Spojka - zrala na vymenu - Ano a Nebo ne? B5.5 96kw TDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Spojka - zrala na vymenu - Ano a Nebo ne? B5.5 96kw TDI

Příspěvek od Trebor »

Zdravim,
mam dalsi problem a s tim spojeny dotaz.
Mam takovy nemily pocit, ze se mi porouci spojka :evil: a chci se optat,
- kolik kilometru by takova spojka mela vlastne vydrzet? - Ja mam (snad) najeto neco pres 100tis. km.
- Jeji projev je takovej, ze jde celkem tezko seslapavat a zabira fakt az nahore - neprokluzuje (zatim?).
- Mohlo by to bejt i neco jinyho a nebo mam pocitat s tou spojkou?-
- Uz jsem se poptaval po cenach a priblizne to vychazelo kolem 13000,- i s praci - je to primerena cena?
- je dobre menit vsechny komponenty spojky a nebo staci pripadne jen i nejaka jejicast = mohlo by to byt levnejsi?
- a posledni vec je ta, ze mi z jednoho servisu napsali, ze by to mohl byt i jen pracovni valec na spojce - chci se optat, co to znamena a jeli to pravdepodobny a kolik to asi samostatne stoji

diky

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Spojka - zrala na vymenu - Ano a Nebo ne? B5.5 96kw TDI

Příspěvek od Painkiller »

Trebor píše:Zdravim,
mam dalsi problem a s tim spojeny dotaz.
Mam takovy nemily pocit, ze se mi porouci spojka :evil: a chci se optat,
- kolik kilometru by takova spojka mela vlastne vydrzet? - Ja mam (snad) najeto neco pres 100tis. km.
- Jeji projev je takovej, ze jde celkem tezko seslapavat a zabira fakt az nahore - neprokluzuje (zatim?).
- Mohlo by to bejt i neco jinyho a nebo mam pocitat s tou spojkou?-
- Uz jsem se poptaval po cenach a priblizne to vychazelo kolem 13000,- i s praci - je to primerena cena?
- je dobre menit vsechny komponenty spojky a nebo staci pripadne jen i nejaka jejicast = mohlo by to byt levnejsi?
- a posledni vec je ta, ze mi z jednoho servisu napsali, ze by to mohl byt i jen pracovni valec na spojce - chci se optat, co to znamena a jeli to pravdepodobny a kolik to asi samostatne stoji

diky
-když ti zabírá až nahoře tak je asi fakt sjetá, zkus jí otestovat třeba do kopce prudkou akcelerací na vysokej kvalt apod.100 tisíc je spíš míň než by měla podle mě vydržet, ale hrozně záleží na provozu...Podle mě by 150 000 měla zvládnout.Ten válec by to být mohl, to je to co ti převádí pohyb pedálem na tu spojku.Že by ale odešel ten píst je podle mě míň pravděpodobný než spojka, i když ty příznaky...Nech si to prohlídnout v dobrým servisu.

-nevím jak u Pašíka, ale zdá se mi ta cena celkem dost, záleží na tom jestli v aut.servisu nebo ne...

-je dobrý měnit vše, uštřit jde na přítlačáku, nech si ho zhodnotit mechanikem.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

jednoznačně je v pytli, a na spojce nešetři na kvalitě - pouze Valeo, Sachs nebo Luk
mění se celá sada,tzn. ložisko, lamela, přítlačák a záleží jestli je dvouhmotový setrvák...
jinak možná bych Ti jí byl schopen sehnat z velkoobchodu,
teď jsem jí dělal na G IV a vyškolila mě, teda spíš ty ceny :roll:

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

OK.
Diky za odpovedi.
V pondeli jde UZ ZASE auto do servisu a spojku mi vymeni :(

Uživatelský avatar
Serge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Serge »

Spojka v passatech ma automaticke nastaveni,a zabira az nahoře,100 tis nic neni,obvykle vychazeji kolem 300 tis uplně v pohodě.Třeba tata ma najeto 270 tis a zabira taky nahoře.auta VAG maji tvrdou spojku,zkus to na nejakem jinem auti a uvidiš.Bude to uplně zbytečna investice.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

hele já mám tedaGIV a zabírá mi taky nahoře takže říkáš žě měnit až když zčne klouzat?dělá to celou dobu co to mám cca 5000km jezdím malo jem město

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

Tak uz mam vymeneno
cela sada na spojku 10000,-, prace 2000,- a jeste mi teklo gufero, ale i s domečkem, protože to parchanti zvlast neprodavaj a to stalo pres 2000,- - ptal jsem se na nej v Kelly a to prej nevedou, takze origo VW.
Spojka prej byla solidne vypalena a je pravda, ze ted mi to uz zabira takrka od podlahy a draha celyho pedalu je nyni proti drivejsku takrka polovicni.
Ale kdo to ma porad platiti :evil: :(

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Painkiller »

Trebor píše:Tak uz mam vymeneno
cela sada na spojku 10000,-, prace 2000,- a jeste mi teklo gufero, ale i s domečkem, protože to parchanti zvlast neprodavaj a to stalo pres 2000,- - ptal jsem se na nej v Kelly a to prej nevedou, takze origo VW.
Spojka prej byla solidne vypalena a je pravda, ze ted mi to uz zabira takrka od podlahy a draha celyho pedalu je nyni proti drivejsku takrka polovicni.
Ale kdo to ma porad platiti :evil: :(
Souhlas.

takže máš skoro jistotu že tvůj passatek nemá najeto 100.000km...

Uživatelský avatar
ax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava

Příspěvek od ax »

Trebor píše:Tak uz mam vymeneno
cela sada na spojku 10000,-

ta cena je asi za lamelu, lozisko a pritlacak? a bez setrvaku ze?

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

Painkiller píše:
Trebor píše:Tak uz mam vymeneno
cela sada na spojku 10000,-, prace 2000,- a jeste mi teklo gufero, ale i s domečkem, protože to parchanti zvlast neprodavaj a to stalo pres 2000,- - ptal jsem se na nej v Kelly a to prej nevedou, takze origo VW.
Spojka prej byla solidne vypalena a je pravda, ze ted mi to uz zabira takrka od podlahy a draha celyho pedalu je nyni proti drivejsku takrka polovicni.
Ale kdo to ma porad platiti :evil: :(
Souhlas.

takže máš skoro jistotu že tvůj passatek nemá najeto 100.000km...
Ten motor je celej nejakej divnej - asi castecne seskladanej :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
Trebor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trebor »

ax píše:
Trebor píše:Tak uz mam vymeneno
cela sada na spojku 10000,-

ta cena je asi za lamelu, lozisko a pritlacak? a bez setrvaku ze?
Ano bez - aspon taky jednou jsem nemusel neco kupovat a je to funkcni :roll:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“