vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Carbas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2011 10:27

vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Příspěvek od Carbas »

Zdravím, dnes jsem poprvé na těchto stránkách, lítám tu fakt hodně, ale nenašel jsem řešení, nebo jestli něco takového existuje, na odstranění hluku, nebo rezonance u čtyřkolky SHARAN 1.9 TDI. Lze s tím vůbec něco dělat ?

dastax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 23.11.2010 22:43
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Příspěvek od dastax »

vibroval mi passat B6 mezi 2200-2300 otáčkami. Na vině byla spojka kardanu, taková zutrhaná zpuchřelá guma, která už to nedokázala absorbovat. cena u mě byla okolo 3000-3500 Kč tuším
VW Passat sedan 2006 2.0TDi 103kW 4Motion HighLine Powered by DieselPower
Škoda Octavia 1.8T RS 132kw + chip (165kw) - láska na kterou se nezapomíná

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Příspěvek od Martin. D »

Carbas píše:Zdravím, dnes jsem poprvé na těchto stránkách, lítám tu fakt hodně, ale nenašel jsem řešení, nebo jestli něco takového existuje, na odstranění hluku, nebo rezonance u čtyřkolky SHARAN 1.9 TDI. Lze s tím vůbec něco dělat ?
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... C5%99kolka" onclick="window.open(this.href);return false;

Carbas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2011 10:27

Re: vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Příspěvek od Carbas »

Díky za odkazy na fóru. Abych to shrnul, to hučení čtyřkolek má za následek buď setrvačník, nebo silentblok držící zadní část zadního diferáku - to ale nebylo v diskuzi tak průkazné. Je tedy nějaké definitivní řešení, než se do toho pustím ?

Carbas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2011 10:27

Re: vibrace čtyřkolek při určitých otáčkách

Příspěvek od Carbas »

Jen mě mrzí, že jsem dostal odkaz na "RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M" a konečně jste se blížili k řešení těch vibrací, nebo hučení při záběru 4-6 rychl stupně, pak se tam namotal týpek úplně s něčím jiným a je to zase nedořešené. To je jak Columbo na díly

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“