VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

3bg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.12.2007 14:09

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od 3bg »

Vag čo hovorí?Žhaviče sú v poriadku?Snímač teploty chladiva v poriadku?Keď po prvom naštartovaní už štartuje normálne na "šupu" tak len tieto veci. Musí štartovať na dotyk klúčika!
Passat Business, 1,8 T 20V, 110 kW, 3BG, r.v.:2004

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Tak po dnešní diskuzi s fakt dobrým mechanikem mi bylo sděleno, že jsou to O kroužky na vstřikách. (už i tu to potvrdil uživatel Joda). Mechanik mi popsal, že když to stojí předkem z kopce, tak to startuje líp, než, když to stojí na rovině, nebo předkem do kopce - přesně tohle mi to dělá. Jiank mi sdělïl, že oprava bude stát tak 6-7 tis včetně práce. Tak teď jsem jen zvědav jak se k tomu postaví minulý majitel.

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od TomHy »

llukass píše:Tak po dnešní diskuzi s fakt dobrým mechanikem mi bylo sděleno, že jsou to O kroužky na vstřikách. (už i tu to potvrdil uživatel Joda). Mechanik mi popsal, že když to stojí předkem z kopce, tak to startuje líp, než, když to stojí na rovině, nebo předkem do kopce - přesně tohle mi to dělá. Jiank mi sdělïl, že oprava bude stát tak 6-7 tis včetně práce. Tak teď jsem jen zvědav jak se k tomu postaví minulý majitel.
tak kroužky seženeš 4 komplet sady (vše) do 1000,- Kč, a uděláš to i sám v klidu i s vyčištěním a seřízením do 2 hod :D

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

TomHy píše:
llukass píše:Tak po dnešní diskuzi s fakt dobrým mechanikem mi bylo sděleno, že jsou to O kroužky na vstřikách. (už i tu to potvrdil uživatel Joda). Mechanik mi popsal, že když to stojí předkem z kopce, tak to startuje líp, než, když to stojí na rovině, nebo předkem do kopce - přesně tohle mi to dělá. Jiank mi sdělïl, že oprava bude stát tak 6-7 tis včetně práce. Tak teď jsem jen zvědav jak se k tomu postaví minulý majitel.
tak kroužky seženeš 4 komplet sady (vše) do 1000,- Kč, a uděláš to i sám v klidu i s vyčištěním a seřízením do 2 hod :D
mě bylo řečeno, že prej sada na jeden válec stojí kolem 1000,-Kč (ověřoval sem si to přes vw orig. díly - sada těsnění na 1 válec 960,-Kč) + Nějaký šrouby, který se musí vyměnit cena kolem 1000,-kč, takže shrnuto 5000,- Kč materiál + práce 1000,-Kč (práce výměna, seřízení vstřiku...), mě je jasný, že bych to zvládl, ale když mi to nabídl známej, kterej dělá ve VW, navíc na to nemám moc času a radši to svěřím odborníkovi:)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

měl bych dotaz, taky jsem zjistil, že u pal. filtru chybí díl č. 13 viz obr. (hadice jsou spojeny nějakejma propojkama), kterej se ani nedá objednat dle etky

Vadí to něčemu, že to tam není???
Přílohy
pal.filtr.jpg

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od TomHy »

llukass píše:měl bych dotaz, taky jsem zjistil, že u pal. filtru chybí díl č. 13 viz obr. (hadice jsou spojeny nějakejma propojkama), kterej se ani nedá objednat dle etky

Vadí to něčemu, že to tam není???
to nekupuj, to bylo na starších model, je to příhřev paliva

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

Na novější passaty se už dávaly teda klasický filtry se zpětným ventilem jo? Takže není problém tam pak dát klasickej filtr? jinak to předehřívání je to v něčem lepší?

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od llukass »

tak problém se špatným startováním vyřešen, vyměněny O kroužky na vstřikách a startuje to parádně:) Sice mě oprava vyšla na 6400,- ale je po problému...

Karlos89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.08.2011 19:51

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od Karlos89 »

Zdravím, tak dneska jsem řešil taky problém se startováním, auto jsem nemohl nastartovat vůbec. Vyzkoušel jsem natlakovat jak tady kolega doporučoval (15x otočit klíček) a po třetím protočení motor nastartoval. Potom jsem zkusil jestli přívod k pal. filtru od čerpadla tlačí naftu jak má. Zde byl tlak obrovský, tak jsem zkusil odvod z pal. filtru a zde nafta byla taky pod tlakem. Dále jsem vyloučil přisávání vzduchu tím že z vytlačené nafty nešli žádné bublinky. Pak jsem zkoušel jestli se tlak udrží po natlakování a zde jsem našel problém cca po 3s je tlak fuč, tudíš jsem došel k závěru že je to na 100% zpětný ventil!!! Někde tady na fóru jsem se dočetl že jsou tam dva zpětné ventily (jeden na odvodu z pal. filtru a jeden u nádrže vyměním oba dva a pro jistotu i pal. filtr. Pak dám vědět jak jsem dopadl.
PS: Pokud by jste měli ještě nějaký řešení nebo jiný důvod budu rád za komentáře... S pozdravem Karel

toptuning
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.08.2011 10:49

Re: VW PASSAT 1.9 96 kW prosím o pomoc blbě startuje

Příspěvek od toptuning »

Zdar všichni....
Nedávno jsem to řešil. Buďto padá nafta někde po cestě do motoru, nebo je to na vstřikovačích. Mrkni, jestli ti nahodou nepřibývá motorový olej. Já jsem se s tím trápil da dny a nakonec to byly těsnící gumičky na vstřikovačích. Průser je v tom, že to nejde vyzkoušet než že je vyměníš a VW je dodává pouze v opravné sadě a já jsem je se hnal za 600,- na jeden válec. přeju hodně zdaru...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“