Jak vypalit vypalovaci barvu??

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od Petee »

Zdravim, mam prosbu zda nema nekdo typ na to jak vypalit vypalovaci barvu. Nastrikal jsme si nektere komponenty v motorovem prostoru vypalovaci barvou. Ale bouhuzel uz se mi nedari to aby barva vytvrdla....zkousel jsme davat dily do plynove trouby - cca na 1h a vysledek NIO. ;(
A vypalovaci pec samozrejme nemam.

Uživatelský avatar
johny99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senica ,Slovensko

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od johny99 »

nechápu , když to dáš do trouby na 175°C na hodinu musí to bít vytvrdlé , když si neporadíš tak dát barvu dolů a střiknou to barvou na Brzdy ta odoláva teplotam na motoru , nebo sprey na kamna do 650°C ten davam na brzdy jak základ

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od jirkaTDI »

Jaký komponenty jsi stříkal? Kromě výfuku není žáruvzdorná barva na motoru třeba.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od Petee »

Strikal jsme kryci plech rozvodoveho remene - uznavam, ze tento dil strikat vypalovaci barvou je asi zbytecne. Dale jsme strikal trubicky od cerpadla do vstriku - take tedy asi zbytecna vypalovaci barva. Ale chystam se i na ventilove viko a tam si teda myslim, ze normalni barva sleze a oloupe se....mozna jsme to zbytecne prekombinoval, ale bal jsme se aby ta barva na tech vecech co striknu, vydrzela....
A jinak odpoved na prvni prispevek - prave ze v plynove troube neni regulace teploty - tedy nevim kolik stupnu je v plynove troube :( A barva se ma dle vyrobce vypalovat pri 160 °C a nevim jakou teplotu to dosahlo.....asi mensi, kdyz se mi to po hodine nepovedlo....barva je jeste vic ziva, nez po nastrikani danych veci....

vratoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.10.2012 19:06
Bydliště: Bratislava

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od vratoo »

no plynova truba musi mat cez 160 stupnov, som pozrel na nete a bezne plynove truby maju teplotu od 160 do 275 stupnov. Jedine co ma napada je ze si mal staru farbu alebo zle odmastene diely. Ja mam na veku daku obyc farbu a mne sa uz lupe dole...nabuduce dam ako pise johny bud farbu na kamna nebo na brzdy :) popripade mal si ju dopredu predhriatu???

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od jirkaTDI »

Na ventilový víko je žáruvzdorná barva k ničemu, osobně mám na všech těhle věcech komaxit.

Žáruvzdorná barva má na autě smysl jen na výfuku a brzdách, všude jinde postačí běžný lak nebo komaxit.
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Jak vypalit vypalovaci barvu??

Příspěvek od Ludo44 »

vypalovaciu barvu doplynovej trouby nedavaj :evil: pri sušeni sa vyparuje aceton vybuchneš aj z barakom :evil: vypalovacia barva sa musi v boxe najprv vysušiť a potom sa vypaluje , zaleži od zloženia barvy od 110až do 180° doma barvy nepoužitelné , daju sa striekať ak do nich použiješ bezbarvý acetonový lak potom uschnu ale barva sa zmeni na obyčajne acetonovu barvu

Odpovědět

Zpět na „Motor“