výměna radiátoru G IV Help sím

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
pajinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.09.2009 22:15
Bydliště: VB
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna radiátoru G IV Help sím

Příspěvek od pajinka »

Ahoj, díky moc!!! Pokračuje se :)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna radiátoru G IV Help sím

Příspěvek od falko1983 »

Zdar pánové to je nutné vyndat z auta celou tu vzduchotechniku aby se dal vyměnit radiátor? 8O Mám podezření na zanesený výměník přeci jen za 15 let má už asi nárok a tak koukám naco vše se mám připravit ... :?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
pajinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.09.2009 22:15
Bydliště: VB
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna radiátoru G IV Help sím

Příspěvek od pajinka »

Ahojte, obnovím tohle téma, v zimě jsem se tu radil na výměnu radiatoru na GIV 1,9tdi 81kw, povedlo se, auto se složilo zpět. Cvhili se jezdilo ale zdálo se mi že se ještě stále trochu mlží okno, tak jsme si buď říkal že jsou ve výdechu ještě zbytky fridexu a nebo to není dobře dotažené a netěsní. Nalil jsem tedy do expanzky utesnovací směs. Drželo to do léta bez ubytku vody.
Jamile začali velké vedra, tak se voda začala postupně ztrácet a začal jsme pravidelně dolévat, ale nezjistil jsme kde voda teče, nalil jsme opět utěsňovač chladiče, chvili byl klid. Okno se nemlží, do inteieru mi taky neteče nic a vody jsem ztrácel co týden to litr asi.
Už jsem si říkal a sakra těsnění pod hlavou ne li hůř, ale auto bíle nekouří, voda v oleji ani opačně není, hadice natlakované nejsou....
Prolezl jsem kde to teče a našel :

V motorovém prostoru jak jdou dva vývody z radiatoru topení, tak skrz tu hadici levou se voda už dost masivně pere ven. Je schopno expanzky za den ježdění vyprázdnit.... :-/
Koupil jsem tedy nové o kroužky do obou hadic co vedou z motoru do radiatoru topení, utěsnil pořádně. Auto drželo 2 dny a pak zase hláška STOP nizká hladina kap.....expanzka prázdná, zase se to doslova vytlačilo skrz tu hadici levou z radiatoru ..
Auto topí , tak zavzdušněné to není.
Napadlo mě jestli ten radiator není třeba ucpaej od te směsi? to by ale netoplo ne?

Nedokáže mě někdo navést prosím?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“