o5 téma zámky ala VW

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

Tomm píše:SpeedyJ: zkousel jsi davat treba octaviacky zamky? nejsou trochu lepsi? (myslim co se tyka zivotnosti)

vaha: tezko bys to predelal tak, aby to fungovalo - jak bys zapojil snimac zamku odemceno/zamceno? Jinak mrkni na tu fotku co jsem sem daval jeste jednou - taky mi do posledni chvile fungoval... a jeste dalsi vec - zmer si odber kolik ti to zere pri vypnutym motoru, aby ti to jako me nevycuclo baterku 8O (sbernice v nouzovem rezimu opravdu zere vic jak 10x tolik proudu nez kdyz je vse ok)
ne z ochcavek taky odchazi :roll: zatim celkem drzi u B5.5
hodi se central pri nouz. komunikaci vubec do SAFEu? Mam pocit, ze ne?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

SpeedyJ píše:
Tomm píše:SpeedyJ: zkousel jsi davat treba octaviacky zamky? nejsou trochu lepsi? (myslim co se tyka zivotnosti)

vaha: tezko bys to predelal tak, aby to fungovalo - jak bys zapojil snimac zamku odemceno/zamceno? Jinak mrkni na tu fotku co jsem sem daval jeste jednou - taky mi do posledni chvile fungoval... a jeste dalsi vec - zmer si odber kolik ti to zere pri vypnutym motoru, aby ti to jako me nevycuclo baterku 8O (sbernice v nouzovem rezimu opravdu zere vic jak 10x tolik proudu nez kdyz je vse ok)
ne z ochcavek taky odchazi :roll: zatim celkem drzi u B5.5
hodi se central pri nouz. komunikaci vubec do SAFEu? Mam pocit, ze ne?
Ty jsou stejny s Golfem IV, ze? Vim ze jsem si mohl vybrat asi z 8mi zamku a vzal jsem z Leona, jeste tam byly nejaky z Octavii, B5, Toled atd...

Jo, hodi normalne i do SAFE, jen ta chyba byla porad v pameti. Tak jsem sehnal jinej svazek do dveri a jak do dopadlo jsi videl 8O :D
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

vaha píše:
Tomm píše:SpeedyJ: zkousel jsi davat treba octaviacky zamky? nejsou trochu lepsi? (myslim co se tyka zivotnosti)

vaha: tezko bys to predelal tak, aby to fungovalo - jak bys zapojil snimac zamku odemceno/zamceno? Jinak mrkni na tu fotku co jsem sem daval jeste jednou - taky mi do posledni chvile fungoval... a jeste dalsi vec - zmer si odber kolik ti to zere pri vypnutym motoru, aby ti to jako me nevycuclo baterku 8O (sbernice v nouzovem rezimu opravdu zere vic jak 10x tolik proudu nez kdyz je vse ok)
oka mrknu na to,díkes :wink: ale kdybych neměl diag tak o tom ani nevím,pač to že občas blbnou zámky neřeším
Ještě dodávám,že vag píše datová sběrnicce komfortního systému v nouzovém režimu...potom podle doby kdy sem naposled smazal chyby,všechny zámky nesmyslný signál,potom spínač zamykání strana řidiče nesmyslný signál a nesprávná výbava pravý přední dveře,kod chyby stejný jako nesmyslný signál,mohla by být chyba tam nebo kde začít?díkes
Tak to je fakt nejak moc chyb 8O Kabelaz komfortky jsi rikal ze jsi menil, ne? Tak co treba nejaka kostra u komfortky nebo dokonce voda v komfortce?

Ta nespravna vybava by mohla zpusobovat ten nouzovy rezim. Vim ze jsem se o tom bavil s jednim autoeletrikarem a resil presne to same. Nakonec sehnal spravnou stahovacku (dverni komfortka co odpovidala ostatnim trem) a pak to jelo v pohode.

Poznamka: dverni komfortky se lisi dle pismenka na konci, ale ne vzdy musi byt vsechny pismenka stejny! - napr. ja tam mam C, C, D, C a je to spravne. Co tam ma byt se da dohledat v etce nebo etosu).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Tomm píše:
vaha píše: oka mrknu na to,díkes :wink: ale kdybych neměl diag tak o tom ani nevím,pač to že občas blbnou zámky neřeším
Ještě dodávám,že vag píše datová sběrnicce komfortního systému v nouzovém režimu...potom podle doby kdy sem naposled smazal chyby,všechny zámky nesmyslný signál,potom spínač zamykání strana řidiče nesmyslný signál a nesprávná výbava pravý přední dveře,kod chyby stejný jako nesmyslný signál,mohla by být chyba tam nebo kde začít?díkes
Tak to je fakt nejak moc chyb 8O Kabelaz komfortky jsi rikal ze jsi menil, ne? Tak co treba nejaka kostra u komfortky nebo dokonce voda v komfortce?

Ta nespravna vybava by mohla zpusobovat ten nouzovy rezim. Vim ze jsem se o tom bavil s jednim autoeletrikarem a resil presne to same. Nakonec sehnal spravnou stahovacku (dverni komfortka co odpovidala ostatnim trem) a pak to jelo v pohode.

Poznamka: dverni komfortky se lisi dle pismenka na konci, ale ne vzdy musi byt vsechny pismenka stejny! - napr. ja tam mam C, C, D, C a je to spravne. Co tam ma byt se da dohledat v etce nebo etosu).
bylo to měněný i s komfortkou cca před půl rokem,komfortka i dveřní jednotky jsou správný,to začlo hlásit až teďka tu nesprávnou výbavu...to že tam jsou nesmyslný signály od zámku neřešim,to tam má každej u tědlech skvělých zámku

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

S tím naštěstí problémy nemám. Možná v roce 99' dávali lepší zámky nebo je před časem někdo měnil...

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Mr. Death píše:S tím naštěstí problémy nemám. Možná v roce 99' dávali lepší zámky nebo je před časem někdo měnil...
tak to si jenom myslíš že tam dávali lepší zámky,časem tě to taky čeká neboj :lol:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

vaha píše:bylo to měněný i s komfortkou cca před půl rokem,komfortka i dveřní jednotky jsou správný,to začlo hlásit až teďka tu nesprávnou výbavu...to že tam jsou nesmyslný signály od zámku neřešim,to tam má každej u tědlech skvělých zámku
Tak to mi nejde do hlavy, proc to z niceho nic zacne rvat nespravna vybava. Jasan, ty zamky to je "az za dverni komfortkou", ale to "pred ni" (kabelaz?, kostra?) fakt nechapu :(
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

Tomm píše:
vaha píše:bylo to měněný i s komfortkou cca před půl rokem,komfortka i dveřní jednotky jsou správný,to začlo hlásit až teďka tu nesprávnou výbavu...to že tam jsou nesmyslný signály od zámku neřešim,to tam má každej u tědlech skvělých zámku
Tak to mi nejde do hlavy, proc to z niceho nic zacne rvat nespravna vybava. Jasan, ty zamky to je "az za dverni komfortkou", ale to "pred ni" (kabelaz?, kostra?) fakt nechapu :(
ono to muže dělat i to že to běží v nouzovým režimu o víkendu na to juknu a pak se podělím o zkušenosti :wink:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

zdravim,tak sem na to koukal...klidový proud když auto stojí je cca 130mA,měřeno na baterce,tka to myslim že to nnei zas tak strašný,dělají to pravý přední dveře,kabely ok,dá lsem to nezkoumal...až budu vědět čím to bylo tak se ozvu...zatim čao :wink:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

pasat píše:
Tomm píše:Jak je tu uz napsano, hledej chybu v kabelazi. Ne k zamku, ale mezi hlavni a dvernima komfortkama. A pripadne taky mikrospinace v zamcich. Da se to snadno vyzkouset - zamykat zevnitr, zvenku klicem, zvenku DO, zamcit 2x po sobe... tak prijdes na chybu (sledovat kdy blika diodka ve dverich - SAFE zamceni, rozsviceni lampicky v inetrietu, samovolne odemceni atd.)

Je to asi cele spatne konstrukcne vymyslene - zbytecne slozite - a potom nastava tolik problemu a poruch. Ja na golfikovi menil uz 4 zamky :roll:
A když se mně sám odemkne zámek levých zadních dveří při zamčení ze vnitřku dveří řidiče? Jinak OK přes dálku i klíčem? Je to kabel nebo zámek? Když ty dveře otevřu, tak nesvítí ani lampička na stropě a ani spodní ve dveřích... Díky moc za radu. Pasat
Tak to byl špatný kontakt v konektoru. Vyčištěno a funguje to OK. Ale nějak mně začaly blbnout kliky. Vše funguje a svítí jak má, ale když odemknu, tak zvenku když otvírám dveře, musím za kliku zatáhnout 2-krát než dveře otevřu. Čím to je způsobeno? Díky za rady a nápady :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

pasat píše:
pasat píše: A když se mně sám odemkne zámek levých zadních dveří při zamčení ze vnitřku dveří řidiče? Jinak OK přes dálku i klíčem? Je to kabel nebo zámek? Když ty dveře otevřu, tak nesvítí ani lampička na stropě a ani spodní ve dveřích... Díky moc za radu. Pasat
Tak to byl špatný kontakt v konektoru. Vyčištěno a funguje to OK. Ale nějak mně začaly blbnout kliky. Vše funguje a svítí jak má, ale když odemknu, tak zvenku když otvírám dveře, musím za kliku zatáhnout 2-krát než dveře otevřu. Čím to je způsobeno? Díky za rady a nápady :wink:
Joo, presne ten problem s klikou (otvirat na 2x) jsem mel, neprisel jsem na to, ale ten zamek mam jeste v garazi, jestli se na nej chces podivat :wink: (resil jsem to vymenou)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

To je pěkný. Začal to dělat i zámek u řidiče a ten zadní se úplně zablokoval !!! Jsem nasranej a nevím jak to otevřít...

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Příspěvek od pasat »

Vyřešeno - otevřeno. Paskale DÍKY - FUNGUJE TO. Problém byl v těch lankách mezi vnější klikou a zámkem = byly moc natažené. Ubral jsem a funguje to OK . Díky všem :wink:

amper12v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2016 20:27

Re: o5 téma zámky ala VW

Příspěvek od amper12v »

Zdravím klubáci. Mám dotaz ohlednš dveřních jednotek G5+ 2008.Vag mi píše přední jednotky 1K0959701N a 1K0959702N ale na jednotkách je psáno 1K0959793K a 1K0959792K.Tak nevím proč ten rozdíl a čím se mám řídit.Chtěl jsem dodělat sklápění ven.zrc. ale nejde to dokodovat přito by udajně ...701N by mělo fungovat přesto to píše že jsem mimo rozsah.Předem díky za všechny názory.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“