Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o radu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka_22_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2010 00:55
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o radu

Příspěvek od jirka_22_ »

Zdravím příznivce a fanoušky koncernu VW. Chtěl bych poprosit o radu, vlastním VW GOLF V GT (2005). Před dvěma dny jsem začal v interiéru slyšet divný zvuky. Jde to jakoby z podvozku oblasti kol a projevuje se to především v nižších rychlostech. Ve vyšších to zřejmě není slyšet. Jedná se o jakési vrzání, klapání atd. Občas to vytvoří zvuk jako když se vám v nádrži třepe nafta o stěny. Kromě nižší rychlosti se to také projevuje při otáčení volantu, např. při výjezdu z křižovatky do zatáčky. Počítač nic nehlásí a na jízdní vlastnosti si také nemůžu stěžovat, vše tak jak má být. Zajímalo by mě jestli má někdo podobné zkušenosti, ještě než pojedu k technikovi. Díky! Moc si vážím příspěvků. :good: Jirka

riderwal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 25.12.2009 19:30
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od riderwal »

cusss hele tohle mi delalo kdyz jsem mel v riti predni napravu mam sice passata ale pravdepodobne to bude neco podobneho

riderwal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 25.12.2009 19:30
Bydliště: Strančice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od riderwal »

jo a muze to byt ulozeni tlumicu

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od kenyacek »

nemáš třeba jen málo oleje v servu? Mě to taky strašně vrzalo při točení volantem když jsem ho tam měl málo. Pokud máš dost, tak nejspíš náprava špatná
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
OldCar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od OldCar »

Typuju to na tlumice. Jelikoz stejny jev mam na Passatu a ramena jsem nechal povymenovat a tesil se,ze to prestane. Ale neprestalo,vrze to naprosto stejne jako pred tim. Dokonce i vic, a to uz prisuzuju tem tlumicum,jelikoz jak auto vyselo na zvedaku,tak se ty tlumice natahly a delaj jeste vetsi bordel nez pred tim. Takze az se vzpamatuju z vymeny ramen,tak vlitnu do tech tlumicu.

Hipaferalkus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.05.2010 19:49

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od Hipaferalkus »

Zdravim mam taky problem s vrzanim, ale dela mi to jen nekdy a jen nekde jakoby na leve strane.....co by to mohlo teda byt

mam VW Polo 2005

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od Martin. D »

Možná španý horní uložení tlumičů :wink:

Uživatelský avatar
jirka_22_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2010 00:55
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od jirka_22_ »

Zdravím, už jsem se objednal k technikovi na pondělí.. Tak uvidíme. Projel jsem se s ním a říkal, že by to mohl být silentblok. Dnes jsem vyměnil kola a vrzá to ještě více.. Dost mě to vytáčí.. Mám rád vše v pořádku ;-) kdo ne?! :-D Tak pak dám vědět co to bylo. Zatím.

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od steve »

Možnosti-spodni čepy na ramenech,zadni silentbloky ramen, silentbloky stabilizatoru, horni uloženi tlumiče , možnosti je spousta :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od Milan8902 »

Mě taky trápilo vrzání při průjezdu přes nerovnosti a točení volantem na místě...a bylo to spodním čepem na rameni. Byla špatná prachovka a do čepu se dostala sůl, nečistoty apod. Po reklamaci spodního čepu (nevydržel ani 2 roky, mimochodem byl od Elitu) a udělání geometrie...bylo po vrzání.;-)

Uživatelský avatar
jirka_22_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2010 00:55
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od jirka_22_ »

Tak jsem po několika návštěvách neautorizovaných servisů konečně navštívil originál vw servis. Jsem objednán. Přesnou závadu sem pak napíši. Vypadá to ale asi na tyčky stabilizátoru. Ještě se mi k mému štěstí v těchto vedrech porouchala klima. Tak to budu mít příští týden asi mastný :-//

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od wrot »

jirka_22_ píše:Tak jsem po několika návštěvách neautorizovaných servisů konečně navštívil originál vw servis. Jsem objednán. Přesnou závadu sem pak napíši. Vypadá to ale asi na tyčky stabilizátoru. Ještě se mi k mému štěstí v těchto vedrech porouchala klima. Tak to budu mít příští týden asi mastný :-//
ahoj na passatu jsem měnil tlumiče a dával nové horní uložení pak začalo jak říkáš takové divné vrzaní,šplouchání jako nafta v nádrži dneska jsem koupil wdečko a trochu jsem fouknul na horní uložení zatím klid ale mně to dělalo jen občas ale hrozně mně to sr....

Uživatelský avatar
jirka_22_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2010 00:55
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od jirka_22_ »

Tak jsem tam za šestku.. Což docela jde, čekal jsem více. Klima spravená a přečipovali mi mlhovky, ale na příčinu vrzání nepřišli. Jak na potvoru jim to při zkoušce nevrzalo, nebouchalo ani nic jiného. Prý jen při stání na místě a rejdu doleva bylo malinko něco slyšet.. Smůla no.. Prý to může být uložení tlumičů, nebo tyčky stabilizátoru, ale mechanici prý nic nezjistili, žádná vůle či že by něco opticky haprovalo. Tak nevím.. Dnes to zatím nezačlo.. tak doufám, že se mi "sugesce" nevrátí!! ;-)

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od DarkMaverick »

podle mých zkušenosti s jinými auty a myslím si, že u VW je to stejný, tam jsou 3 varianty...

1. málo servooleje
2. prasklé pružiny
3. špatné tlumiče a uložení
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
jirka_22_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.09.2010 00:55
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání někde v oblasti kol (předních,zadních??)Prosím o

Příspěvek od jirka_22_ »

DarkMaverick píše:podle mých zkušenosti s jinými auty a myslím si, že u VW je to stejný, tam jsou 3 varianty...

1. málo servooleje
2. prasklé pružiny
3. špatné tlumiče a uložení
Tak já mám servo elektrické, to vylučuje první variantu, druhá varianta je také pryč, protože mi na to čuměli dva dny mechanici a snad by to poznali, holt možná ta třetí bude ta pravá příčina..

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“