Brzdy ATE

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
sikorka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 15.12.2010 23:04
Bydliště: Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Brzdy ATE

Příspěvek od sikorka »

Mate nekdo zkusenosti s brzdami ATE Power disk. Diky za radu chci je dat na Golf II 1.8 . A jake desticky jsou pro tyto kotouce nejlepsi? Diky za rady.
Přílohy
POWERD.jpg
POWERD.jpg (12.96 KiB) Zobrazeno 5381 x

Uživatelský avatar
Vadoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 11.02.2008 20:48
Bydliště: Tábor

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od Vadoho »

Ate power disc kotouče dost v pohodě už sme jich několik namontovali,včetně dodávek a v poho a co se týče destiček tak bych dal taky ate.

Uživatelský avatar
jessina
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2354
Registrován: 04.12.2009 18:19
Bydliště: už Teplice

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od jessina »

mam za to ze ATE pouzíva VW

Uživatelský avatar
Vadoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 11.02.2008 20:48
Bydliště: Tábor

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od Vadoho »

Přesně tak,a nejen vw je dává do prvovýroby.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od majkl1 »

Power disky jsem měl na passatovi s Textar deskama. Po 5000km už neměly ani ty drážky, jak byly opotřebovaný. Desky byly téměř netknutý. Kotouče zkroucený.
Jinak ATE z obyč. obchodu nejsou ty samé jako ATE z VW.
A co se desek týče, tak od ATE jsou tři řady. Tak to jen abys to neměl tak jednoduchý. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od Tomášek »

nedava VW TRW?

Uživatelský avatar
jessina
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2354
Registrován: 04.12.2009 18:19
Bydliště: už Teplice

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od jessina »

kupoval jsem přes šváru kotouče a desky ve VW a oboje ATE

Uživatelský avatar
koudaswr6
Člen klubu
Příspěvky: 751
Registrován: 02.12.2008 23:25
Bydliště: ostraVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od koudaswr6 »

sikorka píše:Mate nekdo zkusenosti s brzdami ATE Power disk. Diky za radu chci je dat na Golf II 1.8 . A jake desticky jsou pro tyto kotouce nejlepsi? Diky za rady.
bacha na to není ATE jako ATE!! daval jsem jedny ATE POWERDISK na kamosouvou G3 a v pohode uz na nich jezdí štim rokem a dělal jsem brzdy na své předešlé G3 a nevydželi ani 3 tisíce, je to tím že ATE začali vyrábět i korejci a kvalita je v hajzlu možna podle ceny koupiš ty dobré staré ate . jen tak pro info......
G IV V6 >>>>204<<<<< +chip
Svařováni Hliníku, nerezi .... atd
R 1 3 5
└┼┼┤ ♥GIV V6 ♥
2 4 6
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=179149" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od ron »

ať koupíš ate nebo "ate", pořád to bude jen piksla, ale výrobce bude někdo úplně jinej :lol:
moje trojnásobná zkušenost s tzv. Power discem a deskami ATE ma Polu, G 3 a Octě zní jednoznačně - už nikdy!
mimochodem desky Ate byly ve skutečnosti desky Galfer
směšný...bohužel
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od Keflek »

ve stejny cenovy relaci co ATE powerdisc se daji koupit lepsi...ja mam urcite dobrou zkusenost s BREMBO MAX , Zimmermann...
Ate jsou dobry tak na normalni jezdeni...i kdyz jestli to chces na G III,tak tam budes mit nejaky 239,nebo256 (pokud nemas brzdy z VR6,nebo corrada) a tam uz by mozna neco vydrzet mohly...kazdopadne se sice krouti,ale ne tolik jako bezny kotouce :wink:
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od molczik »

Zkroutí se každý kotouč, ať original nebo druhovýroba. Jeden dříve, jiný později. Mě začaly kotouče házet na novém autě zhruba ve 20 tisících a to jezdim hlavně dálnice a jsem na brzdy hodnej. Kdo chce mít skutečně klid s kotoučema, ať si je nechá zmrazit (cryo-úprava), destičky taky a ty brdzy prostě neupeče! Stojí to pár stovek a máte závodní brzdy. A pak je úplně jedno, jestli je kotouč ATE, TRW nebo Brembo.

Tady je i ceník: http://www.cryo-centrum.cz/cenik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Divim se, že ještě někdo utrácí za drahé kotouče, když jsou tu dnes takovéto možnosti. Švára má na chipované Octavii normální Feroda po cryo úpravě a i při neustálém sportovním stylu jízdy ty kotouče drží jak nový. A to už několik desítek tisíc km.

Tady je vysvětleno jak to v tom brzdovém kotouči funguje: http://www.cryo-centrum.cz/auto-moto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od ron »

tak cryo je v pořádku, to opravdu zlepší významně vlastnosti vlastnosti kovů, znám...
ovšem jsem toho názoru, že pokud je kotouč z fabriky shit, nepomůže mu ani svěcená voda
a u většiny nabízených kotoučů to tak je, nejde jen o směs slitiny, ale i obsah uhlíku a technologii obrábění atd.
jak říkám, krabice prodává a marketing určuje směr
pokud vím nemá krom bremba žádná fabrika takové komplexní zázemí, vývoj a vlastní slévárny a neprodukuje takové množství různorodých brzd. komponentů - viz např. kilometro rosso v bergamu, to bych přál všem vidět
takže já se těm všem rádoby vzhlášeným značkám jen směju, na vlastní oči jsem viděl jak to vyrábí na jedný lince např. u roadhousu a na konci z toho leze "ferodo", TRW, a jiné...chudák zblblej zákazník zmagořenej reklamou pak jde a koupí stejný kotouče 3x dráž než normální sračku v jiný krabici ze stejný linky 8) :lol:
power disc je kapitola sama pro sebe, ty drážky maj tak nesmyslnej tvar, že jsou naprosto nefunkční, tedy krom úběru desek :D
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
CHLOUBIK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od CHLOUBIK »

majkl1 píše:Power disky jsem měl na passatovi s Textar deskama. Po 5000km už neměly ani ty drážky, jak byly opotřebovaný. Desky byly téměř netknutý. Kotouče zkroucený.
Jinak ATE z obyč. obchodu nejsou ty samé jako ATE z VW.
A co se desek týče, tak od ATE jsou tři řady. Tak to jen abys to neměl tak jednoduchý. :mrgreen:
Naprosto s tebou souhlasím měl sem tu samou kombinaci a to taky na passatovi a se stejným výsledkem.

haromax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.11.2007 11:46

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od haromax »

molczik píše:Zkroutí se každý kotouč, ať original nebo druhovýroba. Jeden dříve, jiný později. Mě začaly kotouče házet na novém autě zhruba ve 20 tisících a to jezdim hlavně dálnice a jsem na brzdy hodnej. Kdo chce mít skutečně klid s kotoučema, ať si je nechá zmrazit (cryo-úprava), destičky taky a ty brdzy prostě neupeče! Stojí to pár stovek a máte závodní brzdy. A pak je úplně jedno, jestli je kotouč ATE, TRW nebo Brembo.

Tady je i ceník: http://www.cryo-centrum.cz/cenik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Divim se, že ještě někdo utrácí za drahé kotouče, když jsou tu dnes takovéto možnosti. Švára má na chipované Octavii normální Feroda po cryo úpravě a i při neustálém sportovním stylu jízdy ty kotouče drží jak nový. A to už několik desítek tisíc km.

Tady je vysvětleno jak to v tom brzdovém kotouči funguje: http://www.cryo-centrum.cz/auto-moto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdravím máte kdo další s těmi mraženými kotouči nějaké zkušenosti ? díky za info

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Brzdy ATE

Příspěvek od pasat »

A ATE má i super KERAMICKÉ destičky :

http://www.ate.de/generator/www/com/en/ ... ds_en.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Výhoda : čisté disky + dlouhá životnost !

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“