Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netěsnost kolem rozvodů
PříspěvekNapsal: 22.07.2011 15:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.07.2008

41

Ahoj lidičky
.....řešil jste už někdo jak zamezit netěsnosti kolem rozvodového kola na hlavě ?
Po GO jsem tam dal samozdřejmě i nové gufero ale pořád to tam trochu utíká a potom mi teče olej po motoru ...a já tak nerad když mi z motoru cokoliv teče :cry:
Děkuji za všechny případné odpovědi

Naposledy upravil zdendul dne 23.07.2011 16:16, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Netěsnost kolem rozvodů
PříspěvekNapsal: 23.07.2011 07:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

164

já zrovna tento problém taky řeším už jsem měnil 3 simeringi a pořád to sákne, a dáváš ho pořád na stejné místo??

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 23.07.2011 15:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.07.2008

41

Jinam než na stejné místo nejde....hlouběji ho nedostanu a kdyby byl více ven tak snad vypadne :cry:
Onehdá jsem tento problém řešil na svojí Š120 a řešení bylo ...dát tam dvě..... a byl pokoj :good: v pohodě se tam vejdou ovšem že to bylo na klice a né na rozvodech na hlavě :)
Nějaké další nápady by nebyly ??...třeba teflon, silnější pružinu do gufera nebo o chup větší gufero jste někdo nezkoušel (ani nevím zda se dá takové sehnat) ??
...všem dík za nápady

PříspěvekNapsal: 07.08.2011 21:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.11.2009

44

Problem je v tom že na vačce maš od toho gufera vydřenou drážku takže bud gufero z menším prumerem a nebo nechat to místo na vačce "nachromovat nebo jinou technologii nanest vrstvu kovu a vybrousit do spravneho rozmeru" anebo sehnat vačku v lepším stavu :yahoo: nejakou co ma najeto mín KM :pleasantry: a je po problemu :smoke:

PříspěvekNapsal: 15.08.2011 17:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.07.2008

41

Takže došlo nakonec k výměmě gufera, ale jsem zvědav jak dlouho tam vydrží, protože to poslední tam bylo od GO motoru a to bylo 01.02.11 od té doby najeto 10458km a olej Castrol GTX....nevím kdy přesně to začalo téct.Nicméně vyměněno (stojí to pár korun), škoda že to jde ven jen destrukčním způsobem.
Po proměření vačky a gufera nového a starého z toho nejsem příliš moudrý. Vačka má 32mm, nové gufero 30,0mm a staré (to co jsem vyndal) mělo 30,5mm. Na vačce jsem nepoznal opotřebení je možné že stačí opotřebení 1.5mm na guferu a už to netěsní ??
Tam jsem trochu jsem laboroval s tím starým guferem...vyndal jsem zevnitř pružinu...tu jsem rozšrouboval a kousek z konce uřízl (cca 4mm), zase ho dal hodromady a po proměření 29,9mm...a to je celkem dobré, škoda že to šlo ven jen destrukčním způsobem.
Zavěrem: podle mě kdo má podobné problémy jako já ať vymění gufero a hned ubere nějaký ten mm na té pružince uvnitř a bude mít klid o trochu déle. :lol:
Až budu muset měnit zase tak to udělám a uvidím...a napíši.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]