(ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

(ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim,
pořídil jsem na předek nový kotouče ATE powerdisc a k nim desky Pagid, po výměně najel něco přes dva tisíce km a koukam, že se mi desky na obou kolech zhruba stejnou měrou sjely dost výrazně u vnější hrany kotouče, ačkoliv jsem je ještě ani pořádně nezahřál :( ( mj.protože přes víkend mě čeká výměna i vzadu, ale jen desky ... ) . Přitom kotouče vypadaj (skoro?) zajetý rovnoměrně.
Pro ilustraci foto z mobilu:
brzdeska_predek.JPG
zajímalo by mě, čim to je :?: Případně kolik druhů desek dělá Pagid? Předchozí cca 2 roky jsem tam měl taky Pagid (i když na obyč. a starších kotoučích ) a přestože jsem na ně kvůli občasnýmu pískání/připečení měl kecy, udělala na mě nakonec dojem právě výdrž ... :?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od majkl1 »

A seš si jistej, že ty sražený hrany nejsou už od výroby? Nebyl bys ani první ani poslední, kdo tu zadává stejný dotaz :P
Tohle si zvětši a podívej se : http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 97-05.html
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

tjn, to už mi známej řekl taky a trochu kónický bejt maj, ale ne v takový míře - ono na týhle fotce to neni tak vidět, ale u okraje kotouče je jich sjetá snad už víc než půlka ... a hlavně - chápal bych, že na zajetí těchhle kotoučů jich to "sežere" víc, ale že po dvou tisících km s fakt mírným bržděním bude jejich větší část mít tloušťku jako ty předchozí po zhruba 30 tisících km a dvou zapečeních, to mi přijde fakt moc :? ... asi jsem jim měl hned zezačátku trochu naložit, aby se taky lehce spekly :twisted: (ale teď bych zas asi chvíli neměl, když tam mam čerstvě zadní ... :| )

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

tak jsem se znova a pozorněji koukl na stránky Pagidu a vypadá to, že do 3B-X- dělaj jen jeden typ a ještě je už výběhovej ... ale jestliže jsou třmeny stejný, jak jsi majkle někde psal v souv. s držákama, tak by měly pasovat i ty oba další typy pro 3B-Y- > , protože rozměrově se lišej jen v šířce(nejdelší rozměr a možná i to, že tam mam ty nejužší na to sjíždění může mít vliv, když minule jsem měl ten typ s čidlama a to jsou jen ty širší pro 3B-Y->) i když jen o 0,5(1,5) mm (oba s čidlem opotřebení, který má kontakt mam pocit zrovna u středu kotouče - a u těch minulejch jsem to ustřihl, když mi začly hlásit snad ani ne v půlce jejich celkovýho nájezdu a to by ještě pár tkm možná snesly - ale i přesto bych s nynějším zajetím měl skoro strach, že začnou hlásit pozdě ... no uvidíme, kolik bude zbejvat u středu, až budou u kraje sjetý)
koukal jsem i tady na fóru a našel jsem ještě něco týkajícího se těch Powerdisků od George: "Ta elipsa je tam jen z duvodu rovnoměrného sjíždění destiček aby se vám na nich neudělali drážky a vlny..." což mi nasadilo ještě většího brouka do hlavy, proč se u toho kraje sjížděj o tolik víc ... no zatim počkam jak budou vypadat tak po 10-15tkm (a nějakym tom pořádnym zahřátí) a taky mě v tý souvislosti napadlo zauvažovat o jiný značce desek a pro zajímavost zjistit, jestli z výroby dávali desky TRW (viz. tvůj odkaz) nebo ATE jako kotouče :?: a jestli teda nezkusit příště dát k těmhle kotoučům raději ATE desky - ty maj katalog míň přehlednej a trochu jiný rozměry a pro rok 97 a 1.9tky stejnej rozměr s/bez čidla, ale pro rok 98 už jen jeden typ(menší a ještě bez ohledu na motor, což nepůsobí nijak přesvědčivě, i když mě zajímá rok 97) ... já vim, že všechno moc řešim, někdo by řekl až "čim víc se v h...ě hrabeš, tim víc smrdí", ale až takhle bych to neviděl a takhle "přísně" to viděj většinou ti, co maj na neznalosti druhejch nějakej zájem :wink:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od majkl1 »

Desky jsou stejně pro brzdiče FN3, které jsou u kotoučů 282,5, 288 a 312 mm. Pokud máš 280, tak tam je třmen C54. Podle roku výroby to brát nemůžeš. Dělali se i na PD(74kw) i s dvoukomorovým posilovačem v r.v. od 2000.
Drážky na kotoučích jsou tam z jiného důvodu než je nějaké rovnoměrné opotřebení. To při nezohybaných třmenech, rovných kotoučích je samozřejmostí. Jejich hlavní funkcí je odvádění prachu a plynů při brždění, čímž se brzdný účinek zvětšuje. Otázkou je, zda konkrétně u těch Powerdisků to k něčemu je, protože na můj vkus jsou z nějakého materiálu, který se rád kroutí (v porovnání např. s Zimmermann) a rychle se opotřebovává. :roll:
A můj názor je, že ty to máš v pořádku, protože pokud by se opotřebovávaly nerovnoměrně jak píšeš, tak úhel nosné části destičky ke kotouči by byl jiný než na obrázku je. Ty to máš rovnoběžné.
Přílohy
brzdeska_predek-spravne.jpg
brzdeska_predek-spatne.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

Díky za odpověď i s názornou ukázkou - snad máš pravdu :wink: (btw. jsou to ty 282,5ky)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

tak jsem se o tom bavil s klukem, co absolvoval školení od Ate a jeho první reakce byla nepatrně vyšší házivost (do volantu nic) a/nebo špatný mazivo (nejvhodnější je dle něj keramický mazivo) ... tak nevim, co si o tom myslet ... :idea:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: (ne)rovnoměrně sjetý desky ?

Příspěvek od FandaTDI »

tak to asi bylo fakt v pohodě, ještě jsem od tý doby neměnil (3 roky 8) ;) ) a ty desky Pagid asi ještě něco snesou (teď budou zhruba pod půlkou/kolem třetinový tloušťky a trochu se "srovnaly", drážky na kotoučích pomalu pryč - vypadaj teď jako jen nakreslený :lol: , tloušťku změřim při příští výměně oleje ... ;)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“