Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Takze prijedes ze servisu a je to jeste horsi.Tak super..jeste vyzkousim par servisu a pokud nic,tak to proste prodam. Zadluzil jsem se s myslenkou,ze si koupim slusne zanovni auto. A ted jsem akorat nasranej..tezko si pak jeste nekdy koupim VW...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

Ono nebude tak zle. Jezdil jsem s novým Citrusem a také nic moc. Ten se tak divně klepal rovnou. Sice ne od podvozku, ten byl tichý, ale nějak celkově. A už od 60km v hodině.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Takže to bude ještě horší, protože krámy dělají všichni:) Já alespoň
mám toto jako "sport", ale nasere to stejně, ovšem ti, co chtějí jenom jezdit a jinak se autu nevěnovat a neutrácet, ti musí být nasraní pořádně.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

No,tak nejak..snazil jsem se koupit auto s co nejmensim najezdem a tajne jsem doufal,ze aspon chvili budu jezdit v klidu. A o penize mi az tak nejde,rad do toho nastrkam vic nez je třeba..ale potrebuju ty penize nejdriv nekde vydelat,coz se mi nepodari,kdyz budu casteji nez pracovat jezdit vystavovat sve auto po autoservisech..coz ale zase tak moc nevadi,protoze,tam mi stejne nereknou,co s tim..aspon mi ho pochvalej,ze vypada dobre a pak si vemou nejakou symbolickou castku,za to ze se projedou a auto zvednou na zvedaku.... :fool:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od JirkaVys »

Příště nevybírat podle km, kor jestli jsi kupoval v ČR, kde je polovina stočená a auto se rozvibruje samo o sobě na zdejších komunikacích a přenese se to postupně i na auto, které z toho hází už pak také. :-D
Ale nevím, mám 10, 5 a 2,5 roky stará auta, všechno Passat... 2x TDI, 1x TSI... A úplně v pohodě, zase tolik toho nenajezdím, olej každých 10tis, výměna dílů raději dříve než až když se ozvou a přenese se to i na další komponenty.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Red Devil píše:No,tak nejak..snazil jsem se koupit auto s co nejmensim najezdem a tajne jsem doufal,ze aspon chvili budu jezdit v klidu. A o penize mi az tak nejde,rad do toho nastrkam vic nez je třeba..ale potrebuju ty penize nejdriv nekde vydelat,coz se mi nepodari,kdyz budu casteji nez pracovat jezdit vystavovat sve auto po autoservisech..coz ale zase tak moc nevadi,protoze,tam mi stejne nereknou,co s tim..aspon mi ho pochvalej,ze vypada dobre a pak si vemou nejakou symbolickou castku,za to ze se projedou a auto zvednou na zvedaku.... :fool:
Hele, alespoň Ti ho pochválej :-) Taky mi nejde moc o peníze, ale nasere, když platíš, platíš a ono nic. Já i chápu, že ne vždy to jde na první dobrou, ono je tam toho hodně. Ale když pak uděláš vše a ono nic, nebo dejme tomu se to sejde, jako že "vyměníme toto 1, nepomohlo, tak toto 2, toto 3, toto 4 a pořád nic, resp. "lepší, ale ne OK" a pak se vrátíš k toto 1, ale tehdy byl problém ještě jinde, ale než jsi ho našel, posralo se toto 1, tak ... :-) Ono je to hlavně ta bezmoc a pak i chuť se nevzdát, protože "kurwa, to není možné, aby to nešlo vyřešit" :-)

Pak si samozřejmě nadáváš, žes to vše nevyměnil najednou, ale zase, jak jsi to mohl vědět, že ano. Nebo si nadávat, žes to dělal po jednom, ale ne třeba po více krocích najednou, abys co měsíc nedělal nově geometrii, nebo nesundával to, co už jsi sundal. Takže třeba necháš vyměnit ramena, ale nedáš tam rovnou jiné silentbloky, protože chceš vědět, jestli to není i tím, nebo zapomeneš. Geometrie. Pak měnit silentbloky. Zase geometrie.

A dle mého to není o výběru auta, jestli je to nájezdem, nebo stavem, nic Ti nezaručí, že to bude OK, máš jenom větší, nebo menší šanci, je to o štěstí. To je vidět na nových autech. Koupíš nové a stejně řešíš problémy s boucháním, klepáním, pískáním, ... . Stejně tak nepomůže, když budeš vše měnit raději dříve, než by se mělo, nebo, než je potřeba. Ono se posere i ten nový díl, nebo se posere něco jiné :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak samozřejmě,ze ani malej najezd nic nezaruci,kazdopadne jsem doufal,ze se slusnou historii alespon zvedne pravdepodobnost,ze bude klid.Znacka taky za nic nemuze,ale pokud se 4ma autama z peti mas problemy,tak uz se zamyslis,nebyla by zmena ku prospechu. Kazdopadne nejvetsi problem vidim v servisech. Nikdo nic neumi,nikdo si s nicim nevi rady a kolikrat i ten pristup nestoji za moc. Dnes opet servis,projeli se,uznali,ze chovani vozu je naprosto v poradku a dale uz se neobtezovali..pokud by tohle melo byt normalni,urcite by se Golfu neprodavalo tolik..ja chapu,ze neni sranda na zavadu prijit,nevadi mi,ze vymenim nektere soucastky a nepomuze to. Mne vadi,ze se nikdo ani neobtezuje pouzit hlavu a neco zkusit zjistit..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Ano, souhlas, ale upřímně, děláme to všichni. Proč se snažit řešit "záhadu", když za stejné peníze můžu udělat to, co zvládnu poslepu jednou rukou. A to někdy za to dostanu i více. Pak už je jenom na Tobě, jak moc se "zabejčíš" :-) Zkus Moltencars, sice mě taky někdy sere, já jeho asi taky, ale používá hlavu :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Ja jeste nejsem ta zdegenerovanej abych jen krcil rameny. To co delam delam naplno a i kdyz to vzdycky taky neklape,hlavu tak nejak pouzivam..Moltencars :D Aha,tak to zkusim..a kdyz zacne byt bezradnej,zminim se o Tobe..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Hele, o mně ani slovo, pro Tvé dobro:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak dnes ještě v jednom solidne pusobicim servise,kde jsem resil kola prolezli cele auto a proste tam nic není,vsechno funkcni,vsechno pevny...takze se do podezreni dostava Dsg. Nastesti Motorpower ma v nabídce jeji diagnostiku a ta by mela ukazat,pokud se sni něco deje..Teda pokud se na to bude citit,jinak budu muset do VW :twisted: :D :twisted:

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

Jedná se o test spojek, ale roztočit auto na válcích , ohřát a poslouchat by šlo. Především rozlišit zda jde o mechanický či aerodynamický problém.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

To ohrati auta by mohlo byt dost zasadni,dela to po zahrati,cim dele jedu,tim se to jakoby zhorsuje.Dneska jsem odjizdel z práce,prudky kopec do zatáčky a mel jsem radost,cvakalo v tom,rikam hura kloub..ale pak uz to neudelalo.Obcas v tom zalupe,o tom je na foru napsano docela dost,prej to delaj gumy v ramenou,coz je o sedmičkách zname,ale asi to nebude zavada.Jinak v servise doporucoval nechat zkouknout převodovku,ze v ni chrasti. Je pravda,ze zvuky se zni linou ruzne..Ale jestli jsem pochopil dobře,co se pise na strankach pana Sixty,tak potrebuje jakousi diagnostikou zjistit bloky namerenych hodnot. Presnejsi info zde http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... odovek-dsg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

Ty ovšem nemáš závadu a řadí ti komfortně. V rámci možností převodovky, ne podle tvých představ. Líbí se mi jak jste se s Petrem našli jako dva nespokojení králíčci. Ale ty válce uděláme. Možná zítra.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

No,my jsme spis fajnsmekri,pozname,kdyz neco neni v poradku a snazime se stim bojovat. :drinks: rozdil je v tom,ze on si o problemy koleduje tuningem,zatimco ja uz se to auto bojim i umyt abych ho nevyvedl z rovnovahy..a presto mame podobne problemy..
Prevodovka radi dobre,to mi na tom taky moc neladi..

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“