Bouracka - amortizace

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Bouracka - amortizace

Příspěvek od hugo »

Prosim o rady - naborila me zenska, mam vzity pravy zadek.

cena vozu dle tabulek pojistovaka 120tkc
prvni odhad skody >60tkc
amortizace novych dilu na muj rocnik a km 50%

Tzn ze budu platit 50% z ceny dilu pouzitych na opravu a zbytek a praci uhradi pojistovna z povineho ruceni vinika nehody (Ceska poj)?

Poradte jak s tim trochu pohnout, abych se doplatil. Auto jsem nechal odtahnout do smluvniho servisu CP, neznackovy ale celkem dobry servis.

Amortizace se vztahuje na vsechny dily?

dikec

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

Ty nic neplatíš, servis to spraví a pojišťovna zaplatí. :wink:

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

Robert D. píše:Ty nic neplatíš, servis to spraví a pojišťovna zaplatí. :wink:
Přesně tak, škoda se bude platit z povinného ručení té ženské.
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Fox-CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Novy Jicin

Příspěvek od Fox-CZ »

to neni tak uplne pravda!!z povineho ruceni sice ano,ale treba ceska hradi v plne castce jen do stari 5 let auta,potom snizuje plneni podle tabulek amortizace a rekne vam at si zbytek vymahate po tam skudci....ted jsem mel strikat bok auta ,tak proto to vim...
Passat 2002 TDIPD 96KW

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

Fox-CZ píše:to neni tak uplne pravda!!z povineho ruceni sice ano,ale treba ceska hradi v plne castce jen do stari 5 let auta,potom snizuje plneni podle tabulek amortizace a rekne vam at si zbytek vymahate po tam skudci....ted jsem mel strikat bok auta ,tak proto to vim...
fakt, jo? 8O

No tak to je skvělý. Zasra*ý pojišťovny.
Když mají něco zaplatit, tak se jenom vykrucujou.
K čemu to pojištění teda je :?:

Takže moje 19 let starý Polo podle jejich tabulek asi nebude mít už žádnou hodnotu :cry:

To je pak lepší řešit úhradu škody s tím co jí způsobil (pokud to je možný) a na celý policajty a pojšťovnu(a jiný birokratický hovada) se radši vysr..
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Fox-CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Novy Jicin

Příspěvek od Fox-CZ »

jj je to na h***o,to mas jako kdyz ti slohnou auto ,tak ti daj smesnou cenu a uplne nejhorsi je totalni havarka,ti odectou vrak,amortizaci a zase ma clovek prd a se zakonou pojistkou je to stejne....nejlepsi je to ojebat,ze ti v servisu napisou vice na fakturu at neni clovek hodne skodny,ale to chce pres zname..takze u starsich aut se to vetsinou resi svepomoci,pojistovna plni podle sveho odhadu a potom si to nechat opravit a sehnat starsi dily,potom clovek na tom muze i vydelat...nejhorsi je,ze nekdo vam pojebe auto a potom stim tolik starosti
Passat 2002 TDIPD 96KW

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

jsem si teda asi najivně myslel že se amortizace vztahuje na havrijní a dodatkový pojištění a né na poviný růčo...to pak je to poviný ručení pomalu na ho*no

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

Fox-CZ píše:to neni tak uplne pravda!!z povineho ruceni sice ano,ale treba ceska hradi v plne castce jen do stari 5 let auta,potom snizuje plneni podle tabulek amortizace a rekne vam at si zbytek vymahate po tam skudci....ted jsem mel strikat bok auta ,tak proto to vim...
Mno ja zas vím, že jeden špekulant si na můj učet spravil a dal do laku oba nárazníky. Přítelkyně ho ťukla, tak si nahlásil půlku věcí co nebylo způsobené mnou.
Je v tom hokej, nicméně pokud mně někdo sejme, tak bych se toho nebál.Horší je to naopak, pokud není havarijko. Ale to se vyplatí nejlépe sešrotovat celé auto.
Holt ti zmetci v pojišťovnách vždycky vydělají. :cry:

Uživatelský avatar
PavelM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od PavelM »

Fox-CZ píše:to neni tak uplne pravda!!z povineho ruceni sice ano,ale treba ceska hradi v plne castce jen do stari 5 let auta,potom snizuje plneni podle tabulek amortizace a rekne vam at si zbytek vymahate po tam skudci....ted jsem mel strikat bok auta ,tak proto to vim...
Bohužel svatá pravda,ale někdy stačí napsat škůdci dopis,že ho dáte k soudu,on se obrátí znova na pojištovnu a ta doplatí rozdíl.Jenom je to zase běhání navíc.

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

jj, na starším autě pojištovna odečítá amortizaci a to jen na dílech, ne na práci a na laku, jde o to, že ty na auto dostaneš při opravě nový díly a defakto jsi tím to auto zhodnotil ( nový blatník, světlo, chladič ) ..... a to ti ta pojištovna odečte, protože ty jsi tam měl věci stějně starý jako je auto třeba ..... je to na ho..o, ale bohužel je to tak ...... Co je to za auto, jak je to starý a kolik to má km a z jaký pojištovny se bude hradit tvoje oprava :?:
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
knap
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 420
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knap »

Mě moje žena trochu odřela autem při parkování nárazník na fabce z autoškoly.Kdybych u toho byl,tak bych mu to rozleštil Tempem.On si nechal zaplatit novej lak a ještě ušlej zisk,takže mám po bonusech :pila:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=20220" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=106&t=138318" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grim »

nevíte o někom kdo dělá do těchto věcí? měl jsem taky "ťukanec" (poprvé jsem zavinil já :( ) a zdá se mi, že mě chce poškozený malinko natáhnout.. :evil:

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

grim píše:nevíte o někom kdo dělá do těchto věcí? měl jsem taky "ťukanec" (poprvé jsem zavinil já :( ) a zdá se mi, že mě chce poškozený malinko natáhnout.. :evil:
zkusím poradit :thk: ..... povídej
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grim »

"podařilo" se mi transporterem dobrzdit o civic. ten civic je z 2001, tak jsem žil v domění, že je to auto do 5 let a i zkušení "bourači" :) mi řekli, že do pěti let je to v poho. a teď po mě chtějí 50% z ceny dílů. to se ještě nebavím o tom, co všechno tam bylo měněné....

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

zjisti na pojištovně, kolik vůbec tomu co jsi ho ťuknul vyplatili oproti faktuře za opravu ..... máš na to právo, jelikož je to z tvého povinného ručení, aby tě jen nechtěl vojet ten blb s tim japoncem, pokud mu vyplatili škváru minus 50% za díly jako amortizaci , tak bohužel, chtít to může .......
G4 EDITION .....

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“