Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Passat 1.9TD vaří
PříspěvekNapsal: 04.06.2011 17:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

79

Ústí nad Labem, Liberec

Ahoj, moc Vás prosím o radu. Od jara začínám dolívat vodu jak na běžícím pásu. Zdá se mi, že se to i vaří, vždy začala utíkat voda netěsnou hadicí do topení, utáhl jsem ji dnes, ale myslím si, že to asi nebude dobrý, zdá se mi, že se nafoukla. Dost se to tlakuje. teplotu nevím, neukazuje mi budík, už jsem objednal alespoň čidlo. Už jsem vystřídal i tři víčka expanzky, stále stejný. V čem může být problém? Auto topí bez problému (do interiéru). Sahara se zapíná. Auto potřebuju v práci, bez něj jsem mrtvej a v těhle teplotách je to děs, nechci aby se toho podělalo ještě víc.

Děkuji za každou radu.

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Passat 1.9TD vaří
PříspěvekNapsal: 04.06.2011 22:50 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

03.07.2010

1261

Staňkovwice

Zdravím kolego.
Sice nejsem majitelem Passata, ale mám Seat Toledo 1,9Td 55kW, což si myslím že je motor, co máš i Ty. Od samého začátku, co tento vůz vlastním, jsem pozoroval, že se docela dost tlakujou hadice okruhu chlazení. Řešil jsem to jako Ty. Vyměnil jsem víčko expanzky-nic. Vyměnil jsem termostat-nic. Potom jsem kontroloval takovou spešl čuchačkou nad otevřenou expanzní nádobou, jesli nejdou spaliny do vody při běžícím motoru-nic. Voda mi neubývá, olej nepřibývá, nádržku mám čistou (není mastná od motorového oleje) z čehož soudím, že hlava prasklá nebude.
Za tu dobu co to auto mám (ujeto 150.000 kilometrů) je to pořád stejné. Jediné co dělám pro klid duše je, že když od někud přijedu a vzpomenu si na to, tak opatrně povolím víčko expanzky, nechám utéct přetlak, zmáčknu horní hadici od chladiče a uzavřu expanzku. Tím tam vznikne mírný podtlak a je na nějakou dobu klid. Jinak super motor. Je to držák (najeto 350.000), olej nežere a jezdí do 7-mi litrů. Absolutní spokojenost. :yahoo:

PříspěvekNapsal: 05.06.2011 00:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

168

Rakovník

waynek píše:
Ahoj, moc Vás prosím o radu. Od jara začínám dolívat vodu jak na běžícím pásu. Zdá se mi, že se to i vaří, vždy začala utíkat voda netěsnou hadicí do topení, utáhl jsem ji dnes, ale myslím si, že to asi nebude dobrý, zdá se mi, že se nafoukla. Dost se to tlakuje. teplotu nevím, neukazuje mi budík, už jsem objednal alespoň čidlo. Už jsem vystřídal i tři víčka expanzky, stále stejný. V čem může být problém? Auto topí bez problému (do interiéru). Sahara se zapíná. Auto potřebuju v práci, bez něj jsem mrtvej a v těhle teplotách je to děs, nechci aby se toho podělalo ještě víc.

Děkuji za každou radu.

na 90% prasklá hlava

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 05.06.2011 22:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

79

Ústí nad Labem, Liberec

Je fakt, že v zimě mi rupl řemen na vodní pumpu o čemž jsem opravdu nevěděl a zjistil to až po zastavení, stříkala voda z hadice u topení, ujel jsem bez vodní pumpy cca 5 - 10km. Možná dolívám od té doby, nejsem si přesně jistý. Takže je možný, že v tu zimu praskla hlava? Ten termostat je kde?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.06.2011 23:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.06.2011

13

Já to taky vidím na tu prasklou hlavu, anebo uhnilo těsnění a voda teče do válce (častý hlavně u Favoritů :))

PříspěvekNapsal: 07.06.2011 05:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

79

Ústí nad Labem, Liberec

David.rsn píše:
Já to taky vidím na tu prasklou hlavu, anebo uhnilo těsnění a voda teče do válce (častý hlavně u Favoritů :))

Jak jsem dotáhl tu hadici k topení, tak už se voda neztrácí. Takže nikam žádná voda neteče, ani do válce ani po motoru pryč. Stále to může být prasklá hlava, to by se voda ztrácela ne?

ICQ   Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]