Motor JH - jine vstrikovani

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Zdravim, mam G1 Cabrio s motorem JH, ale vstrikovani bylo vymeneno za monotronic (asi z G3). Nema s tim nekdo zkusenosti. Jizda s tim je dost zajimava, uz jsem se to naucil, ale potreboval bych k tomu zapojit nejak lambda sondu. Podle schema k tomu ale asi ma vest lambda s 2 draty, kdezto ja mam v aute 3 drat. Problem je ten, ze sytic vypina skokove a jeste navic pri teplote, kdy se motor neudrzi v chodu. Starty jsou jinak bezproblemove. Pokud to mate nekdo take zapojene, tak se prosim ozvete. Diky

P.S. To vstrikovani jsem nemenil ja, takze se v tom moc nevyznam. Menil ho neuveritelny blb. Nechci to tu moc rozvadet, ale pri vymene zvladl znicit celou palubni desku, presto, ze byla v poradku. Ja jsem pak dopojoval chybejici draty. :negative: :cry:

P.S.2 Preji Stastne a vesele a hezky Novy Rok.

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od Martin S. »

V rasny jsem to viděl
Je to bordel
Bud to dej někomu, kdo se v tom vyzná, nebo zajeď na vrakoviště a vymontuj si celý vstřikování z funkční trojky
To co tam mas ty nacpaný je podle mě z dvojky, ještě k tomu ten úplně první tip motronicu který montoval někde kolem roku 87-88 a pak už ne
Těžko budes něco shánět na to někde
Nebo jdi cestou originálu, tzn bud JH, což funkční nesezenes, nebo 2H, který je nesmrtelný
A to, když vse dopadne budu mit z jara celý naprodej včetně motoru, který má jedinou vadu a to 1.5 blok

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

A chci se zeptat, z jakeho motoru konkretne z toho G3? ADZ,ABS,ACC? jsou to tyto motory? Nebude lepsi z G2? Aby z tak noveho golfa sedela ta vstrikovaci hlava na tak stary blok motoru. Sice obsah je stejny na kubik presne, ale i tak, nemuze to mit jiny tvar? Diky moc za odpoved :-)

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od Martin S. »

V kódech motoru trojky golfa se nevyznam
Ale jak jsem ti psal do SZ, ted mam na 1.5, hlavu z 1.8, bloky jsou pořád stejný a hlava z 8v trojky bude na 100% sedět

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Opsal jsem kody z hlavni jednotky. Bosch 0261200251, 443907311 a 810 v ramecku. Zkousel jsem hledat a melo by se jednat o vstrikovani z Audi 80 1.8 motor PM. Nema prosim nekdo schema toho konektoru? Chtel bych tam dozapojit lambda sondu a zkontrolovat, co vsechno tomu PC jeste chybi, pripadne si vyvest diag. zasuvku. Diky :)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od lister »

klasický schéma v autodatech není, tak jen popis pinů ř.j. s hodnotama který bys tam měl naměřit..
obrázek konektoru ukazuje kabel, číslování pinů na ř.j. je zrcadlově obrácený..

http://golfista76.sweb.cz/vw-club/pm.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Diky, diky moc. Tohle je bomba, ja jsem nasel v originalnim manualu zalozeny papir a zda se, ze to presne sedi. Pro kompletni pomoc ostatnim prikladam. Jinak se chci jeste zeptat, budu to zkouset promerovat tim osciloskopem, co znamena to cislo u toho Wave form? Jeste jednou diky moc :drinks: :blush: :potlesk:

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Zde to schema. Jeste jeden dotaz. Ty sipky, cerna doleva, bila doprava, pak je tam jakasi, kterou nejspise chapu, ze je vuci zemi. Ale tem prvnim dvema moc nerozumim. Diky :)
Přílohy
Cislo v krouzku je 2 a 19. Necitelne cislo k diag zasuvce je 23.
Cislo v krouzku je 2 a 19. Necitelne cislo k diag zasuvce je 23.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od lister »

to je dobře že to sedí, páč tam byla ještě druhá varianta - 25ti pinová jednotka.

černá šipka - vstup do jednotky, bílá šipka - výstup z jednotky, hrábě - kostra, hrábě se šipkou - pin kterej jednotka spíná na kostru.
Přílohy
4.jpg
20.jpg
21.jpg
27.jpg
32.jpg
35.jpg
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Diky moc, 35 pinu jsem urcil podle tech cisel, ze jsem nasel na netu naprosto stejnou krabicku, to se ukaze jeste ve finale, az to odpojim, ale tutove to bude ta 35ka. Jsem moc vdecny za pomoc. :blush: :potlesk:

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Zdravim, tak jsem se do toho pustil, dozapojil jsem, co jsem potreboval, zitra jeste musim koupit lambda sondu s jednim dratem (mam tam totiz 3 dratovou). Jen mam jediny dotaz, byl jsem se ptat i servisaka mistniho, bylo mi totiz divne, ze to teplotni cidlo na vodu by melo mit klesajici charakter s rostouci teplotou (jakoze pri 20°C voda ma mit 2V a pri 80°C ma mit 0.2V). Pry byl na skoleni a tam jim rikali, ze takto to ma pouze Opel, takze se chci zeptat, zda to neni chyba. Diky moc

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od lister »

to neřeš, ke snímání teploty se používá napěťový dělič, ten se skládá ze dvou odporů. jeden je v řídící jednotce a druhej je termistor v čidle, změna odporu na čidle vyvolá změnu napětí. je jedno jestli s rostoucí teplotou napětí roste nebo klesá, důležitý je aby řídící jednotka věděla co to znamená.

3 drátovou lambdu si klidně nech, černej drát je signál, dva šedý jsou výhřev, jeden dej na kostru a druhej na napájení čerpadla.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Motor JH - jine vstrikovani

Příspěvek od smart734 »

Zda se, ze vse funguje, jak ma. :yahoo: Vyhrivani jsem ted ani nezapojoval. Lambda sonda hazi pri zahratem motoru hodnoty mezi 0.3 - 0.7 V. Kolisa to. Vsem dekuji za pomoc. Ted uz me cekaji jen manzety a tlumice na predku. Takze jeste jednou diky moc. :thanks: :thanks:

Odpovědět

Zpět na „Motor“