Oprava alu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Oprava alu

Příspěvek od MDK »

Zdravim.Koupil jsem 15 alu ATS a nejsou v 100 stavu.Nevite náhodou o někom kdo je dává do kupy.A kolik se to tak pohybuje.Středy jsou ok ale límec má místama odlouplej lak.Díkes za rady

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Příspěvek od pov »

Prehazuju do jine sekce...

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

hledat na netu oprava alu
Dělají to např. v Teplicích, ale kdyžtak to vyfoť a dej sem fotky, třeba to zmákneš spravit sám :wink:
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

ty kola nejsou nějak zbořený , podle to ho co píšeš tak jde jen o kosmetický vady, takže opískovat a komaxit, nebo metalízu no ale jestli je chceš leštit tak upřímnou soustrast :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MDK »

NO právě ničit límce barvou se mi moc nechce.Takže budu leštit.Něco jsem zjištoval a už jsem sehnal i spray na sundání laku.A těd mě čeká leštění.Všichni říkaj že je to hrozná práce ale viděl jsem vyleštěný ATS u wendyse a vypadá to fakt super.

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

já mám taky ručně vyleštěný ATS a je to v pohodě - dokonce jsem to dělal bez jakékoliv chemie - jen smirgl papír pod vodou a bylo to - trvalo to dva dny...
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

lister píše:ty kola nejsou nějak zbořený , podle to ho co píšeš tak jde jen o kosmetický vady, takže opískovat a komaxit, nebo metalízu no ale jestli je chceš leštit tak upřímnou soustrast :wink:
Já bych to nepískoval :wink: to jsem udělal jednou :? a už nikdy víc a spousta lidí tady na klubu pak říkaa jen né pískovat! zanechá to tam ďolíky a nadělá víc paseky než užitku, ještě že to bylo na alu kolech co mě nebolí...

Tuším že se to má dělat metodou peckováním ...jestli si to dobře pamatuju bo se to nazývalo jinak :oops:

Uživatelský avatar
VLK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VLK »

Laďa píše:
lister píše:ty kola nejsou nějak zbořený , podle to ho co píšeš tak jde jen o kosmetický vady, takže opískovat a komaxit, nebo metalízu no ale jestli je chceš leštit tak upřímnou soustrast :wink:
Já bych to nepískoval :wink: to jsem udělal jednou :? a už nikdy víc a spousta lidí tady na klubu pak říkaa jen né pískovat! zanechá to tam ďolíky a nadělá víc paseky než užitku, ještě že to bylo na alu kolech co mě nebolí...

Tuším že se to má dělat metodou peckováním ...jestli si to dobře pamatuju bo se to nazývalo jinak :oops:
jj hlavně nepískuj měl jsem před 3 rokama stejnej problém chtěl jsem leštit límce a ten lak nešel zaboha dolu tak jsem si je dal opískovat výsledek prodal jsem je za 1500 někomu na škuchtli a byl štastnej že si je vůbec koupil

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

jde to vyleštit i opískované, ale člověk si tím přidělává práci....
k tomu co napsal lister-kdybys je nechtěl leštit tak opískovat a pak komaxit(zalije to ty ďolíky)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

jasně pokud na ně chceš metlu nebo komaxit tak pískování nevadí naopak je potřebný - odstranění starýho laku

pokud chceš kola leštit tak si pískováním přiděláš práci
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MDK »

Tak jsem se dal do leštění.Jde to docela dobře.Ten sprej je dobrej.Nastříká se to a lak na kole nabobtná a akorát se to setře hadrem.Lak je sundanej a ted leštim.1 už mám.Potom je nechám nastříkat lakem a vypálit.Nemáte někdo zkušenost a gumama kumho.

Uživatelský avatar
knap
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 420
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knap »

MDK píše:Tak jsem se dal do leštění.Jde to docela dobře.Ten sprej je dobrej.Nastříká se to a lak na kole nabobtná a akorát se to setře hadrem.Lak je sundanej a ted leštim.1 už mám.Potom je nechám nastříkat lakem a vypálit.Nemáte někdo zkušenost a gumama kumho.
A čím je leštíš?Tím šmirglem pod vodou,jak psal crossic?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=20220" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=138318" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VWendys »

taky jsem si docela máknul,snad se mi povede nějaká fotka ,nedoporučuju pískování,a kdo dá ATS komplet do barvy je u mě barbar.....

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MDK »

Já je chci nechat jak maj bejt origo.Leštim smirkem pod vodou hrubost 1000,1500,2000,2500 a potom jěště leštící pastou na hliník.Vypadá to super.V pondělí jedu zjistit jak to bude stim lakem.Až bude chvilka hodim se fotky.

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

Nepřelakovávej to - já to leštil jako ty a nechám to tak jak to je - vypadá to nádherně - lak to zkazí
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“