Jak vysát naftu z nádrže?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od ice_man »

Ahoj prosím o radu, 8 měsíců mi stálo auto a chci natankovat novou naftu. Je možné to vysát tenkou hadičkou normálně otvorem jak se tankuje? Mám passat cc 2,0tdi rok 2011. Děkuji
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od pino.t »

Jak moc je tam té staré nafty? Pokud jen troška, tak bych to dolil do plna.
A nebo vysát v motorovém prostoru přes normální přívod.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od ice_man »

pino.t píše:Jak moc je tam té staré nafty? Pokud jen troška, tak bych to dolil do plna.
A nebo vysát v motorovém prostoru přes normální přívod.
Byla tam ctvrtka a dolil jsem zhruba 1:1 novou naftou. Moc s tím autem právě nejezdím, mám ho jen pro zábavu a vzpomínky na mládí :-D Ted mi právě na dálnici poprvé přestalo tlačit, tak jestli to nebylo náhodou tím, po nastartování už ok. Takže přes nádrž to čerpadýlkem neodsaju jo?
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od ice_man »

pino.t píše:Jak moc je tam té staré nafty? Pokud jen troška, tak bych to dolil do plna.
A nebo vysát v motorovém prostoru přes normální přívod.
A která z těch hadiček na filtru je ta přívodní? Můžu to odsát normálně po odpojení té hadičky? Nezk-rvim něco? :-)
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od pino.t »

Nevím jak je to u CC, ale většina naftových filtrů má šipky směru toku paliva. Bývají tam napojeny čtyři hadičky, pokud je tam takový plastový ventil, který se dá vyndat, tak ten je na výstupu ze vstřikovacího čerpadla a dál vede jako vrat do nádrže.
Takže by to mělo být jeden z těch pevných vývodů. Ale je možné, že je tam ještě u nádrže podávací čerpadlo.
A jestli ti auto přestalo táhnout a po vypnutí a znovu nastartování jelo jako dřív, tak ti padlo do nouzáku, tak bude nejlepší napojit na diagnostiku, může to být regulace turba, nějaké čidla atd.
Přílohy
845520165394630.jpg
845520165394630.jpg (16.14 KiB) Zobrazeno 2790 x
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

ice_man
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 06.04.2008 15:56
Bydliště: Praha

Re: Jak vysát naftu z nádrže?

Příspěvek od ice_man »

pino.t píše:Nevím jak je to u CC, ale většina naftových filtrů má šipky směru toku paliva. Bývají tam napojeny čtyři hadičky, pokud je tam takový plastový ventil, který se dá vyndat, tak ten je na výstupu ze vstřikovacího čerpadla a dál vede jako vrat do nádrže.
Takže by to mělo být jeden z těch pevných vývodů. Ale je možné, že je tam ještě u nádrže podávací čerpadlo.
A jestli ti auto přestalo táhnout a po vypnutí a znovu nastartování jelo jako dřív, tak ti padlo do nouzáku, tak bude nejlepší napojit na diagnostiku, může to být regulace turba, nějaké čidla atd.
Na diag to nic neukazalo prave, ani chyba motoru mi nesvitila, tak me napada jedine ta stara nafta a cca 2 roky nemenenej palivovej filtr.. je tam prave jen vlozka neni to ten vyse na fotce. Davat tam normalne filtr jako je napr olejovej.. najezdil jsem s nim za 2 roky asi 15tkm, tak ho asi taky vymenim.. nic jineho me nenapada. Menim olej radsi kazdych 10tkm a auto stoji v garazi.. a dosud jezdilo bez problemu, jen jsrm s nim asi 8mes nejel
VW Passat CC, 2011, 2.0 tdi 103 kw CFFB, 6-ti kvalt

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“