Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.VYŘEŠENO

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.VYŘEŠENO

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj lidi,mám Tourana 1.9TDi DSG,77kW,kód motoru BLS r.v.2007.Včera ráno-tj ve čtvrtek 15.10. při zastavení na benzině auto náhle samo chcíplo.Pri vypnutí klíčku a jeho opětovném zapnutí se však už nenasvítily vůbec žádné kontrolky na budíkách.Zkrátka budíky úplně mrtvé a po otočení klíčku až do startovací polohy ani ťuk.Jediné co na na budíkách jde,je symbol autíčka na maxidotu při otevření dveří s hodinami a počítadlem km.Jinak se zapnutým klíčkem vše ostatní funguje-světla,okna,blikače,centrál,při dálkových světlech se na budíkách rozsvítí modrá kontrolka dálkových světel..Auto jsem nechal odtáhnout do značkového servisu VW v Č.B..Po diagnostice mi bylo ještě včera řečeno,že je v háji podvolantová jednotka a že tedy objednají novou a vymění ji.Dnes jsem byl v tomto servisu znovu a řekli mi,že podvolantovou jednotku vyměnily,ale nic se nezměnilo a že vůbec neví co s tím je,že budou muset v pondělí volat importéra aby poradil,co s tím.Prý to ale bude trvat hodně dlouho.Mě to připadá,že spíše nejde někde nějaké napájení asi do té podvolantové jednotky.V servisu mi ještě řekli,že ta nová podvolantová jednotka s autem vůbec nekomunikuje.Auto potřebuji denně,tak prosím naléhavě o pomoc,na servis,kde auto mám,asi moc spoléhat nemohu.Předem dík za každý nápad.Jo a všechny pojistky jsem zkontroloval,jak ty v palubce za kastlíkem vlevo od volantu,tak i ty v plastovém boxu v motorovém prostoru a všechny byly OK.
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 20.10.2009 21:04, celkem upraveno 2 x.

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od campagnolo »

mozna je jen povysunutej konektor zezadu na budikach. V budikach je imobilizer. Na tu podvolantovku bych moc nesazel.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od Tomáš »

Ale i když se budíky úplně odpojí,tak při startování motor normálně točí a nastartuje se a po 2 sekundách chcípne,ale když teď otočím klíčkem do starovací polohy,tak se vůbec nic neděje,jako když je odpojená baterka.
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 17.10.2009 17:55, celkem upraveno 2 x.

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od aster12 »

a spínačka je v porádku? podle mne nekde vázne napajení .

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od Tomáš »

Taky si myslím,že někde nejde nějaké napájení,ale kde?

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od aster12 »

Tomáš píše:Taky si myslím,že někde nejde nějaké napájení,ale kde?
to musíš jen pomerať, a hladať , ani s datach nemám schemu na Touran tak výc nepomužu

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od Pilotek »

Tie poistky si skontroloval poriadne jednu po druhej vytiahnut a prepiskat ohmmetrom? A pohladom aj tie plechove (cierny kastlik v motore - predna zvisla stena, vedu od nich hrube cervene kable)?

Jedna vadna poistka casto unikne pozornosti pri kontrole len tak zrakom (poznam podla seba :D co som sa natrapil).

Nedorabalo sa nieco na aute, nepripajalo do zasuvky zapalovaca?

Este ma napada vadne niektore rele - chcelo by to skuseneho elektrikara alebo schemy.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od Tomáš »

Tak dnes mi volali ze servisu,že pravděpodobná závada je na světě-vadné relé napájení ŘJ palubní sítě-kontakt +15,mělo by to být relé č.B1 na řídící jednotce palubní sítě-viz přílohy..Tak objednali na zítra nové,tak se uvidí.
IMG_0001.jpg
IMG_0002.jpg

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.

Příspěvek od Tomáš »

Tak vyřešeno,bylo to opravdu vadné to relátko na pozici B1-viz příloha výše a nešlo napájení do ŘJ palubní sítě.Tímto všem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Baltazar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.01.2009 16:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc

Příspěvek od Baltazar_ »

Ahojte, jak tak pročítam toto téma, myslíte že bych s tím mohl mít také souvislost? Nedávno to nedělalo vůbec, teď pokaždé když přijdu do auta vidím, že přístrojovka (hodiny a km) byla resetována. Když otevřu dveře.. občas se vůbec nic nerozsvítí.. A když se rozsvítí a podaří se mi nastartovat, tak občas při jízdě budíky umřou, jedu sice dál, ale neukazuje rychlost, otáčky, teplotu a nádrž.. Někdo mi říkal, že možná podvolantovka, ale přijde mi, že to možná bude to samé co tu.

Díky za každou radu

bauunterhemen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.03.2010 16:56

Re: Touran 1.9TDi nejede,prosím o pomoc.VYŘEŠENO

Příspěvek od bauunterhemen »

to jsou závady na zabití já měl něco podobnýho a dělal to ten vyk...ej kulatej štekr na motoru tad zase jsem řešil problém když jsem klíčkem vypnul motor tak běžel dál a otevřel sem dveře a chcíplo to došlo to tak daleko že jsem ze světla na palubovkou vyštípal pár drátu a je závadě pak to byla jedna závada za druhou až jezdim tak že čerpadlo napojuji rovnou na baterii /tdi/ vše nepotřebný jsem vytrhal a vzhledem ke kvalitě laku a těm závadám jsem se rozhodl vyměnit celou karoserii tak má to sice už nadupáno skoro 400 000 ale zatím to jede až to dojede dam tam 1.9 D a jedem dál do těhle starých aut kupovat náký turba atd nebudu tak kolega má pegueota a to je bastard bych to nechtěl ani zdarma to raděj do toho mojeho bastarda dam motor z B1

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“