HID sada vs. 100 w žárovky

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

HID sada vs. 100 w žárovky

Příspěvek od skacel99 »

Zdravím.Zajímalo by mě,jak jsou na tom HID xenony v porovnání se 100 w žárovkami v normálních parabolách.Zajímalo by mě,co svítí líp,a taky jak jsou na tom tyhle dva druhy osvětlení se spotřebou elektriky.
Nepište mi tu ale,že HID do obyč. parabol jsou prasárna,to vím.Nechsi to dávat do civilního auta.
Předem díky za každou radu

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: HID sada vs. 100 w žárovky

Příspěvek od matiass »

Mno nebudu tu posuzovat co je správný a co nejni teda :lol: ale z hlediska svítivosti na tom budou HIDky líp... a to i z hlediska spotřeby... 100W žárovky do auta v žádnym případě nedoporučuju... Jde o to že 100W žárovká má sice o něco větší účinost jak 55W ale ten rozdíl nejni nijak markantní ale hlavně 100W žárovka dosahuje daleko vyšší teploty a tam je oproti 55W žárovce rozdíl už docela velkej... a v uzavřený parabole ti to udělá pouze to že ti to spálí chrom... Tak že pokud to nebudeš dávat do auta se kterym jezdíš po silnici dej tam HIDky a nejlíp nějaký se clonou... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: HID sada vs. 100 w žárovky

Příspěvek od skacel99 »

no bylo by to do traktoru :) ...ty 100w mám na autě,ale nezdá se mi,že by nějak moc topily...a dá se ještě nějak orientačně určit spotřeba těch HIDek?? například poloviční než 100 w halogen a podobně?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: HID sada vs. 100 w žárovky

Příspěvek od skacel99 »

omlouvám se,už jsem našel,že obyč HIDko má příkon 35w,což je paráda

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“