Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
petrsedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.12.2009 11:55

Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od petrsedlak »

Ahoj vsem, zkousel jsem to tady najit ale nijak se mi to nepovedlo.

Asi pred tydnem mi po odbrzdeni rucni brdzy, zustala svitit kontrolka brzd. Po chvilce zhasla ale asi po 50km se opet rozsvitila a sviti dodnes :). Doleval jsem brzdovku - cca 1dcl - ale bylo ji tam dost. Na miste kam jsem dojel jsem zajel do servisu aby mi rekli o co jde, jen pro jistotu. Rekli mi tam ze nejspise bude vadny spinac rucni brzdy.

A ted k moji otazce: Sundal jsem kryt a zkusil odpojit konektor ze spinace rucni brzdy, nicmene kontrolka stale svitila. To asi znamena ze spinac je v pohode a bude potreba vymenit oblozeni brzd, nebo se mylim? Je pravda ze auto mam 3roky a na brzdy jsem nesahl - najeto od te doby cca 40tis.


Vim ze je to asi kravina ale me proste stve to cerveny svetylko na palubovce :).

Diky, cauec

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od FandaTDI »

zkušenost s tim nemam, ale napadá mě, jestli ten spínač neni náhodou opačně (při zatáhnutí ručky rozepne) - měl by bejt snad jen dvoupinovej, zkusil bych ty dráty propojit, jestli to zhasne, pak případně řešit spínač, vedení, ...

petrsedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.12.2009 11:55

Re: Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od petrsedlak »

Vidis, to me nenapadlo. Zkusil jsem to tedy propojit kouskem dratu, ale kontrolka porad sviti. Hodil jsem to do servisu, uvidim co to bylo a dam vedet. Podle me ten spinac nebuce jak se rika "+" ale klasicky "-".

Zatim ahoj

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od cervik »

Napíchnout na diag. kontrolka brzdy svítí i když jsou v háji 2 snímače otáček kola(čidla abs).

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od jenicek »

praskla zarovka brzd sem tady nedavno taky cetl

petrsedlak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.12.2009 11:55

Re: Prosba o radu - sviti kontrolka rucni brzdy

Příspěvek od petrsedlak »

Tak je to jasny, ja rikal kolega vyse, byla to cidla ABS. Takze ani rucka ani desticky.

Litr za kazdy cidlo. 2,5tis. i s praci :), inu auto je proces, nikoliv stav... ;)

Diky, ahoj.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“