Mlžení oken

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Jarin3D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stráž (Bor u Tachova)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Jarin3D »

Zdravim panove

Taky sem mel problem s mlzenim vsech oken a cely problem byl u me v klapce vnitrni cirkulace vzduchu.
Mam Boru s digi klimou a ovladani teto klapky delalo prave to zamlzovani. Vevnitr v topeni je klapka kterou ovlada servomotor a ta prepina sani vzduchu z venku nebo z auta. Pokud sem to dobre pochopil tak je k ni mechanicky pripojena jeste jedna klapka ktera otevira a zavira jenom sani do topeni z auta. No a tahle klapka zustavala priotevrena a diky tomu se me mlzilo cely auto a jediny co pomahalo bylo zapnout klimu. Klapku co ovlada servomotor sem nechal otevrenou aby ventilator sal vzduch z venku a servomotor sem odpojil aby se klapka nemohla hybat a tu druhou klapku sem rucne zavrel aby ventilator nemoh sat vzduch zevnitr auta a pritahnul paskou k mrizce pod ni aby se nemohla otevirat. Od te doby mam klid, sice nemuzu ovladat klapky na vnitrni cirkulaci vzduchu ale pokud se me auto nebude mlzit tak se bez toho klidne obejdu.
Ke klapce se necha dostat spodem pod pristrojovkou a nebo kdyz se vynda kaslik a pod nim i ventilator topeni.

Uživatelský avatar
wewas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 14.04.2008 12:44
Bydliště: Vysočina

Re: Mlžení oken

Příspěvek od wewas »

Tak to tady pročítám a mám taky zjištění
Když jsem jel bylo cca 7,5°C venku bez klimy jen ofuk okna a nohou 22°C v autě
Po cestě se ochladilo venku 3,5°C v autě pořád stejně 22°C a ejhle nejednou začalo vlhko a okno uplně zamlžený
Někdo mi říkal, že tohle dělají vetšinou jen klimatroniky Jaká je vaše zkušenost s manuální klimou?
Také mi přijde, že klimakomresor vypíná při 5°C a pak se okna začnou mlžit
U novějších aut mi přijde, že vypne až kolem 0°C a při mrazu se okna tolim mi přijde nezamlží

Co vy na to? třeba to je blbost..
Ať promluví rada starších:D

Bebí
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2009 10:39
Bydliště: Aš ores Cheb

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Bebí »

Zdravim pánové,tak s mám golfa s climatronikem a taky sem měl problém s mlžením.Problem byl taky v tý klapce vnitřní cirkulace.Sou tam dvě klapky celí sem to odsrojil a mechanicky sem tu jednu zavřel,aby netahala vzduch z auta a tu druhou co je před pylovim filtrem sem naplno otevřel,odpojil sem od toho servomotoru konektory a zatim sem to tak nechal bejt a je klid nemusim mít zaplou ani AUTOMATIKU a nemlží se.Do budocana to chci ale rozchodit tak by mě zajímalo jestli někdo zvás nemáte skušenost jak ten servo moturek vyndat,abych nemusel vykuchat pul auta. :( :(

Uživatelský avatar
Gotak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.04.2008 12:23

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Gotak »

Ať už je po zimě.Garáž máme malou nedá se tam nic udělat.Das Auto je pěkná záležitost, ale finančně mě to kope do rozkroku.

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Watty »

Gotak píše:Ať už je po zimě.Garáž máme malou nedá se tam nic udělat.Das Auto je pěkná záležitost, ale finančně mě to kope do rozkroku.
Přesně moje řeč :mrgreen:

Jinak k tomu servomotorku - někde je to tu popsaný, v sekci G4/Bora/Interier.
Stačí myslím vyndat kastlík a pak se dá k tomu motorku dostat, vyndat,
buď vyměnit, nebo opravit. Praská v něm silonové ozubené kolečko na
hřídelce - dá se stáhnout nebo přilepit kvalitním lepidlem :wink:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Stug »

Zkoušel jste si třeba někdo vzít k srdci tu radu od paskala? Umyjte si ta skla. Nebo máte někde problém, nedolíhající klapky v rozvodech vzduchu, apod... Když si to pustíte na sklo, tak se zkrátka musí během chvíle odmlžit, ať je vlhko jaký je. Nemáte mokrý koberce? Neteče vám do aut někudy?
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Qweros »

nečetl jsem celou diskuzi
ale u mě to vyřešil kabinovej filtr.. Mlžilo se to strašně,všechno jsem prolez jestli někudy dovnitř neteče a nic.. pak vyměnim filtr a už nevím co je to mlžení :wink:
za zkoušku to stojí.. stojí cca 200kc a prace na 10minut

Uživatelský avatar
Angel@Devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 27.08.2009 11:35
Bydliště: StČ

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Angel@Devil »

Zdravím,
Také jsme měli problém s mlžením oken...Nejdříve jsme to vymysleli solí v ponožce na zadním platě a když auto někde stálo, tak i na palubce.Jenže přišla zima a bylo to čim dál horší. Zamrzalo nám to i zevnitř. Až pak náš technik zjistil, že nám tam zatýkalo předním sklem- tím plastem co je na předním skle. Od předešlího majitele tam byl kabílek k neonum...vše jsem odstranili až právě na ten kabel. A tím nám tam šlo to vlhko. Tudíš jak píši- byl tím pádem nadzvednut ten plastový kryt u čelního skla.
Veškeré kabely jsme odstranili a máme klid :obm: a je teď jedno jak manipulujem s klimou :)
Golf IV TDi, 81kW, AHF ; :daz: Seat Toledo TSi (CBZ/77kW)
Projekční, konstrukční, zámečnické a zednické práce
ex: Octavia TDi, 81kW, ASV;

Bebí
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2009 10:39
Bydliště: Aš ores Cheb

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Bebí »

watasmen2 píše:
Gotak píše:Ať už je po zimě.Garáž máme malou nedá se tam nic udělat.Das Auto je pěkná záležitost, ale finančně mě to kope do rozkroku.
Přesně moje řeč :mrgreen:

Jinak k tomu servomotorku - někde je to tu popsaný, v sekci G4/Bora/Interier.
Stačí myslím vyndat kastlík a pak se dá k tomu motorku dostat, vyndat,
buď vyměnit, nebo opravit. Praská v něm silonové ozubené kolečko na
hřídelce - dá se stáhnout nebo přilepit kvalitním lepidlem :wink:

Kastlík sem venku měl,ale ten moturek je ze zadu došáhnu akorát na konektor abych ho odpojil,ale skusim to dohledat v tý sekci interieru jak píšeš.

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: Mlžení oken

Příspěvek od 1concorde »

tak co tu pisete je sice pravda, ale naco spekulovat. Ja pouzivam vylucne autopolis Fix 1, /vyraba to tatrachema, Trnava/ 250ml cervena nadobka s emulziou a je po probleme. Staci dat na cistu bavlnenu handricku a vylestit poctivo ako sa vravi do bezvedomia a mate na mesiac pokoj! Potom uz v ziadnom pripade nicim neutierat, nechytat rukami, snad len mierne pustit fukanie na okno, nemusi bezat ziadna klima. Tot vse.
Ja viem je to na karoseriu ale co je dolezitejsie na okna z vonku a vnutri to funguje dokonale, vyskusajte stoji to asi len 1€

Uživatelský avatar
wewas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 14.04.2008 12:44
Bydliště: Vysočina

Re: Mlžení oken

Příspěvek od wewas »

Bebí píše:
watasmen2 píše: Přesně moje řeč :mrgreen:

Jinak k tomu servomotorku - někde je to tu popsaný, v sekci G4/Bora/Interier.
Stačí myslím vyndat kastlík a pak se dá k tomu motorku dostat, vyndat,
buď vyměnit, nebo opravit. Praská v něm silonové ozubené kolečko na
hřídelce - dá se stáhnout nebo přilepit kvalitním lepidlem :wink:

Kastlík sem venku měl,ale ten moturek je ze zadu došáhnu akorát na konektor abych ho odpojil,ale skusim to dohledat v tý sekci interieru jak píšeš.

Tak dneska jsem si čistil klimu a přišel jsme na to proč se mi asi mlží ty okna
klapka co je na vnitřní a venkovní okruh nechodí..
Motůrek sice vrčí, ale klapka je pořád stejně otevřená.
Tak jsme klapku zavřel ručně směrem dolu aby nasával vzduch pouze z venku a uvidíme jak to půjde.

Tady pár fotek z dneška :D
Přílohy
servomotůrek.jpg
klapka.jpg

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Ditr »

já mám klimu zapnutou nonstop nějak sem si na ní zvykl a tento porblém nemám !!! no občas když se dělají ty směšné pohyby v autě :) a to vyřeší klima naplno a zachvilku je to fuč :)

Uživatelský avatar
wewas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 14.04.2008 12:44
Bydliště: Vysočina

Re: Mlžení oken

Příspěvek od wewas »

Ditr píše:já mám klimu zapnutou nonstop nějak sem si na ní zvykl a tento porblém nemám !!! no občas když se dělají ty směšné pohyby v autě :) a to vyřeší klima naplno a zachvilku je to fuč :)
Dobře ty :D

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: Mlžení oken

Příspěvek od Ditr »

wewas píše:
Ditr píše:já mám klimu zapnutou nonstop nějak sem si na ní zvykl a tento porblém nemám !!! no občas když se dělají ty směšné pohyby v autě :) a to vyřeší klima naplno a zachvilku je to fuč :)
Dobře ty :D

neska to bylo dole do 5ti minut :)

Uživatelský avatar
kakamil-ha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.12.2009 07:58
Bydliště: Severní morava

Re: Mlžení oken

Příspěvek od kakamil-ha »

a co tak namontovat do výduchů vzduchu ven z auta nějaké pomocné ventilátory na pomoc vytáhnout ten vlhký vzduch ven.Jen mě to napadlo.Mám GIV kombiho a čím víc v zadu-tím víc zapařené okna.Ale taky mrknu na ty klapy

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“