zastavují se automatické páté dveře Passat B7 2014

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
sinra.pesek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2019 08:34

zastavují se automatické páté dveře Passat B7 2014

Příspěvek od sinra.pesek »

Ahoj všem,

mám problém, o kterém jsem nikde nenašel ani diskuzi. Páté dveře u kombíka (Passat Variant B7 2014) se sice po zmačknutí zavírání začnou zavírat, ale po krátké době se neočekávaně zastaví a nejedou dál. Problém je, že se zastavují pokaždé v jiné poloze. Zkoušel jsem i motoru pomoci rukou (že by zadřené panty?), ale nezdá se to být řešení. Když pak zvenčí na zastavené dveře lehce zatlačím, někdy se motor opět rozjede a dveře se dovřou. Podíval bych se do mechanismu zavírání na nějaká čidla, ale nevím, kde mám začít.

Značkový servis mi k tomu nic neřekl, jen shrábli prachy za diagnostiku a nic nezjistili. Můj mechanik s ofiko VAGem se mi nedávno odstěhoval.

Poradí mi někdo, jaký VAG (alespoň na základní diagnostiku) si mám koupit? Máte někdo zkušenosti s podobnou závadou resp. s její opravou?

Díky všem, co se mi ozvou.

vas100
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.01.2020 12:48

Re: zastavují se automatické páté dveře Passat B7 2014

Příspěvek od vas100 »

Zajed k nekomu kdo ti udela zakladni nastaveni a krajni polohy. VCDS to umi. Pro šikovného diagnostika by nemel byt p problem najit důvod proc zastavuji. Sam muzes zkotrolovat preklesane kabely k motorům a nebo promazat závitové tyče.

sinra.pesek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2019 08:34

Re: zastavují se automatické páté dveře Passat B7 2014

Příspěvek od sinra.pesek »

Toto je lehký návod, jak se zbavit zoufalství z neschopnosti servisů se závadou cokoliv udělat. V neděli jsem na tom makal asi 10 hodin. Rozebral jsem všechny plasty kolem dveří, na dveřích, částečně i tapec na vnitřní straně střechy (jsou tam motory zavírání), i dole v kufru. Vpravo za zadním světlem se nachází (kromě jiného také řídící jednotky zadní kamery a patrně nastavení elektrických tlumičů DCC) konektor spojující svazek vedoucí dále skrz gumovou průchodku k zadním dveřím. Na konektoru "kvetla" měděnka, kterou jsem pečlivě očistil. Plastová hadice ostřikovače tam prasklá nebyla. Bohužel tahle operace k řešení závady nevedla, takže jsem pátral dál. Problém byly přelámané vodiče v gumové průchodce (krátká harmonika) mezi dveřmi a karosérií vpravo. Vedou tam všechny dráty spojené s otevíráním a zavíráním kufru (tlačítko s osvětlením na hraně pátých dveří 4 dráty, tlačítko otevírání kufru zvenčí dveří 2 dráty, čidla polohy uzamčení dveří 4 dráty pro určení 2 fázového "zaklapnutí" dveří). Gumovou průchodkou na levé straně dveří vedou patrně světla a další kabely, ale jejich stav jsem nezkoumal, takže netuším k čemu to tam všechno slouží.
3 dráty jsem musel proklemovat a čtvrtý byl zalomen dokonce ve 2 místech asi 5 cm od sebe. Občas jsem si připadal jako blázen, když jsem kontroloval kvalitu klemování a pořád mi to nefungovalo. Až jsem našel tu druhou prasklinu.
Jako bonus byla v průchodce děravá plastová hadice od zadního ostřikovače, takže jsem vše opravil a zaizoloval. Jsem zvědav, jak dlouho to vydrží... U starého Sharana jsem dráty v pátých dveřích opravoval alespoň 2 krát ročně.

Jen pár poznámek k opravě. Izolačku kolem kabelových svazků jsem musel totálně rozřezat. Flexi "punčochu spolu s gumovou průchodkou jsem svlékl z kabelového svazku, který který jsem si předtím vypojil z konektoru vpravo dole a celý svazek jsem popotáhl směrem k otevřeným dveřím tak, abych dostal poškozená místa mimo průchodku. Průchodku s punčochou jsem zatlačil pod pravý pant dveří a zafixoval tak, aby se mi nepletla při opravě klemováním.
Z celé akce mám pár fotek, tak kdyby někdo potřeboval, pošlu mu je.

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: zastavují se automatické páté dveře Passat B7 2014

Příspěvek od ber24 »

Takto vypadá celý problém se zatékáním vody ostřikovačů do konektoru.Inženýři od VW udělali chybu :twisted:
Zničené konektory
Zničené konektory

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“