Dovyvážení kol

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomášek »

uvidis ze to bude ok :)

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Tak jen pro info dneska vymenena poloosa na ridicove strane,jelikoz bylo mechanikem konstatovano ze trochu hazi a vymeneno komplet ulozeni stabilizatoru a stale stejne...Takze ted je na rade druha poloosa...Jo a kotouze zase znova zvlneny :evil: ...Uz mi z toho auta odvezou :roll: ...

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Tak pokracování měho smutného vibrujícího příběhu :(
Dneska vymenena druhá poloosa a přezuto na převážený zimní kola a stále stejne :cry: ...
A jinak kotouče už kopou do pedálu při brzdění i v 60km/h(a tom jsem ted dal zimmermany s deskama ATE), takže zase reklamace a doufam ze mi ji zas uznaj...
Uz nevim co stim :cry: ...A penez to stalo jak sracek :evil: ...
Nejaky dalsi napad clubaci :roll: ???

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od cervik »

Tý jo to je divný že se ti kotouče znovu zvlnili kolik si na ně najel :?: Brzdy fungují dobře,nepřibrzďuje to :?: S třepáním jsem měl taky problém (vyměnil jsem komplet čepy,silenbloky v ramenách.horní uložení tlumičů i s axiálama)Kola vyvážené několikrát v různých servisech.Až po výměně za jiné disky auto přestalo třepat a to když jsme se na ně dívali na vyvažovačce bez pneumatik tak okem nebylo vidět že by byli křivé.

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

cervik píše:Tý jo to je divný že se ti kotouče znovu zvlnili kolik si na ně najel :?: Brzdy fungují dobře,nepřibrzďuje to :?: S třepáním jsem měl taky problém (vyměnil jsem komplet čepy,silenbloky v ramenách.horní uložení tlumičů i s axiálama)Kola vyvážené několikrát v různých servisech.Až po výměně za jiné disky auto přestalo třepat a to když jsme se na ně dívali na vyvažovačce bez pneumatik tak okem nebylo vidět že by byli křivé.
S tím přibržďováním nevím...Kdyz sem s kolama tocil na heveru tak mi neprislo ze by drhly, jen chvilkama jak jsou ko...A zlnil sem je po cca 1000km+/-,TRW kotouce po +/-500km a Starline(prebaleny LPR) nevydrzeli nez zacli kopat do pedalu ani 200...A vzdycky sem dal i novy desky...Ale o vikendu se chystam rozebrat brzdice a cely to znova prohlidnout...A k tem jinej diskum, jak jsem psal uz driv, mam na tom 3sadu kol a stejny, takze kola uz sou vylouceny...Ale dik za rady :)

Uživatelský avatar
Bloodonstone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 15.01.2008 22:02
Bydliště: Brno-Julec ghetto

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Bloodonstone »

Podle toho,co už je všechno vyměněný,mě napadá už jen náboje kol.Už jsem se setkal s tím ,že dostal ránu a házel,sice nepatrně,ale bylo to v autě znát

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od aster12 »

Ano naboje kol bejvá dost často problem , dokonce vyrobce kotouču aj doporučuje pred montáží kotouču skontrolovat hadzavost nabojov.( podle mojej skušenosti musí menšia ako 0,02 mm jinak je zbitočné montovat nove kotouče) Na Octavii je to častej problem , ale podle toho co ty píšeš že tie kotouče ti nevydrželi , len tak malo kilometrov , tak podle mne se nemali ani čas zabehnout , zabech kotouču trvá nekdy aj více jak 1000 km . Takže ty si tie kotuče všetky prebrzdil . lebo kotuče zzimerman su dobre. jak píšeš tak asi polo ma určite v zadu bubnove brzdy a ak tie maju nísku učinnosť tak trpia viac predné brzdy a to ešte zhoršuje zabech kotučov. brzdy treba brať vždy komplexne , na celom aute a taktieš to suvisí potom s tlmením a pevnosťou zavesenia. podla mojích skuseností náchylné na vibrácie su kotuče s dražkami , teda brembo max a ate powerdisc, tie potrebuju ovela jemnejší zabeh a presnejšie vedenie ( na Octaviu ich vôbec nedoporučujem).Ale trasenie do volantu robí vždy koleso , a to bud geometriou teda hadzaním disku alebo hadzaním pneumatiky, a môže to biť aj zadná naprava . nikdy nie vôlov zavesenia . a pokial ti trasie do brzdoveho pedála tak to brzdami , ale je to treba presne indikovať a najlepšie za tepla , lebo studené brzdy môžu biť v poriadku .

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od cervik »

Tak náboj by to mohl být taky.Když nasadí nové kotouče,nedá kola přitáhne je šrubama tak uvidí v brzdiči jestli to háže do boku.Nebo tam připevnit soustružnické hodinky a změří to úplně přesně.Ale zas si myslím že po tolika km by už hučeli ložiska.Už jsem viděl že váleček se hýbal ale brzdič ve třmenu ne tak to při brždění kotouč křivilo ale už daval několik kotoučů i desek takže to měl dole.Zajímavá záhada.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od raduzzz »

hoď si přední nápravu na špalky a dej tam pět rozjeď to na tu tvou kritickou rychlost, přes diferák to má dvojnásobnou rychlost a třeba něco uvidíš, nečetl sem to celý, ale ináč homokineťák, rejďák, setrvák atd atd. Plovoucí třmen dělá taky bordel když neplave, to se projevuje v záběru když to vibruje z té určité strany. Ináč hodně štěstí a zajisti si dobře to auto, jak ti to sletí tak si tuhejvole :) mám to taky, ale co sem dal plechy zimáky a dneska udělal geošku na obou tak je to v klídku.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

No kdyz sem nasadil posledni kotouce, tak jsem to zkousel na spalkach dal sem za 2 a bylo to ok, trmeny se pri pohledu okem nehybaly, před tím sem takhle zkousel ty zvlneny a trmen lital sem a tam...A jinak trmen plave lehce protoze ma novy ulozeni od druhejch kotoucu a pistek sel zamacknout lehce sroubovakem sem na nej zatlacil a zajel,zadny paceni ani hodne sily nebo tak...A se zajizdenim - u poslednich kotoucu sem si fakt min.500km daval bacha, abych nemusel brzdit jak hovado, s kopcu sem dost brzdil motorem a kolikrat i treba pri jizde po rovine sem zastavil a sahal na kotouce a dalo se jich dotknout(tim myslim, ze kdyby se pridiraly furt, tak by i po jizde po rovine byly varici si myslim) takze to vidim ze mam bud fakt neskutecnou smulu na brzdy :cry: a nebo sem zralej na bohnice a vibruje to ve me :D ...Asi nezbyde nic jinyho nez dat zas novy kotouce a pockat co to udela :? ...

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od raduzzz »

třeba ty kotouče stojíjou za houvno. Jakou si dal kombinaci kotoučů/desek?
Nový kotouče není problém zrušit, pak pomože soustruh nebo obsluha Bohnic :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

raduzzz píše:třeba ty kotouče stojíjou za houvno. Jakou si dal kombinaci kotoučů/desek?
Nový kotouče není problém zrušit, pak pomože soustruh nebo obsluha Bohnic :)
1)Kotouče chlazeny TRW desky Ferodo
2)Kotouče chlazeny Starline(LPR) desky Starline
3)Kotouče chlazeny Zimmerman(nevrtany) desky ATE

A nemate nekdo z Prahy soustruh???zvlneny TRW este mam, ze bych je nechal stocit:-)...

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Bloodonstone píše:Podle toho,co už je všechno vyměněný,mě napadá už jen náboje kol.Už jsem se setkal s tím ,že dostal ránu a házel,sice nepatrně,ale bylo to v autě znát
Tak dnes sem ty brzdy zas rozebral,soustruznicky hodinky sem bohuzel nesehnal,ale by oko levy predni kotouc po roztoceni za 2 hazel,tak dan "novy" stoceny kotouc TRW a taky hazel :( ... takze sem ho sundal a koukal na naboj a lehoulilinka hazivost tam je,okem fakt blbe viditelna,ale po prilozeni sroubovaku bych rekl tak 0,5mm :( ,nevim jak sem na to koukal predtim,asi urcite blbe :? ... Prava strana stary kotouc by oko ok a novy taky...Takze necham vymenit ten levej naboj a uvidime jestli budu na konci tohodle nekonecneho pribehu:-)...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomášek »

tak ono vic uz tam toho skoro vymenit nejde :D

Uživatelský avatar
Tomaspr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.02.2008 18:37
Bydliště: Praha západ

Re: Dovyvážení kol

Příspěvek od Tomaspr »

Tomášek píše:tak ono vic uz tam toho skoro vymenit nejde :D
No este muzu vymenit potom pravej naboj a pak muzu zacit treba znova cepy atd... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“