Jak poslat kola

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Karburator
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 03.02.2011 11:00

Jak poslat kola

Příspěvek od Karburator »

Zdravím,
Neposílal jste někdo poštou všechny 4 kola od auta? Zajímalo by mě, jak to zabalit nebo případně jestli to např. PPLko zabalí za nějakou kačku.. a na kolik to tak může vyjít? Nemám odhad, jak jsou všechny 4 těžké.. Díky
VW Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jak poslat kola

Příspěvek od Mára_VR6 »

stáhnout strečkou po dvou kusech k sobě a poslat PPLkem nebo Toptransem. Objednáš si svoz za hotové. Peníze si vyřeš přes účty, protože pokud s nima nemáš smlouvu, tak to na dobírku nepošleš.
Toť vše.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poslat kola

Příspěvek od Brilantis »

Nebo někam do pneuservisu jestli nemají krabice od nových kol. Odkud jsi?

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Jak poslat kola

Příspěvek od Martin. D »

Jak píše Mára, zabal dvě kola k sobě a pošli je. Mě takhle přišli kola Českou Poštou. Poštovný mě stálo cca 300 kč.

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poslat kola

Příspěvek od Palko »

Jo tak s PPL mám špatnou zkušenost, vezl jsem jim 4 kola ( gumy na plecháčích 16" ) každé zvlášť zabalené v bublince, docela jsem se s tím nadřel než jsem to olepil izolepou, převázal, frajer v depu na to kouknul zpoza přepážky a povídá mi že to nevemou poněvadž to nemám zabalené v kartonu a mohlo by se to během přepravy poškodit. Tak jsem mu s úsměvem odpověděl že přece to mám docela kvalitně zabalené a čekám že tím ho odzbrojím ale kdepak, prostě ne a hotovo. Tak jsem odnosil kola zpět do auta a docela hodně nasrán odjel za velkého pičování se slovy tady mě už nikdy neuvidíte...
Nakonec jsem to poslal přes kámoše co má soukromou autodopravu, po zkušenosti s PPL jsem na poštu radši ani nešel.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Karburator
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 03.02.2011 11:00

Re: Jak poslat kola

Příspěvek od Karburator »

Kola jsem poslal klasicky, jak píšete. Koupil jsem si tu "strečovací" průhlednou fólii, jak se tím balej zavazadla v letadlech. Dvě kola jsem přivázal k sobě, aby to alespoň trošku drželo a pak obmotal komplet tou fólií.. Na tu folii jsem nalepil papír s adresou, to jsem přelepil průhlednou izolačkou a hotovo. Stejnej postup s dalšíma dvěma kolama.

Vzali mi to na poště bez řečí. Poslal jsem to tedy jako dva balíky (2x 2 kola) .. 1 balík = cca 25kg = cca 220Kč .. takže jsem se vešel co si vzpomínám do 500 v pohodě. Bylo to kolem 450,-Kč i s dobírkou.

Všem děkuji za info.
VW Passat 1.8T

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“