problemy 1.9 TDI 96kw PD

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
opisk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.07.2011 08:18

problemy 1.9 TDI 96kw PD

Příspěvek od opisk »

Zdravim pani,

som zufaly, mam problem a nik mi nevie pomoct, mozno ma niekto podobnu skusenost. Jedna sa o motor PD 6 kvalt, treba povedat ze ma skoro 200k nabehanych.

Zacnem od zaciatku, prvy problem nastal ked som siel na dialnici asi 160, motor zacal ´cukat´ tak som pridal viac plynu a auto v pohode zrychlilo, na maly plyn ale cukalo pri tej rychlosti + zasvietila kontrolka ESP
siel som na diagnostiku, vyhodilo mi to 2 valec, ventil a nejake cislo, len ja blbec stratil som ten papier...
dalsie tyzdne auto jazdilo ok tak som sa sa na to vykaslal...

az prednedavnom sa mi stala divna vec, blizim sa k semaforom kde je cervena, podradim z trojky na dvojku a brzdim motorom klasicky do svetiel a zrazu rana z motora a zbrzdilo ma riadne ako ked podradite a rychlo pustite spojku...
hned som siel na diagnostiku a nic, ani ten ventil z prvej diagnostiky nevypisalo... svietilo cidlo ESP ale ukazalo iba nejaku sporadicku chybu merac rychlosti...

s kamaratom mechanikom sme mysleli ze spojka ale dalsi den sa mi to stalo a vsimol som si ze vzdy ked nastane ten divny zvuk a spomali ma to tak sa rozsvieti kontrolka ESP a nasledne to uz nerobi, takze teraz jazdim s vypnutym ESP a je to bez problemov...

bol som aj na dalsej diagnostike, v poradi tretej ale nic zasadne neukazalo, nikto nevie co to je :(
auto predavat nechcem, menil som rozvody, brzdy, termostat, v prednej naprave nejake veci takze by mi to nikto pri predaji nezaplatil...
diky za kazdu radu alebo tip!

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problemy 1.9 TDI 96kw PD

Příspěvek od Mraca »

Kdyz zacne cukat, tak jede na kolik valcu?
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“