Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mlžení oken
PříspěvekNapsal: 23.12.2010 11:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.11.2009

53

No já nevím, problémy s tím nemám, ale jak mi sednou do auta děcka po lyžování, taky se mi to začne od zadu mlžit, ale žádný harakiri s tím nedělám, jen vzadu otevřu o 3 - 4 mm okna a je po problému.

... není auto jako auto ...

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 28.12.2010 22:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.12.2009

44

Praha + Č.Krumlov

Takže jako věčina zde se mi s příchozí zimou začalo opět dost mlžit auto Bora kombi od zádu, když nebyla zaplá klima- climatronic, jak zde popisují ostatní.
Byla nefukční ta klapka na přepínání vzduchu na venkovní /vnitřní okruh za ventilátorem byla přesně v polovině. Motůrek šel, ale klapka se ani nehla, vyřešeno motůrek odpojen, klapka ručně přeplá pouze na venek a přelepen páskou, vyzkoušeno a pohoda.
Samozřejmě mám čisté okna, pravidelně čistím klimu a měním kabiňák, děkuji předemnou přispívajícím zde na foru za jejich poznatky bez nich bych zbytečně tápal a byl nasranej.....oprava na 1h bez nervů na cestách to stojí za to.
Upozurňuji, že teď mám nefunkční vnitřní okruh, ale kolikrát ho používám za rok, ani to nestojí za řeč o proti investici do toho motůrku od VW, když znám docela dost lidí, kterým to odešlo i po opětovné výměně

PříspěvekNapsal: 23.08.2011 15:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.12.2009

8

Severní morava

zaseknutá klapa vnitřní a venkovní cirkulace,to je ten problém co mlží okna. Sundat kaslík u spolujezdce,sundat ventilátor a rukou nastavit 2 klapy ať je horní otevřená(pro čerství vzduch do auta přes pilový filtr) a spodní zavřít (zastavit zirkulaci uvnitř vozu)

PříspěvekNapsal: 23.08.2011 19:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.04.2008

1015

kůsek na jih od Vsetína

toto je pro mě v AUDI neznámá... měl sem A80 bez klimy a foukala i s vypnutým fukarem, nenápadně, ani byste to nepoznali, tak stačilo to nasměřovat na okno a byl klid. U A6 s automat. klimou mám po celý rok nastaveno 22C a fukar na nejmenší otáčky, také je to v pohodě :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 15.12.2012 13:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2011

2473

Prostřední Bečva

Čau, taky mám problém s mlžením ale na čelním skle mi to nepříjde jako zamlžené ale jako takový mastný film... Když to pořádně utřu za chvíli je to tam zpátky. Co by to mohlo způsobovat?
Klimu nemám

PříspěvekNapsal: 15.12.2012 13:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.10.2008

9514

Jevíčko

kouříš v autě? pokud jo,tak je to jedna z variant

PříspěvekNapsal: 15.12.2012 13:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2011

2473

Prostřední Bečva

Nekuřák :) ... Teda jen vodní dýmku ale né v autěc :D
Koberečky vlhké nemám, zkoušel jsem jet i bez nich a mastný film se tam objevuje stále.

Jen mám teda strach aby to nebylo špatným topením. Že by se z něho nějaká postupně vypařovala chladící kapalina a šlo to na to sklo :-/

PříspěvekNapsal: 24.02.2013 15:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.09.2011

451

Ahoj.

Docela se mi mlží okna a ted v zimě je to horší. Přestalo fungovat tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu (nevím proč,ale netrápí mě to..) . Kastlík mám sundanej. Našel jsem tam jeden vypojenej konektor (obyčejnej dvoupin,vede tam hnědej a červenej drát)..nevím kam přijde,teoreticky to může bejt od toho.. :D Ale otázka. Jak se prosim vás sundava ventilátor abych se mohl podivat na klapku vnitřní cirkulace jestli není otevřená? Kolem dokola moc šroubků neni. Je to tam jen nějakým způsobem nastrčeny? Nebo se toho musí půlka rozebrat? Je to Golf IV 66kW, 1998..Manuální klima...foto přikládám..

Obrázek

PříspěvekNapsal: 25.02.2013 21:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2008

7968

Svitavsko

musíš ještě sundat ten molitan zespodu a tam jsou 2-3 šroubky a posunutím do boku sundáš ten spodek a potom se sesune ventilátor směrem dolu

PříspěvekNapsal: 25.02.2013 21:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.09.2011

451

Aha. Mrknu na to.. Díky. :)

PříspěvekNapsal: 28.12.2013 16:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.05.2010

2105

wewas píše:

Tak dneska jsem si čistil klimu a přišel jsme na to proč se mi asi mlží ty okna
klapka co je na vnitřní a venkovní okruh nechodí..
Motůrek sice vrčí, ale klapka je pořád stejně otevřená.
Tak jsme klapku zavřel ručně směrem dolu aby nasával vzduch pouze z venku a uvidíme jak to půjde.

Tady pár fotek z dneška :D

Tak dnes jsem to taky takhle rozebral a úplně stejný případ, po nastartování se auto totálně zamlžilo. Zavřel jsem tu klapku ručně a snad už bude klid :)

Vůně California Scents zde

PříspěvekNapsal: 03.01.2014 00:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.06.2010

83

lidi taky resim stejny problem. ne, ze by se mi auto mlzilo behem jizdy, ale kdyz do neho vlezu. bydlim teda na nemecko holandskych hranicich a nonstop je tu takove to anglicke pocasi (nonstop vlhkost 80-90%, mrholeni, dest). kdyz vlezu do auta, tak okna mam uplne bile, nez se mi odmlzi abych byl schopny vyjet, tak to trva i 10 minut. At poustim jen vetrak, poustim klimu, oteviram okna. docela me to stve, protoze nevim co s tim. koberecky v aute nemam, mam gumove a jsou suche. do auta netece, nikde nemam nic vlhke od vody. kde hledat problem? cetl jsem tu filtr. je pravda, ze jsem ho dlouho nemenil.

edit: tak teklo dovnitr :-/ ucpane odtoky pod prednim sklem a dovnitr to teklo skrz lanko na kapotu.

No turbo, no diesel, no power, NO PROBLEM!!!

PříspěvekNapsal: 27.12.2016 18:32 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

26.12.2016

4

Ahojte, taky mám problém z mlzenim oken mám manuální klimatizaci, pilový filtr mám také nový, mám Passata B6
Když jezdím tak jse mi i při vyple klimatizaci mlži okna čelní jen od vrchu tak 20 čísel a boční přední komplet jen malý otvor jak na to fouká zůstává průhledný, zbytek oken zamlzeny ale není jen mlha ty okna jsou doslova někdy mokre, úplně jakoby zapařené,
A pak když pustím klimatizaci tak během chvilky vse odmlzeny ale ujedu nějakých 50 km a zničeho nic Semi vsechny okna totálně zamlzi a po nějaké době to na klimosku opět začne mizet. Nevíte co by to mohl být za problém? Dokonce bych řekl že jak mi to ta klimatizace zymlzi je cítit nějaký lehky zapach

PříspěvekNapsal: 27.12.2016 18:59 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

12.02.2015

64

KOSACEK: A nemizne ti nemrznuca zmes??
Môže to byť jedna z pricin rosenia okien,.. mokré koberce,radiátor kurenia, upchate odtoky alebo bordel pod stieracmi

Odoslané z SM-G935F

PříspěvekNapsal: 27.12.2016 19:55 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

26.12.2016

4

Chladící kapalina neubývá aspoň okem to teda nejde poznat že by se ztrácela, mokré koberce byly ty jsem vysušil a pro lem pretrvava, bordel pod ostřikovačů také není, a ty ucpané odtoky kde to na tom pasatu najdu abych to z kontroloval? Něco tady o tom tuším psali že je to někde vzadu u nárazníky můžeš mi to nějak upřesnit? A pokud by to byl radiátor topení dá se to nejěk poznat aniž bych musel rozebírat palubovku?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]