topení golf3

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
LukinoG23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

topení golf3

Příspěvek od LukinoG23 »

Minulý týden jsem měnil topení u GIII. Zkusím zde popsat postup pro další oběti.

Závada: z větráků byl jen vlažný vzduch

Zjišení poruch:
Porucha chladiče topení:
Porovnáte teplotu obou hadic, které vedou k topení : teplota musí být teměř stejna. Ta na levo bude vždy o neco chadnější, protože jde od chladiče vetráku - topení. Pokud jsou teploty hodně rozdílné, topení bude nejspíš zarostlé a proto necirkuluje voda

Postup výměny topení a oprava klapky

1, rozpojíte hadice v motorovém prostoru - vyteče voda - zatím jediná práce v mot.prosoru
2, vyndáte palubku - komplet celá, včetně rádia, budíku, i středový tunel u řadící páky.
palubka je chycená spoustou šroubů, ruzně schovaných pod plasty.
Budete muset vyndat i volant, ten drží jen na matce - hlavně mejte rovne kola
Určitě je tady někde popsáno jak ji vyndat, tak to do podrobna popisovat nebudu
Jen důležite:
V motorovem prosoru pod stěrači je chycena *10* matkami tuším 3 nebo 4
Ze spodu palubky je vedena elektroinstalace, která je chycena v plastových uchytech
Rozpojení elektriky se nemusíte bát, neboť nejde zaměnit.
3. Plastove vedení topení- na obr. je vyznacena část v které je uložena klapka.
Musíte tyto díly rozpojit, aby jste se prokousaly ke středu, za kterým je chladič topení. Drží na takových plíšcích do *U*. Musíte také povolit a sundat srouby z motoru větráku na pravé
straně.Klapka tvořena z plechu o jakého si molitanu.
v plechu jsou díry, které nesmějí propouštět vzduch, aby klapka plnila učel.

4, oprava klapky - V případě rozsypaného molitanu nutná oprava nebo jestli se prodáva tak novou.
Ja jsem ji polepil kobercem a ucel plní na jednicku.

5, výměna topení - chladič topení je uložen v plastovém pouzdre u klapky. Nedrží na ničem a vyndáteho pomocí
páky přez sroubovák.
Zandaté nové - je duležité sundat u nového topení plastový chránič potrubí.
6, kopletace zpět - nyní Vás čeká to samé akorát pozadu.
Důležite: dolít vodu do chladiče, utáhnout hadice, zkontrolovat neporušenou izolaci
elektroinstalace, dotáhmout pečlivě šrouby a jestě si zkontrolujte pojistku od větráku
topení.

Nářadí: Tuším ořech *22* na povolení volantu, plochý šroubovák, kombinacky, popřípade sikofky,
ořech od *8* do *13*,hlavně silné nervy:-)

potřebný čas: Ja jsem to dělal s pauzama atd. tak zhruba 10 hodin. Počítám že to jde udělat tak za 6.
Vlastní opravou ušetříte spoustu peněz, je to jen náročné na čas.

Jestliže někomu pomůže tento návod tak budu rád.
Přílohy
topení1.JPG
topení1.JPG (15.83 KiB) Zobrazeno 1654 x
topení2.JPG
topení2.JPG (15.78 KiB) Zobrazeno 1654 x

Uživatelský avatar
LukinoG23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: topení golf3

Příspěvek od LukinoG23 »

někdo tvrdí, že to jde bez vyndání palubky, ale teda nevim nevim, protože tam pod tim neni téměř žádne misto. Jestli ano, tak klobouk dolu a docela by zajimal postup.

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: topení golf3

Příspěvek od vospunt »

jj návod supr škoda že jsem si ho všiml až jsem to začal rozdělávat ale... rozdělal jsem palubku mám ji dole jsem ve fázi jako na fotkách ... a furt mi nejde rozdělat to potrubí abych se dostal k té klapce ... prosím tě drží to pouze na těch plíšcích a přibližně kde jsou umístěny ? vidím jen 2 plíšky a další můžu nahmatat ale ty jen ze zadu toho potrubí kde stěží strčím ruku natož šroubovák ... jestli vůbec to jsou ty plíšky :D
kolik teda je tam těch plíšků ? a mezi díly např. koleno co vede dolů k podlaze a následně dozadu k nohám ... má tam být nějaký těsnění ? všude jinde je jakási vata nebo co ale tady nemám nic a navíc ty plasty moc na sebe nedoléhají ..
díky za odpovědi ;)
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Uživatelský avatar
LukinoG23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: topení golf3

Příspěvek od LukinoG23 »

no takhle, už je to asi 3 roky, takže si to moc nepamatuju. Nejsem moc klidnej člověk takže po těch hodinách co jsem u toho hnil jsem asi zabral větší silou. Není to odborné, ale funguje to:-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“