porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Luccco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2012 07:15
Bydliště: Žamberk

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Luccco »

Zdravím. Jak to dopadlo? Zrovna tuhle závadu řešíme u VW Crafter 2,5TDI. Auto v tahu ( do kopce ) nad 2500 ot. spadne do nouzáku a vyskočí chyba 00665. Do toho se nám zdá, že i po vymazání chyby je auto línější než dříve. Máme podezření právě na ucpanej DPF (ukazuje naplnění na 54%). Na Craftera toho na webu moc není. Díky :P

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

Taky zdravím, vyřešil to elektromagnetický ventil N75 co celkové ovládá tu regulaci... Jelikož jsem jezdil dobu v nouzáku, tak jsem si i přicpal DPF, tak bych toporučil ten ventil a vyvolat regeneraci buťo sám a nebo pomocí VAG. Každej říká turbo, turbo.... těch závad je víc, začínal jsem od klapky, vyčistil egr, pak ten ventil. Turbo mě napojili na tlak a regulace krásně chodila, teď bez problémů.... Ještě bych skontroloval hadičky...
Mám čerstvé najeto 200 000, tankuju jen Shell, Benzina, Agip, OMW pokaždý trochu aditiv... po zahrátí občas protáhnu na 3 a 4 klidně na 160km/h, plný plyn ojediněle při předjíždění, jinak až nad 2500 ot., v cíli klidně nechám běžet 3-5 min (1 cigáro) :D olej měním po 10 000 + filtry a bez problémů + doporučuji TEC 2000 na vyčištění vstřiků...

Luccco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2012 07:15
Bydliště: Žamberk

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Luccco »

Tak u Craftera to byl opravdu totálně ucpaný DPF filtr. Po jeho vyčištění jezdí auto zase jako za mlada. :D

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

A co takhle ho vykuchat a vymazat..? Jen se bojim, ze za rok... dva... to tady bodou řešit cajti jako v Rakousku nebo v Německu. Tam je to považovaný jako trestnej čin.
Ale jinak říkám, těch závad je mnoho, i když Ti diag. napíše něco konkrétnějšího.

Luccco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2012 07:15
Bydliště: Žamberk

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Luccco »

Tím vyčištěním jsem myslel přesně to co píšeš :D DPF je vykuchaný a odmazaný. Auto do zahraničí nejezdí, motá se pouze po ČR. Až po tom začne někdo jít i u nás, tak tam DPFko třeba zase vrátíme :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“