Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

benzin i diesel

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
simko.zero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.12.2007 15:20

Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od simko.zero »

Ahoj Golfáci, mam trochu problém s mým mazlem - kdyz je par stupnu pod nulou, nechce nastartovat - zkoušel jsem snad vsechno, nové žhavící svíčky, plná nádrž Winter Diesel od OMV,nový vzduchový aj naftový filtr, dnes jsem byl kvuli tomu koupit i Rychlý Start (eter), s domněním že by to mohlo pomoci, ale prd.... Golf mi točí točí točí, z výfuku kouř, ale prostě nechce chytnout, baterii mam 66Ah, 640A studeny start, takže by to měla zvládnout, kontoloval jsem i elektromagnetickou klapku na čerpadle, otevírá se, povolil jsem ty trubičky na vstřikach, nafta tam jde, Golf mi čadí, ale nenastartuje...

Před týdnem jsem ho zkoušel s kamosem roztahavat, chytnul, a když byl motor zahřátý, normalně nastartuju na poprvé...

Prosím za radu HannZ :(

moretti

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od moretti »

taková malá rada...jak sou na tom tlaky?

protože to vypadá že je moc nemáš ;)

Uživatelský avatar
simko.zero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.12.2007 15:20

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od simko.zero »

No to bych taky rád věděl, ale asi to v tom nebude, protože když jsem předevčírem měnil žhaviče tak jsem potom na potřetí nastartoval (než se tam zase dostala nafta - měl jsem sundané trubičky a přepady nafty) takže tlakama nevim.... Jak je zkontroluju ?:) asi servis co ?

Uživatelský avatar
bata
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pepov

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od bata »

a jak maš žhavení na relatko? dej na ruční dyl nažhavyt a chytalo jinak me to taky dělalo
taky nepada ti nafta?

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od MDK »

Zdar zkus nažhavit svíčky na přímo.Taky mi to dělalo a bylo to relátko.

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od chavier »

ahoj tvuj problem presne znam, nebot ho mam taky

muzes mit nove zhavicky, dobry olej, 3x zazhavit, mit nej naftu, mit pridano na cerpadle, ale kdyz ten motor to ma za sebou, ma spatne tlaky, veskery kompres jde k vetntilum, tak ti pomuze jen vymena motoru, ci GO.

moje zasady:
-pruhledna hadicka nafty
-rucni zhaveni, relatko do pryc, kazda zhavicka musi byt funkcni.
-pridano na cerpadle.
Obrázek

Uživatelský avatar
simko.zero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.12.2007 15:20

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od simko.zero »

S tou naftou - i kdyz me kamos roztahl, tak to chytlo, jezdil jsem cely den(nakupy, takže střidavě startoval, nastartoval napoprvy) tak jsem druhy den nemohl nastartovat - mam pruhlednou hadicku, pokazde tam mam videt vzduchovou bublinu, jak jde od pal.filtru do cerpadla, kdyz vypnu motor tak jde zase spatky - ale nevim jak odvzdusnit palivovou soustavu, kdyz mam palivovy filtr bez te pumpy nahoře...to mam startovat a mit povoleny nejaky sroub na cerpadle ?

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Golf 1 1.6D - nenaskoci kdyz je studeny

Příspěvek od chavier »

simko.zero píše:S tou naftou - i kdyz me kamos roztahl, tak to chytlo, jezdil jsem cely den(nakupy, takže střidavě startoval, nastartoval napoprvy) tak jsem druhy den nemohl nastartovat - mam pruhlednou hadicku, pokazde tam mam videt vzduchovou bublinu, jak jde od pal.filtru do cerpadla, kdyz vypnu motor tak jde zase spatky - ale nevim jak odvzdusnit palivovou soustavu, kdyz mam palivovy filtr bez te pumpy nahoře...to mam startovat a mit povoleny nejaky sroub na cerpadle ?
cerpadlo by se melo s bublinou postarat samo, jestli se ti stale tvori, tak mas nekde netesnost. Ja odvzdusnuji tak, ze povolim sroub co je mezi vyvody na vysoktlaky okruh na zadni strane cerpadla, protocim zasroubuji, nebo volim trubky na vstricich.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor“