ ... op?idz=257" onclick="window.open(this.href);return false;
tuhle pumu sem kupoval, je nutno dokoupit jeste filtr,ten sem ještě neřešil
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;
tady je odkaz na moje sání,snažím si toho dělat co nejvíc ssám, ale tý práce a matroš....přepákování budu taky nějak vymejšlet,nechce se mi dávvát 4tis ta pár táhel, už to mám trochu namyšlený, ale to všechno až bude motor opět v autě....
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
sikita
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od sikita »

Díky moc.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od deywis »

zajímalo by mě jak je to s ostatníma karbecema, třeba dellorto, má význam do nich jít nebo to jsou vyhozený peníze? případně jak jsou na tom další výrobci?
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

dellorto jsou dost podobný jako weber, funguje to stejně jako weber, tuším že ten borec jak sem dával odkaz na ten jeho shop vede díly i na tyhle karbecy
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od zviratko »

Ještě jsou Solexy , myslím že jsou všechny cca stejné a na stejném principu. Jen díly jsou levnější
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od robil1.6gti »

Pokud se nepletu, mají tyto 3 značky karburátorů i stejné příruby. Je-li to jinak, prosím odborníky o upřesnění. Mám jenom Solex a Weber.
-----

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od deywis »

zeptám se opravdu laicky, když jsou webery, solexy a dellorta tak zhruba stejné a fungují na stejným principu, proč je u nich cena tak propastně rozdílná? v čem jsou webery lepší než třeba ty zmíněný solexy?
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od splouchy »

proč je louviton kabelka dražší než kabelka od pumy nebo adidasu? stačí ti tahle odpověd?
GTI is pure adrenalin YEAH!!!

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od deywis »

Tak uz je mi to jasny :wink: v tom pripade muze clovek usetrit celkem dost penez, kdyz koupi misto weberu treba dellorta...
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
Haus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ecce homo - Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od Haus »

Ahoj,
kdyby měl někdo zájem prodávám jedny karburátory DellOrto viz. odkaz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... t=dellorto" onclick="window.open(this.href);return false;
Ecce homo is the BEST road...

Uživatelský avatar
Haus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ecce homo - Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: WEBER 40/45 dcoe

Příspěvek od Haus »

Další sady dvojitých karburátorů (Weber a Solex) na prodej zde:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=253494" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=253493" onclick="window.open(this.href);return false;
Ecce homo is the BEST road...

Odpovědět

Zpět na „Motor“