mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
sterbitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.08.2009 16:01
Bydliště: Orlová

mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od sterbitch »

Ahoj, mam trosku problem jiz delsi dobu, z chladiciho okruhu mi mizi neustale voda. a to opravdu ve velkem - dolivam pred KAZDOU cestou.

zhruba pred 3 mesici mi praskla hadicka, to jsem vymenil. (viz http://imageshack.us/photo/my-images/189/etkaw.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; )

V systemu mam porad tlak, auto ted cely vikend stalo, a dneska rano jsem odsrouboval vicko na nadrzce chlad. kapaliny a poradne to zasycelo, slo slyset i zvuky jakoby to nekde teklo, ale nikde ven nic nevyteka.

Hladina oleje je porad stejne, lepereceno mirne od posledni vymeny ubylo (je to uz 6000km)

pri ceste po dalnici je motor uplne v klidu (kdyz jedu na tempomat 110km/H tak dokonce teplota oleje klesne pod mensi hodnotu nez je bezne (cca 80°, namisto cca 88°) ale kdyz na to slapnu a jedu delsi dobu ostreji, tedy vicj ak 140km/h, tak zacne teplota rust, a zastavi se na 120° (olej) poté uz netrvá dlouho a vyleti i voda na 130°, zablika cervena kontrolka se zvukovou signalizaci. Pouze 1x mi auto pri tomhle spadlo do nouzoveho rezimu, 2x jsem dojel na benzinku v normalnim rezimu.

nikde to nevytika, vsude je sucho, kryt je suchy. Teplotu vody to drzi. Vari se to jen kdyz tomu fakt lozim hodne, a to jen na dalnici jak jedu delsi dobu treba 140 a vice, tak se to uvari, voda v nadobce se pak odparuje i pres to ze je uzavrena, tak to utika ven(para), v nadobce to vzdycky zabubla, at uzto otevru zastudena nebo za tepla.

jo jinac, nikdy se mi nesepla sahara - pokud nezapnu klimu, kdyz ji zapnu ,sahary se roztoci obe, ale ikdyz jsem motor uvaril nebezela sahara....... proc ?
vodni pumpa byla menema pred 20 tisici, pri vymene rozvodu, a je fakt ze predtim voda neubyvala.
jinac auto topi celkem v pohode - kdyz je tam G12 + destilka, ale jen nekdy, vetsinou auto netopi, spis jen fouka studeny vzduch.


Co by to mohlo byt ?

Uvazuju nad tim ze koupim jiny motor a vymenim kus za kus, jenze kde sehnat motor asz v dobrem stavu a ktery ma malo najeto ? :)

P.S. jde o Ibizu sport - mám budík teploty oleje.
BMW 325i E90 - 7/2013 -> today
Seat Ibiza 6L Sport 2002 - max. vybava - ASZ 96kW - 02/2010 - 6/2013
Seat Ibiza 6L HTP 2002 - 47kw ! 9/2008 - 2/2010

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od Radik27 »

Já bych řekl, že to bude těsnění pod hlavou

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od Vvvenoushek »

Radik27 píše:Já bych řekl, že to bude těsnění pod hlavou

pri tesneni pod hlavou neleze teplota do 120 stupnu.tesnenim pod hlavou se ti nevari voda az na 120 ale motor fouka do vody nebo oleje a vode odtece prepadem.jdi prvni po termostatu , kontrola.pak bych teda koumal to tesneni.hlidej i olej - mnozstvi - ubyva , je ho vic , emulze v oleji.koumej vodu , jestli se ti odparuje nebo jde prepadem ven , jestli netece u vodni pumpy , skvrny po nemrzce.pokud to neohlidas za jizdy.zahrej auto a at kamrad tomu slape na volnobeh , koukej na vodu a jestli ti netvrdnou hadice od vody.koukej na chladic jestli netece , atd.



jinak k te koupi motoru , zbytecne.odstran zavadu a nekupuj hned motor.stejne je riziko jestli koupis dobrej a nebudou s nim take problemy.tady maximalka praskla hlava nebo tesneni nebo nejaka blbost............rozhodne mensi nebo stejne naklady jak za motor.

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od Pasul »

Proč by nemohla vylézt teploty vody na 120°, když mu mizí voda v chladícím systému? Ubývá voda, je jí méně a tudíž se rychleji zahřívá. A nestíhá uchladit. Já tam nevidím problém.

Měl jsem naprosto stejný problém. Zkoušelo se všechno možné. Hledaly se stopy po chladící kapalině okolo pupmpy. Měnilo se víčko a já nevím co všechno dalšího. Nakonec to bylo opravdu těsnění pod hlavou. Upozorňuji, že do oleje to nelezlo. Kontroloval jsem každý den hladinu.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sterbitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.08.2009 16:01
Bydliště: Orlová

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od sterbitch »

pozor !!! prosim ctete pozorne, je rozdil jestli pisu 120 nebo 130° , kdyz pisu 120°C bavim se o teplote oleje, 130° - teplota vody.

jinak dekuji za rady, jsem z toho docela nesvuj, obzvlast kdyz ted posledni dobou musim jezdit dalky po dalnici...
BMW 325i E90 - 7/2013 -> today
Seat Ibiza 6L Sport 2002 - max. vybava - ASZ 96kW - 02/2010 - 6/2013
Seat Ibiza 6L HTP 2002 - 47kw ! 9/2008 - 2/2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od michall »

Měl jsem možná něco podobnýho. U mě to byla ucpaná hadička na odvětrání motoru - asi to píšu se špatným názvem, ale je to ta tenká co vede do nádržky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od Brilantis »

Mě se přehříval motor pod plným zatížením protože jsem měl zacpaný žebrování chladiče. Stačilo vyfoukat vzduchem a zas to bylo ok.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od AlesK »

já bych se zamyslel nad tím proč nespínají větráky sahary. To bych viděl jako základ. nikdy se to nemůže uchladit když větrák(y) nemakaj.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od Brilantis »

Nespínání větráků bych viděl na špatný spínač na chladiči

Uživatelský avatar
sterbitch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 11.08.2009 16:01
Bydliště: Orlová

Re: mizejici voda - velika zahada (ASZ 96kW)

Příspěvek od sterbitch »

sahary se spinaji pouze kdyz zapnu klimatizaci.... jinac jsem je jeste nikdy neslysel bezet.
BMW 325i E90 - 7/2013 -> today
Seat Ibiza 6L Sport 2002 - max. vybava - ASZ 96kW - 02/2010 - 6/2013
Seat Ibiza 6L HTP 2002 - 47kw ! 9/2008 - 2/2010

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“