Občasné nenastartování

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
petrab003
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.07.2018 08:53

Občasné nenastartování

Příspěvek od petrab003 »

Chtěla bych požádat o případnou radu, pokud má někdo stejnou zkušenost. Mám VW New Beetla 1,9 TDI, 66 kw a nechávala jsem dělat rozvody, výměnu oleje a výměnu startéru za nový (zn. Starline :-)), protože ten původní byl přidřený a auto dlouho startovalo. No a od tohoto většího servisu se mi teď stává tak jednou za měsíc i déle, že auto z ničeho nic nenastartuji. Auto je v provozu každý den. Většinou se mi to stalo, když bylo auto zahřáté. Někde jsem chvíli stála a když jsem chtěla odjet tak auto točí na prázdno a nemá snahu ani chytat. Většinou zkusím tak třikrát a nechám to být. Vždy stačí auto nechat třeba půl hodiny od tohoto pokusu nechat být a když to zkusím po půl hodině tak auto nastartuje na poprvé jako nic. Včera se mi to stalo opět, ale s tím, že jsem nenastartovala, nechala jsem ho skoro hodinu a zkusila znovu, ale opět neúspěšně. Dnes ráno jsem k autu přišla a nastartovala jsem ho napoprvé. Opravdu by mě zajímalo čím by to mohlo být. S autem jezdím denně a stane se mi to jednou za měsíc, že jen točí a nenastartuje a po nějaké době, když zkusím znovu tak chytne na první pokus. Budu ráda za všechny rady. Diagnostika nic bohužel neukázala.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Občasné nenastartování

Příspěvek od xerxes »

Ahoj muže zlobit bud palivové čerpadlo nebo komunikace mezi klíčem a přistrojovkou

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Občasné nenastartování

Příspěvek od majrek001 »

svítí ti vždy kontrolka žhavení, alespoň na chvéli? a kontolka imobilizéru vždy zhasne?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

petrab003
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.07.2018 08:53

Re: Občasné nenastartování

Příspěvek od petrab003 »

Kontrolka žhavení se vždy rozsvítí a kontrolka imobilizéru taky normálně zhasne. Nevím jestli to spíš nebude tím novým startérem, ale je mi divné, že se mi to stane jen jednou za měsíc jinak funguje úplně bez problémů a to jezdím dennodenně. Začalo mi to zlobit právě po výměně startéru plus se dělaly rozvody a olej najednou.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Občasné nenastartování

Příspěvek od majrek001 »

startér to asi nebude, když pokaždé točí - to by třeba cvakl a netočil atd - zkusil bych zkontrolovat předvstřik jestli není blbě nastavený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“