Dovyvážení kol

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Zdravim clubaci..
Potřeboval bych poradit jestli nekdo nevite v okoli Prahy,stredni cechy o pneuservisu s dovyvazovackou kol..
Myslim tim s vyvazovackou kol primo na aute..
Po celodennim hledani na netu sem nasel jen 2 na morave jinak nic :( ..
Resim totiz vibrace volantu od 80km/h vys a vymeno pulka predku, kola vazeny v x pneuservisech a stale stejny:(..
Tak mi bylo porazeno, nechat to vyvazit na aute, ale az na moravu se mi jet nechce..
Dekuji za odpovedi :wink: ..

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od powerhunter »

nějak se mi nechce věřit, že by to bylo ve špatně vyváženejch kolech a hlavně ne v takhle nízký rychlosti, to musí normální vyvážení stačit.
Co geometrie?
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Geometrie ok,cepy,silentbloky ramen,cepy rizeni,axialni tahla vymeneny,kotouce a desticky vymeneny a repas brzdovyho trmenu(to se to trochu zlepsilo jelikoz kotouce byli zkrouceny,),kola vazeny x krat na kolech hlinikovy stredici krouzky,kola dou nasadit pekne fest nemaji vuly,srouby jsou origo ke kolou,tlumice meneny komplet loni(kayaba),zadna vule v prednich loziskach...
Dalsi veci co mi bylo receno ze by to mohlo delat, sou poloosy jenze nemam zbytecnych 5000kc abych koupil na moje 14 let stary polo novy proto bych potreboval nejaky ten servis s tou dovyvazovackou kde by mi alespon rekli ktera strana hazi a nebo to dovyvazily a byl pokoj...
Takze tak :) ...

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od powerhunter »

Takovej blbej nápad.. zkus přehodit přední kola za zadní a projeď to.
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomášek »

si pujc kola od nekoho komu se volant netrepe a pokud ti to bude delat porad tak vis ze je problem na tvy strane :D

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Uz na tom mam druhou sadu kol takze vim ze je problem na my strane :wink: ...Proto potrebuju tu dovazovacku :wink: ...

jirasec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.09.2010 15:56

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od jirasec »

13 let přezouvám pneu a motám se kolem aut. Můžu Ti říct, že dovyvažovačka je nesmysl. Co tam máš za značku pneu??? Myslím že bude problém v pneumatikách. Většinou je špatná kostra. Nemusí být špatné všechny. Při běžném vyvažování zůstává na kolech cca 5gramů. Sundáš kolo z vyvažovačky, projedeš je na autě a opět je guma nepatrně rozvážená. Takže at děláš co děláš, nevyvažky vždy zůstanou. A tyhle nevyvažky se ztratí ve všech vůlích na nápravě. A na 14let starém pole jich určitě bude dost. Takže si myslím, že po dovyvážení na dovyvažovačce, budeš tam kde seš ted, jen o pár stovek chudčí.

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

jirasec píše:13 let přezouvám pneu a motám se kolem aut. Můžu Ti říct, že dovyvažovačka je nesmysl. Co tam máš za značku pneu??? Myslím že bude problém v pneumatikách. Většinou je špatná kostra. Nemusí být špatné všechny. Při běžném vyvažování zůstává na kolech cca 5gramů. Sundáš kolo z vyvažovačky, projedeš je na autě a opět je guma nepatrně rozvážená. Takže at děláš co děláš, nevyvažky vždy zůstanou. A tyhle nevyvažky se ztratí ve všech vůlích na nápravě. A na 14let starém pole jich určitě bude dost. Takže si myslím, že po dovyvážení na dovyvažovačce, budeš tam kde seš ted, jen o pár stovek chudčí.
Me jde o to zjistit jak ktera strana hazi...A podle toho se odvijet dal...A jak jsem psal vyse na naprave je skoro vse behem posledni doby vymeneno...Takze mi zbyli uz "jen" cca 2 veci ktery to muzou delat a to poloosy nebo loziska a 1 poloosa stoji na cca 3000 a lozisko 1000...proto chci vedet stranu ktera je v haji...a casem az budou prachy pak na druhou...

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od golfar »

taky pozor, už se mi stalo že bylo problém na zadní nápravě a přenášelo se to dopředu i na řízení
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
zatrepi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 28.01.2009 21:10
Bydliště: Praha, krompach-Česká lípa

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od zatrepi »

zkus se mrknou na ty poolosy jakej maj klouby vakl vecinou tohle delal vnitrni klouby.ale vetsinou to na chvily prestane kdyz auto zvednes na heveru a polozis tet sem to v praci resil na audine a6 ale tady se to auto rozvybrovalo.

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

golfar píše:taky pozor, už se mi stalo že bylo problém na zadní nápravě a přenášelo se to dopředu i na řízení
Polo ma stejnou zadni napravu jako felda, jedna tyc a nic vic a loziska sou taky udelany(hucely) a bubny se toci lehce a nedrhnou...

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

zatrepi píše:zkus se mrknou na ty poolosy jakej maj klouby vakl vecinou tohle delal vnitrni klouby.ale vetsinou to na chvily prestane kdyz auto zvednes na heveru a polozis tet sem to v praci resil na audine a6 ale tady se to auto rozvybrovalo.
No mozna ze mi to rozvibruje auto, ale to u ty moji stary dieslovy predkomurky nepoznam, protoze to se klepe normalne :D ...A jinak taky si myslim ze to bude jeden s tech vnitrnich kloubu protoze na jednom jinym foru to tam frajer popisoval presne jak ja a nakonec to byl pry hotovej presne ten kloub na levy predni poloose...

Uživatelský avatar
zatrepi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 28.01.2009 21:10
Bydliště: Praha, krompach-Česká lípa

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od zatrepi »

zkus si pod to lehnout a uvidis do jedny ruky vem poolosu do druhy kloub a zkus jakou ma vuly jakoby tim hejbej proti sobe nemela by tam bejt zadna vule tahle to udelej na obou stranach

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

zatrepi píše:zkus si pod to lehnout a uvidis do jedny ruky vem poolosu do druhy kloub a zkus jakou ma vuly jakoby tim hejbej proti sobe nemela by tam bejt zadna vule tahle to udelej na obou stranach
ok zejtra pod to vlezu a dam vedet :) ...

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Tak jsem si pod to lehl a zkusil ty vule a jsou na vsech 4kloubech, vsemi smery a dost citelny :( ...Takze jsme asi odhalili jadro pudla :(...A po to zvednuti a zkouseni jsem to jel projet a chvily to bylo "skoro" v pohode a po cca 5km to zaclo zase klepat jak prase...
Takze necham tedy hold vymenit poloosy a dam vedet jak to dobpadlo...
DEKUJI VSEM ZA RADY :wink: !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“