Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
CabrioSK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 07.11.2007 12:55

Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od CabrioSK »

ZdraVWim vsetkych fanusikov...

Mam par otazok ohladom zastavby G60 do Cabria...mam rocnik 1991 s motorom 1.8 oznacenie EX - karburator.

Potrebujem na tento motor aj silnejsiu alebo niakym sposobom inu prevodovku alebo staci ta co tam je original ?

Uchyty na motor budu sediet alebo ich trebo vyrobit na novo ?

Poloosi mi stacia tie co tam su, alebo treba zohnat origo G60, alebo z nejakeho ineho golfa ???

Ak ma niekto nejake skusenosti s tymito vecami/motorom tak nech sem hodi zopar typov a rad, dakujem...

Old VW don´t die, they just can fly... :D

Prijemny den...

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od Willdaa »

Zdar na G60 je podle me nejlepsi dat origo G60 rychlostku nemusis se bat ze ji roztrhas a navic mas pekne rozlozeny delky kvaltu, nicmene na prevodovku z te 1.8 to taky jde postavit...s drzakama ti neporadim do G1 jsem to nestavel....poloosy bych dal ty co k te prevodovce patrej...nejsem si jistej jestli by ti G60 prevodovka i s poloosama totiz delkove sedla do G1...ma takovej pocit ze kdybys dal prevodovku z G60 tak bys musel dat poloosy z sciroca ktery ma 100mm klouby nebo nejak vymenit unasece v prevodovce ale je mozny ze se pletu G1 se mi moc do ruky nedostalo :?
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
CabrioSK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 07.11.2007 12:55

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od CabrioSK »

Problem je v tom ze mam len motor a elektriku...prevodovku ma kamarat ale z 3GTi 2.0 8v....vravel, ze by to malo pasovat....len tie poloosi este zohnat, ale do tej prevodovky by mohli pasovat aj z nejakej inej trojky...aspon predpokladam... :?

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od Willdaa »

CabrioSK píše:Problem je v tom ze mam len motor a elektriku...prevodovku ma kamarat ale z 3GTi 2.0 8v....vravel, ze by to malo pasovat....len tie poloosi este zohnat, ale do tej prevodovky by mohli pasovat aj z nejakej inej trojky...aspon predpokladam... :?
jo ta rychlostka ti na to pasne...jinak poloosy jsou bud s 90mm kloubem nebo ze 100mm kloubem musis pouzit takovy ktery ti sedej delkove a i prumerem kloubu na prevodovku jinak bys pak trebas musel vymenit unasece v prevodovce atd.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od lister »

mezi převodovkou z toho EX a g3 2,0 8v není zas tak velkej rozdíl, ta g3 má zesílenej vstupní hřídel stejně jako g2 16v. g60 na tyhle převodovky bude pasovat, ale je potřeba vyměnit komplet spojku.
držáky co se montujou na přev. ti budou pasovat bez problému, drřák kterej se montuje na motor (u rozvodů) bude na 95% taky bez úprav.
na poloosy z g3 zapomeň, jediný který můžeš dát do G1 kastle jsou z G1,scira,cabria nebo caddy.
jak psal Willdaa na převodovkách 020 jso dva průměry unašečů 90 a 100mm k nim logicky patří i dva průměry vnitřních kloubů a (a to už je míň logický, a o to zákeřnější) dvě délky poloos.

90mm levá 537,5mm pravá 750mm
100mm levá 529,5mm pravá 742?? (odhad)
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od Willdaa »

Este doplnim ze prevodovky 02A maj tahlovy razeni a hydraulicky ovladanou spojku takze opet starost navic
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
CabrioSK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 07.11.2007 12:55

Re: Prestavba Cabrio 1.8 EX na G60 -prosim o rady

Příspěvek od CabrioSK »

Aha.....DAKUJEM VAM VELMI PEKNE ZATIAL... :D

Odpovědět

Zpět na „Motor“