neustala regeneracia DPF

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

neustala regeneracia DPF

Příspěvek od mr.majky »

auto mam po dovoze z DE, kde uz bola prevedena uprava Dieseltage, po odporucaniach som ho dal Chipnut auto riadne ozilo ale podla mna od spodu aj tak dost tupy nastup. Co sa tyka DPF po uprave dieseltage castejsie regeneruje a ani po chipe sa to nezmenilo, myslim ze to by ani nevadilo. Pre tie slabsie reakcie od spodu som dal vypnut EGR a aj kvoli zanasaniu motora sadzami. Egr mam vypnute asi 3-4 dni od vtedy auto stale regeneruje co je asi dost zle kedze to zatazuje auto, stale vysoka teplota atd. ... Filter pred vypnutim egr bol relativne cisty cize zaneseny nieje. Auto regeneruje aj ked ho nastartujem studene, nezacne hned, prejdem par metrov a bez toho aby sa zahrial zacne regeneracia.
Ma niekto taku skusenost ? Da sa to vyriesit softwerovym nastavenim DPF filtra alebo regeneracie? alebo musim nahodit naspät egr ? Po jeho odstaveni sa spravanie auta dost zlepsilo jeho reakcie atd. co sa mi paci
motor CBBB 125 kW
Naposledy upravil(a) mr.majky dne 15.11.2017 07:27, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: stale regeneruje DPF

Příspěvek od 11mAjA11 »

Je tam nahowno nalitý SW..
Dělal to někdo, kdo tomu moc nevládne..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: stale regeneruje DPF

Příspěvek od mr.majky »

Robil to profik takze v tom to nebude, ale uz som bol na diagnostiku, auto neregeneruje DPF ale sa len tak sprava, to znamena vyzsie otacky na volnobeh atd., pravdepodobne to nema nic s tym ze bolo odstavene egr len je nahoda ze sa to teraz prejavilo. ma niekto skusenost co by to mohlo byt ? nacitalo mi dve chyby, virive klapky co mi uz dlhsie svieti kontrolka ale otacky boli stale ok a teraz este sa k tomu pridala dalsia chyba v sani...
mozu mat tieto chyby nieco spolocne s vysokymi volnobeznymi otackami ?

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: stale regeneruje DPF

Příspěvek od mr.majky »

este som zabudol mechanik premeral napätie, nebolo v poriadku, presli sme ukostrovacie kable, precistili, napätie už je ok, vysoke volnobezne otacky ostali, nezmyzlo to

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: vysoke otačky na voľnobeh

Příspěvek od mr.majky »

takže nakoniec asi ide o regeneraciu, kedze z vyfuku idu vysoke teploty a neda sa ho ani dotknut, regeneracia ide skoro stale, naposledy mi ju vyplo ked bolo menej paliva ked som natankoval zase sa rozbehla... ma niekto uz taku skusenost ? moze to byt aj tym ze mi unika chladiaca kvapalina? pravdepodobne do vyfuku cez egr chladic alebo tesnenie pod hlavou a tym su vyzsie tlaky v potrubi ? je to asi uz dost vazne

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: neustala regeneracia DPF

Příspěvek od 11mAjA11 »

Neni jednodussi tam nahrat zpet SW co tam ma byt a vyloucit poskozeny "chip tuning" ???
Jestli to delal profik tak musi mit zalohu SW a zdarma ji pro overeni nahrat z5..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: neustala regeneracia DPF

Příspěvek od majrek001 »

egr zapnout - optimálně nalít sw před dieselgate a ten načipovat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Orom00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2017 09:01

Re: neustala regeneracia DPF

Příspěvek od Orom00 »

Podarilo sa ti to už vyriešiť?

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: neustala regeneracia DPF

Příspěvek od mr.majky »

Pravdepodobne ano, ale ešte to nieje 100%, auto ešte je v servise a neskušal som ho, ale chyba bola pravdepodobne v tom že mi vyfuk resp. DPF-ko zapchala voda z chladica ktora sa mi tratila a chyba sa nasla (tesnenie pod hlavou- voda unikala cez tesnenie do vyfukoveho potrubia), z DPF po vybrati vytekala voda z nemrznucou takže to v nom vytvaralo tlak a preto regenerovalo. V pondelok mam ist po hotove auto tak budem mudrejsi ked ho vyskusam ci sa problem odstranil

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“