1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Příspěvek od MKTech »

Ještě jsem se nesatkal aby po nějakém chipu praskaly písty. Propálit to jo to chip dokáže. Jak se projevuje motor když jsou v něm prasklé písty ? Jede nepravidelně ? Kouří ?
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

Jak se to pozná? Ztráta výkonu? VAG?
Předpokládám, že ten chudák co měl prasklý 2, tak se to nestalo zároveň a nějaký čas jezdil s jedním pístem prasklým.

Aaaa koukám, že než sem to dopsal tak jsem druhý co se ptá. No jsem tu nový, tak mi to tak rychle nejde. :P

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

Mohl by nekdo hodit fotku jak vypada prasklej pist v PD, tak, ze motor porad bezi? Rad se priucim :wink:
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od keysersoze »

Docela by me taky zajimalo jak se projevuje prasklej pist, ale tady je to tragedie, za tri roky nedokaze nikdo na normalni dotaz dodat normalni odpoved......

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od peppa »

ztratil se vykon, a začalo to kouřit

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od pino.t »

Známejm praskly taky písty na galaxi a začlo to hulit opravdu fuft, na dálnici zastavili a za nima kamináci zastavovali a běželi s hasičákem, že si mysleli, že jim hoří cely auto.
jinak kamoš má na mondeu taky praskly písty a to auto jezdí furt dál. Všechno naftovy auta.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
petis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od petis »

Pokud praskne nebo dojde k propálení turch směrem dolu, tak začne komprese tlakovat celej vnitřek motoru, tlak zpravidla vyrazi nějakou gumovou zátku nebo hadici odvětrání a vytlačí čast oleje ven. Takže pokud je to při svižné jízdě, je celý auto od oleje. Pokud praskne napříč, může se úplně rozlomit. Příznaky jsou stejný ale k tomu ještě hluk a vydřenej válec nebo rozemletej píst. Podle tvaru praskliny a zatížení motoru. Malé praskliny které nejsou přes celej píst zpravidla nepoznáš, než se zvětší a stane se to předešlé. Motor běží nerovnoměrně a je pravda, že se z toho hulí jako když hoří. Buď to pumpuje olej do vejfuku nebo vytejká na vejfuk z něčeho, co tlak vyrazil.

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od keysersoze »

Jasny, diky uz jsem chytrejsi. Prave ted resim ze mi to zere moc oleje (0,5l na 1000km), tak vymyslim cim to bude. Ale tyhle priznaky nemam, tak nevim.

Uživatelský avatar
petis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od petis »

Můžou to bejt simerinky kolem ventilů. Časem stvrdnou a přestanou těsnit a pak se olej dostává po dříku ventilu do spal. prostoru. Většina dalších problémů, kdy motor žere olej se většinou projeví bílim kouřem po nastartování nebo při přidání někdy ubrání plynu.

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

ja myslel,ze olej hori do modra..... :roll: :lol:

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od keysersoze »

No obcas mi to po nastartovani zakouri. Ale taky mi to za zimu asi 2 krat spadlo do nouzaku, tak jsem myslel jestli to nebude turbem.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od pino.t »

keysersoze píše:No obcas mi to po nastartovani zakouri. Ale taky mi to za zimu asi 2 krat spadlo do nouzaku, tak jsem myslel jestli to nebude turbem.
Nebo váhou vzduchu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: 1.9 TDI PD prasklé písty-už jste se stím setkali?

Příspěvek od kubajz2016 »

Ahoj neví někdo do kterého roku praskaly pisty u 1.9 tdi 85kw?prý na to trpěli první ročníky...děkuji

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“