1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od hajney »

Zdravím klubáky, chci se zeptat na váš názor. Mám G IV 1.9TDi 81kW a padá mi do nouzáku. Stává se to nepravidelně v otáčkách 3500 nebo i 2800, jak kdy.
Vag řekl: 17965-Regulace plnícího tlaku, regulační mez překročena P1557
Vyměnil jsem vzduchový filtr, váhu vzduchu (za použitou ale podle vagu funkční)
Kontroloval jsem hadičky a našel jsem netěsnost (viz obrázek) a vyměnil jsem hadičku.
Kontroloval jsem přítomnost podtlaku za ventilem N75 a podtlak tam je.
Druhý obrázek je graf ze zkušební jízdy. První kopec to vylítlo jako nic a v druhým to spadlo. Tam kde je svislá čára tak to spadlo.
Je už tedy závada v lopatkách turba, nebo mám hledat jinde? Vyndání turba bych dal až nakonec, protože to sám nezvládnu a tak hledám jestli by to mohlo být v něčem jiném. Díky za vaše rady.
Přílohy
scehma turbin-netěsnost.JPG
světle zelená je skutečně dodávaný tlak
světle zelená je skutečně dodávaný tlak
Naposledy upravil(a) hajney dne 20.05.2009 21:05, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku

Příspěvek od saax »

JJ VYPADÁ TO NA TURBO... VÝMĚNA TURBA NENÍ ZAS AŽ TAK SLOŽITÁ-V PÁTEK JSEM SI HO TAKY VYMĚNIL SÁM.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku

Příspěvek od hajney »

já mám strach abych nezalomil nějakej šroub v motoru, pak by to pro mě byla konečná. Našel jsem i pěknej návod na demontáž turba tak sbírám odvahu...

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku

Příspěvek od saax »

p
Naposledy upravil(a) saax dne 03.05.2009 12:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku

Příspěvek od saax »

saax píše:
hajney píše:já mám strach abych nezalomil nějakej šroub v motoru, pak by to pro mě byla konečná. Našel jsem i pěknej návod na demontáž turba tak sbírám odvahu...
já začal tím že jsem sprejem kterej dokáže uvolnit zarezlé šrouby postříkal všechny šrouby,jen jeden jediný jsem musel povolit pomocí majzliku a kladiva

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

Tak mi to nedalo a zkusil jsem ještě vyměnit i ventil N75 (protože to jednou napsalo i chybu 17964-Regulace plnícího tlaku, regulační mez nedosažena) a když jsem byl v tom tak jsem vyměnil i podtlakovou baňku. (Ještě že je kam šáhnout) Na stejném úseku jsem 3x zkusil provést měření VAGem a 3x to bylo v pohodě, podle grafu turbo jasně reguluje dodávaný tlak. Jenoom když jsem najížděl na třetí pokus tak mě to při ostrém rozjezdu zase vyhodilo do nouzáku. A pak normálně jsem potřetí projel ten kopec. V prvním pokusu jsem jel celý úsek na 3 rychlostní stupeň a podruhé a potřetí jsem v půlce řadil na 4-řku. Já už nevím co dál. Přece nebudu zbytečně kuchat turbo. Tak to jdu ještě zkusit...
Přílohy
3.5test turba3.JPG
3.5test turba4.JPG
3.5test turba6.JPG

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

to vypada na zatuhlou regulaci, specific je kolik chce jednotka a aktual je namereny MAP,pokud ti nepomohlo vymeni ventil n75,tak budes muset rozdelat a vycistit turbinu a naklapeni...

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

Z 99 % je to turbo.Tu regulaci v turbu si můžeš vyzkoušet sám tím že vyzkoušíš to táhlo od plech.banky do turba ta reguluje lopatky uvnitř turba.To táhlo musí chodit cca 2cm.Pokud ti to chodit nebude tak ven a čistit.Ty máš starší Vnt 15 to je 9 lopatkové tak si potom dej pozor na správné složení.Hlavně nerozdělávej vrtule sice bys je potom dal dohromady ale doma bys je nedovážil.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od saax »

Přesně takhle se mi to v loni chovalo i mě-zkoušel jsem všechno možný až jsem nakonec sundal i turbo.Měl jsem omletou vrtulku v turbu a tudíž prý narušenou geometrii turba.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

Tak snad to budou "jen" zalehlé lopatky, jestli by to bude na výměnu turba tak to bude balík. Ale kdyby tam byly poškozené lopatky, tak by to mělo taky jiný zvuk, nebo se pletu? Objednám se v servisu a bude.

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

Né to nemusíš ani vědět ani slyšet a můžou být nějak poničené.Ale v tvém případě to budou pouze ty lopatky uvnitř.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

Dám pak vědět jak jsem dopadl. Jen se ještě zepatám: když je turbo OK tak se tlak reguluje okamžitě a na VAGu to ani není vidět (narozdíl od grafů co jsem vyvěsil)? Díky za trpělivost se mnou - je to můj první diesel.

Uživatelský avatar
tragicomix
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2038
Registrován: 03.05.2009 12:01
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od tragicomix »

cau, hele rekni mi treba ze jsem debil a ze to tim nemuze bejt ale me stalo to same a nikdo si s tim nevedel rady az jeden manik z vesnice mi rekl ze je zasvinena nadrz, takze se vymenili filtry v ni a gumovy tesneni, vycistila se od sajrajtu a je to zase ok...jen takovej napad
http://www.plasti-dip-it.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/PlastiDipIt" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

hajney píše:Dám pak vědět jak jsem dopadl. Jen se ještě zepatám: když je turbo OK tak se tlak reguluje okamžitě a na VAGu to ani není vidět (narozdíl od grafů co jsem vyvěsil)? Díky za trpělivost se mnou - je to můj první diesel.
Já se v těch grafech neviznám.Ale když na vagu dáš blok hodnot a zadáš si tam kanál tuším 10 nebo 11 tak ti ukazuje v 3 poli tlak turba .Ty máš Ahf nebo afn a ty tlačí v sérii kolem 950-1000mb takže si k tomu přičti atmosférický tlak a je to kolem 2000-2100mb a tam by měl být strop.Pokud ti to jde víš tak to nereguluje tak jak má a proto to padá do nouzáku.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od saax »

Jestli budeš mít zájem tak jsem sehnal kontakt na člověka který prodává repasovana turba s roční zárukou,já to od něj koupil za 10tisíc a jsem s ním domluvený že kdyz mu přivezu to staré vrátí mi 2500kč.je ze dvora králové mám to k němu kousek a jezdím každý týden na prahu. Nový můžu sehnat cca za 15tisíc

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“