Blikanie kontrolky žhavenia

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Už to riešim aj na SK fóre, ale skúste mi pomôcť aj vy. Dnes mi začala blikať kontrolka žhavenia a na diagnostike mi vyskočili tieto chyby: 19557 - Motor klapky sacího potrubí (V157), prerušení/skrat na kostru
19558 - Motor klapky sacího potrubí (V157), žiadny signál
18080 – Rizení vetráku chlazení 1, prerušení/skrat na kostru
Je to len odpojený kábel, alebo niečo horšie? Kde sa asi môže nachádzať ten motor klapky?

Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Smajda »

na škrtici klapce v sání, chce to zkontrolovat to vedení nejprve a pak přemýšlet dál ;) radek
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Pilotek »

Tieto veci (klapka V157 a riadenie ventilatorov) maju, myslim, spolocnu poistku - zacal by som tam.

Inak klapka V157 je vraj bolestou 2.0 TDI motorov.

Poistky byvaju v interieri aj v motorovom priestore. Majitelia a znalci B6 (3C) Passatov, prosim, poradte kde moze byt ta podozriva poistka.

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Jasné skúsim najprv tú poistku a tak vedenie, tým som chcel aj začať, len ak niekto vie, ktorá to je poistka, poraďte, nech to nehľadám pol dňa...

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Problém vyriešený.... zlý kontakt s poistkou, všetky som povyberal, nahádzal späť a funguje, fakt banalita...

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Takže zasa problém. Naďalej to vyskakuje. Zistil som, že vedenie od poistiek po prvý konektor je prerušené, niekde v mieste medzi poistkovou skrinkou a motorovou časťou, len neviem ako sa tam dostanem, čo vlastne musím rozobrať? Je tam nejaký konektor, kde môže byť chyba?

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Podľa elsy by to mohol byť aj spoj B 360 na obrázku. Prerušený je niekde medzi konektorom T14 a poistkovou skrinkou, čiže možno v konektore T40, ale kde sa nachádza? Poraďte

http://www.vw-club.sk/download/file.php?id=41496&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
schéma.JPG

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Pilotek »

Otazne je ci ten zly kontakt nemoze byt priamo na nozovom konektore poistky. Ale je to malo pravdepodobne. Iba ak by tam niekto nieco bastlil a poskodil.

Ten 40pinovy konektor T40 je v motorovom priestore pod elektronickym boxom (je to napisane na tom obrazku z Elsy).

Bolo auto niekedy burane na predok? Vtedy by som na problem so zlym kontaktom konektora/poskodenu kabelaz snad veril. Inak len nejake zatecenie snad... Neumyval sa motor WAPkou?

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Búrane, čo ja viem, tak nie, tiež sa mi nezdá, žeby len tak sa kábel prerušil. Ohmicky som meral kábel na konektore 14 a káble na poistkovek skrinke, ale zo zadu, kde sú priamo napájané na lišty, kde sa strkajú poistky a nič. Dnes som mal vonku baterku, či nie je pod ním ten 40 pinový konektor, ale vyzerá to, že káble idú rovno z motorovej časti do karosérie, kde sa už nedostanem a potom vyúsťujú až pri poistkovej skrinke

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Pilotek »

Ja mam Tourana a elektronicky box v motorovom priestore je cierna plastova skrinka vedla baterky blizko pri blatniku. Ma zhora nasunuty dekel, ktory ked sa vysunie nahor (z bokov styri zapadky), tak su pod nim dalsie poistky a rele. Spredu vychadzaju z elektronickeho boxu hrube cervene plusove kable.
Ak to ma aj Passat 3C, tak pod touto skrinkou (bude ju treba narocnejsie rozoberat, odporucam robit si foto osadenia poistiek a rele) by mohol byt ten konektor T40.

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Áno má to aj 3C, viem, čo myslíš, len sa mi nezdalo podľa smeru káblov, že to má stým niečo spoločné, ale elsa neklame, tak to skúsim rozobrať a uvidím

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

no dnes som to skúšal rozobrať, povolil som tú strednú skrutku medzi poistkami, ale ešte ten poistkový box niečo drží, nevie niekto ako sa to rozoberá, čo všetko treba odpojiť, aby som neurobil niečo, čo by som mohol potom ľutovať?

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Takže nakoniec som prišiel nato, že bola zlá poistka. vymenil som ju a zasa mi odišla. Meral som na konektore, čo ide k motorčeku klapky v sacom potrubí medzi káblom od poistky a kostrou napätie, nameral som po zapnutí zapaľovania 12 V. Meral som však na tomto motorčeku odpor medzi napájacími kontaktmi čiže prvé dva z ľavej strany a nameral som tam odpor okolo 400 až 600 Ohmov, čo asi spôsobuje ten výpadok poistky. Znamená to, že je ten motorček zlý? Neviete aký odpor by tam mal správne byť?

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od Jany-900 »

Takže problém vyriešený, vymenil som klapku, po rozobratí som zistil, že je zaseknutá, bola vždy otvorená. Oprava 190 €...

denisa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.08.2008 23:43
Bydliště: Tvarožná 243, 66405

Re: Blikanie kontrolky žhavenia

Příspěvek od denisa »

Měl jsem stejný problém:
VAG
Motor klapky v sacím potrubí (V157) Přerušení/zkrat ke kostře

Hned jsem vyměnil klapku a samozřejmě i pojistku a jezdím dál bez problémů.
V ČR klapka 5 100 Kč.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“