Solární nabíječka: zkušenosti,rady

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
jaytee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.08.2009 15:27
Bydliště: Praha

Solární nabíječka: zkušenosti,rady

Příspěvek od jaytee »

Ahoj,
chtěl bych poradit s možností udržování baterie při delším stání přes solární nabíječky a s jejich připojením na baterii přes zdířku zapalovače nebo přímo krokosvorkama na baterii.

například viz:
http://www.dstechnik.cz/solarni-panel-o ... tml?qkk=ac

Máte to někdo vyzkoušené? Vím že ne u všech aut jde použít zdířka zapalovače ale prý se to dá nějak upravit....
Díky za vaše zkušenosti, nejlépe s passat variant .-)
JT

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární nabíječka: zkušenosti,rady

Příspěvek od polack1987 »

Já myslím že to je blbost, neboť to umí (maximálně) 1,5W, takže aby ti to dodalo energii na zapnutí výstražných světel (3úhelník), tak bys jich potřeboval cca 40 ks (pokud žárovky mají každá 10W a jsou na autě jenom 4)
vse a nic

Uživatelský avatar
araman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární nabíječka: zkušenosti,rady

Příspěvek od araman »

jenže tohle má udržet při životě jen pal.pc a podobný nizkoodběrový hovadiny při dlouhým stání .. žádný světýlka :)

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Solární nabíječka: zkušenosti,rady

Příspěvek od skoryl »

Pokusím se o oživení tohoto tématu. Přes zimu jezdím jen krátké trasy (2x týdně) a parkuju na ulici (nemám garáž), tak mě napadlo, že bych dal za zadní okno nějaký solární panel který by byl zapojen do autozásuvky v kufru (pojistku mám na trvale pod napětím). Něco jako tohle https://www.aliexpress.com/item/12W-18V ... 96058.html" onclick="window.open(this.href);return false; má to dát max. 660mA na přímém slunci. Předpokládám, že by to dávalo tak 200-300mA. Má to smysl?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“