Kovové cvakání když zabírá turbo

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
diego191
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.06.2011 21:06

Kovové cvakání když zabírá turbo

Příspěvek od diego191 »

Ahoj všem,
trápím se s motorem AVF (1.9 TDi PD 96kW). Vše bylo v pořádku než se potkal kvůli prasklému napínáku rozvodů. Na hlavě byly vyměněny všechny ventily, zdvihátka, gufera a také trysky na vstřikách. Auto jezdí dál, nicméně pokud na jedničku nebo na dvojku prudce šlápnu na plyn, auto se začne rozjíždět a v momentě kdy zabírá turbo, to najednou ztratí výkon, v motoru to začne kovově cvakat a cuká to. Po cca 2 vteřinách to přestane, auto vystřelí kupředu a za mnou se objeví oblak kouře... Když je motor uplně studený, tak se problém objeví i při plynulém rozjezdu do prudkého kopce, přičemž, když na to šlápnu víc, tak jeden válec dokonce přestane pálit.

Se vstřiky jsem byl ve firmě DieselPower a měly by být v naprostém pořádku. Jak dobře je udělaná ta hlava nevím, broušená není a vačka už je celkem oběhaná. Nicméně než se to potkalo, nebyl žádný problém. Dneska jsem si všimnul, že když na delší dobu vyřadím, tak to pak brzdí jako bez posilovače, takže tandem mi asi říká ahoj. Jelikož už mě oprava motoru stála dost peněz, chtěl bych najít konečné řešení a ne do toho bez výsledku sypat peníze.

Kdyby se tu našel někdo z plzeňska, kdo by tušil co s tím, tak můžu přijet. Ná dálku toho člověk moc nepozná.

Uživatelský avatar
johny97101
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.05.2011 00:12
Bydliště: Kutná Hora

Re: Kovové cvakání když zabírá turbo

Příspěvek od johny97101 »

no ja mam podobnu situaciu ten neprijemny prechod mi vyriesila vymena hadiciek podtlakov a vycistenie cidiel na podtlakoch + vahy vzduchu. Ale drnci to veselo dalej, ale aspon to lepsie taha. Co sa tyka posilovaca brzd pozri si gumenu prechodku od podtlaku posilovaca v stlpiku (ako je ten plech medzi motorom a miestom pre baterku) vycisti tie hadicky a tu precodku, pripadne ich lepsie utesni, malo by to nieco pomoct.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“