vw 1,4 16V 55 kw

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Poradil mi známý, že než se rozebere motor a začne něco spravovat, můžu spolehlivě zjistit počet ujetých km na diagnostice podle mozku ABS, že tam se to ošidit nedá. Vyjet si nějaký výsledek a napadnout kupní smlouvu. Mě prostě ti překupníci s auty serou, ale neznám své šance :(
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

Danielaaa píše:Poradil mi známý, že než se rozebere motor a začne něco spravovat, můžu spolehlivě zjistit počet ujetých km na diagnostice podle mozku ABS, že tam se to ošidit nedá. Vyjet si nějaký výsledek a napadnout kupní smlouvu. Mě prostě ti překupníci s auty serou, ale neznám své šance :(
Jsou nulové..
Důkaz o tom že to udělal on nemáš a pak je to vše na občansko právní spor..stejně nevyhraješ..
A i kdyby už nakrásně někdo nějak zjistil kolik to má km tak s tím nic nuděláš, já osobně kdybych tak auto prodával tak řeknu že skutečné kilometry neznám a panel přístrojů byl pravděpodobně vyměněn z důvodu poruch původních..A při prodeji bych uvedl " Stav počítadla km " a sem z obliga..
Navíc stáčení u nás není trestné..
A není řečeno že i když zjistí že má auto třeba i míň km tak ten motor nejde za tu dobu zničit..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

11mAjA11 píše:
Danielaaa píše:Poradil mi známý, že než se rozebere motor a začne něco spravovat, můžu spolehlivě zjistit počet ujetých km na diagnostice podle mozku ABS, že tam se to ošidit nedá. Vyjet si nějaký výsledek a napadnout kupní smlouvu. Mě prostě ti překupníci s auty serou, ale neznám své šance :(
Jsou nulové..
Důkaz o tom že to udělal on nemáš a pak je to vše na občansko právní spor..stejně nevyhraješ..
A i kdyby už nakrásně někdo nějak zjistil kolik to má km tak s tím nic nuděláš, já osobně kdybych tak auto prodával tak řeknu že skutečné kilometry neznám a panel přístrojů byl pravděpodobně vyměněn z důvodu poruch původních..A při prodeji bych uvedl " Stav počítadla km " a sem z obliga..
Navíc stáčení u nás není trestné..
A není řečeno že i když zjistí že má auto třeba i míň km tak ten motor nejde za tu dobu zničit..
na STK v červnu 2011 je uveden stav při kontrole 141 tis. km, pokud by se zjistilo že to má např. jednou tolik, tak to za 3 měsíce logicky nemůžu ujet a stav vozidla neodpovídá kupní ceně a podle porady s právníkem můžu od kupní smlouvy odstoupit. Na co by potom ta kupní smlouva byla??? Skryté vady se projeví až při provozu. Ale souhlasím s tebou, že asi šanci nemám a navíc nemám na to povahu to auto poslat dál a čelit stejným problémům s kupcem.Ikdyž podle tvého tvrzení by mi vlastně nic nehrozilo...
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

Danielaaa píše:
11mAjA11 píše: Jsou nulové..
Důkaz o tom že to udělal on nemáš a pak je to vše na občansko právní spor..stejně nevyhraješ..
A i kdyby už nakrásně někdo nějak zjistil kolik to má km tak s tím nic nuděláš, já osobně kdybych tak auto prodával tak řeknu že skutečné kilometry neznám a panel přístrojů byl pravděpodobně vyměněn z důvodu poruch původních..A při prodeji bych uvedl " Stav počítadla km " a sem z obliga..
Navíc stáčení u nás není trestné..
A není řečeno že i když zjistí že má auto třeba i míň km tak ten motor nejde za tu dobu zničit..
na STK v červnu 2011 je uveden stav při kontrole 141 tis. km, pokud by se zjistilo že to má např. jednou tolik, tak to za 3 měsíce logicky nemůžu ujet a stav vozidla neodpovídá kupní ceně a podle porady s právníkem můžu od kupní smlouvy odstoupit. Na co by potom ta kupní smlouva byla??? Skryté vady se projeví až při provozu. Ale souhlasím s tebou, že asi šanci nemám a navíc nemám na to povahu to auto poslat dál a čelit stejným problémům s kupcem.Ikdyž podle tvého tvrzení by mi vlastně nic nehrozilo...

Kupní smlouvu máš, se stavem vozu si byla seznámena, podepsala si ji dobrovolně, ve smluvě je určitě uvedeno stav počítadla km a ne počet najetých km..
Skryté vady..hmm do motoru nevidím takže pokud vědomě zatajím že žere olej tak se mnou neuděláš nic..to je celkově problém ČR že to není trestný čin...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

11mAjA11 píše:
Danielaaa píše: na STK v červnu 2011 je uveden stav při kontrole 141 tis. km, pokud by se zjistilo že to má např. jednou tolik, tak to za 3 měsíce logicky nemůžu ujet a stav vozidla neodpovídá kupní ceně a podle porady s právníkem můžu od kupní smlouvy odstoupit. Na co by potom ta kupní smlouva byla??? Skryté vady se projeví až při provozu. Ale souhlasím s tebou, že asi šanci nemám a navíc nemám na to povahu to auto poslat dál a čelit stejným problémům s kupcem.Ikdyž podle tvého tvrzení by mi vlastně nic nehrozilo...

Kupní smlouvu máš, se stavem vozu si byla seznámena, podepsala si ji dobrovolně, ve smluvě je určitě uvedeno stav počítadla km a ne počet najetých km..
Skryté vady..hmm do motoru nevidím takže pokud vědomě zatajím že žere olej tak se mnou neuděláš nic..to je celkově problém ČR že to není trestný čin...
Ok, takže se k sobě tak chovejme všichni a auto pošlu dál at se trápí někdo jinej. No uvidíme zejtra jde pod kudlu, s tím že nejdřív se udělají zvihátka gufer a zjistí stav motoru, pokud to bude finančně náročnější oprava, tím myslím GO motoru, jde z domu. Nazvala bych to : "Češi sami sobě"
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Martin. D »

Zapomínáš že si nekoupila si novou věc :!: tak musíš počítat s tím že to bude vyžadovat menší či větší investice. Pokud chceš auto v perfektním stavu, kup nové.
Některé věci se dají odhalit ale je potřeba k tomu( při koupi) člověk (mechanik, nejlépe známý) co tomu rozumí :wink:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

Martin. D píše:Zapomínáš že si nekoupila si novou věc :!: tak musíš počítat s tím že to bude vyžadovat menší či větší investice. Pokud chceš auto v perfektním stavu, kup nové.
Některé věci se dají odhalit ale je potřeba k tomu( při koupi) člověk (mechanik, nejlépe známý) co tomu rozumí :wink:
to je druhá možnost předejití větším problémům..
Hele já neříkám že se tak chovám, já sem takový blbec že mě stejně každý ukecá..a když něco prodávám tak už jen pro svůj pocit a klid v duši nepustím z domu auto ve špatném stavu abych pak kvůli toho nespal a řešil miliony problémů kolem toho..je to prostě o lidech a pokud auto je z bazaru nebo od překupníka tak si myslím že spousta těch lidí to svědomí nemá..
Ano je mezi nimi i pár vyjímek ale opravdu jich není bohužel mnoho..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Martin. D píše:Zapomínáš že si nekoupila si novou věc :!: tak musíš počítat s tím že to bude vyžadovat menší či větší investice. Pokud chceš auto v perfektním stavu, kup nové.
Některé věci se dají odhalit ale je potřeba k tomu( při koupi) člověk (mechanik, nejlépe známý) co tomu rozumí :wink:

Toho já jsem měla mechanika prolezl celé auto, ale motor jsme fakt nerozebírali :) . Má i tichý chod, žádné známky, spodek všude těsnil i po provozu. Jenže po ujetých 1000 km svitil olej. Vím že není nové, proto je za tu cenu. Ale pokud by se cena měla odvíjet od stavu mělo by stát o polovinu méně. Asi by jsi z toho nebyl taky happy?? A docela by mě zajímalo jak bys to odhalil (při koupi)???
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Martin. D »

Ano je to hlavně o lidech ! Taky mám svědomí a když něco prodávám tak kupujícímu řeknu o stavu věci vše.... Samozřejmě bych nebyl happy ale tak nějak bych počítal že podobné problémy mohou nastat. Psal jsem "některé věci" a tenhle tvůj technický problém odhalit nejde....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jde necháš zahřát a prošlápneš ho..100% zahulí nebo rozjedeš na 3-4 do vyšších otáček pustíš plyn necháš ho motorem přibrzdit a pak mu zas šlápneš a taky musí 100% zahulit ( písty napumpujou olej do válců víc a rychleji než za normálního stylu jízdy..) ale toho se člověk nesmí bát mu naložit když to projíždí před koupí..

Když sem kupoval Alhambru tak sme ji s prodejcem nechali ohřát projel sem si mezi tím VAGem paměti závad, pak sme to šli projet a já mu říkám že tomu teď na 3 naložím, abych věděl co a jak jestli to nespadne do nouzáku atd. prodejce řek v pohodě jen ji dejte nemám co zatajovat všechno je OK..
Ale o to tu teď nejde.

Jde o to že jestli si to auto chce nějakou dobu nechat tak se investice vyplatí, pokud ne tak bych nechal udělat aspoň hlavu, nalil bych 10w/40 a snažil se to co nejrychleji prodat dokud to nějak funguje a má nějakou hodnotu.
Prasárna ale takový je život..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Gordon »

Po 40tisicich km jsem nalil z dobre vule castrol magnatec polosynt. a do 2tisic km ho ten motor vysrkal ... Pak jsem lil dalsich 30tisic oleje jako Repsol, Mogul ap. a nikdy jsem nedolival a bylo po problemu, zrejme byl castrol na tak stary auto chyba. Asi bych neresil hned nejaky vymeny neceho, neprecetl jsem to tema cely, ale nalil bych tam nejaky shit olej za 300 kila + nejaky aditivum a kdyby to zralo dal pak bych hledal nejakou vadu.

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Gordon píše:Po 40tisicich km jsem nalil z dobre vule castrol magnatec polosynt. a do 2tisic km ho ten motor vysrkal ... Pak jsem lil dalsich 30tisic oleje jako Repsol, Mogul ap. a nikdy jsem nedolival a bylo po problemu, zrejme byl castrol na tak stary auto chyba. Asi bych neresil hned nejaky vymeny neceho, neprecetl jsem to tema cely, ale nalil bych tam nejaky shit olej za 300 kila + nejaky aditivum a kdyby to zralo dal pak bych hledal nejakou vadu.
V olejích se nevyznám, radili mi tady 10/40, ted je tam 5/40, čím hustší tím lepší. Takže jestli mi můžeme něco poradit budu ráda, než se to bude proplachovat. Zítra mi vymění svíčky a změří tlak ve válcích.
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Gordon »

O olejích je tady toho napsáno dost, někdo je zastánce drahých olejů, někdo říká, že to jedno, že většina olejů je stejných nebo se stejným základem jen přidané aditiva. Já lil Repsol měl jsem cenu 500kč 5l a myslím, že to je teda "lepší" olej :-) Dávam jsem i jak jsem psal Mogul ten jsem měl za cca 400kč 5l.

Když mi ten golf spolikal ten castrol magnatec(10w40) tak jsem nalil Repsol 10w40 a přídal jsem aditivum do toho oleje http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=796

A mě to třeba pomohlo, když píšete, že auto má normální chod, nekouří ap. nevidím důvod proč tam nedát levnější olej + aditivum a vyzkoušet jestli to spolkne nebo ne.
Nechci nikomu radit co si má dávat do auta za olej, nejsem ani mechanik, ale radši půjdu cestou kde vynaložím cca 400 za olej 200 za aditivum cca 170 za filtr, suma sumárů 800kč a třeba problém zmizí třeba nezmizí, ale není to ranec. :-)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

já sem neříkal nic o výměně svíček , tím že sem psal kontrola svíček sem myslel že je vyšroubuju ven z motoru a na nich poznám v jakém jsou stavu a jak jsou opálené případně zanesené nečistotami.
pokud ten motor bere olej tak to na svíčkách bude poznat a výměnu se nic nezlepří , jen se zase zaserou bordelem nové svíčky nic víc, pokud tyhle fungujou tak bych je neměnil jen vypálil a očistil , a změřením tlaků zjistíš jestli jsou válce v nějakém rozumném stavu a nebo jestli jsou už moc opotřebené. Jestli hodnoty budou v toleranci tak je jasené že to jde přes ventily , pak bude nutné poopravit hlavu..

Olej to snese klidně i 15w40 to je jedno na značce taky moc nesejde, rozhodně bych nelil 10W40 a do toho příměs typu Wynn´s Supercharge , nebo něco na "zahuštění oleje" ve finále to stejně bude mít vlastnosti jako 15w40 a vyjde to dráž, na tenhle pokus bych nalil rovnou 15w40.
(Důležité je aby splňoval specifikaci a normu VW a to myslím spousta 15w určitě splní )
a pokud se ztratí i tenhle tak jedině hlavu dolů a GO pak lít 10w a neřešit to.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

11mAjA11 píše:já sem neříkal nic o výměně svíček , tím že sem psal kontrola svíček sem myslel že je vyšroubuju ven z motoru a na nich poznám v jakém jsou stavu a jak jsou opálené případně zanesené nečistotami.
pokud ten motor bere olej tak to na svíčkách bude poznat a výměnu se nic nezlepří , jen se zase zaserou bordelem nové svíčky nic víc, pokud tyhle fungujou tak bych je neměnil jen vypálil a očistil , a změřením tlaků zjistíš jestli jsou válce v nějakém rozumném stavu a nebo jestli jsou už moc opotřebené. Jestli hodnoty budou v toleranci tak je jasené že to jde přes ventily , pak bude nutné poopravit hlavu..

Olej to snese klidně i 15w40 to je jedno na značce taky moc nesejde, rozhodně bych nelil 10W40 a do toho příměs typu Wynn´s Supercharge , nebo něco na "zahuštění oleje" ve finále to stejně bude mít vlastnosti jako 15w40 a vyjde to dráž, na tenhle pokus bych nalil rovnou 15w40.
(Důležité je aby splňoval specifikaci a normu VW a to myslím spousta 15w určitě splní )
a pokud se ztratí i tenhle tak jedině hlavu dolů a GO pak lít 10w a neřešit to.
Dneska je u kamaráda mechanika mění se svíčky a zjistí tlak ve válcích. Pak nás čeká rozhodnutí s olejem anebo sundat hlavu. S tím 15w/40 díky za radu, protože pokud oprava bude velká, problém aspon oddálím změnou oleje a našetřím nějaké peníze. Aspon budu vědět konečně co s tím je. Pozitivní je, že i prodejce souhlasí s finanční kompenzací, jenže nemá představu a tvrdí že to stát moc nebude a že jsou to gufera apod. Určitě se ozvu a díky moc!!! :wink:
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“