Vento přes střechu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Vento přes střechu

Příspěvek od Roman19 »

Zdravim pánové,v pátek 19.srpna když jsem jel z odpolední,tak jsem v zatáčce potkal srnu,nechtěl jsem jí čelně napálit,ztrhnul jsem to do protisměru,objel jsem jí a ztrhl jsem to zpátky,silnice byla mokrá,dostal jsem smyk,přetočil jsem se,zadní kolo mi zajelo do strouhy,stáhlo mě to na bok,po nárazu mě to hodilo na střechu 2x a přistál jsem v poli na řidičovým boku.Odnesla to zrcátka,obě ulomený,střecha místama pomačkaná a rozbité střešní okno.Nic jinýho se nestalo,nerozbilo,nejsou zmuchlané dveře,ani blatníky,kufr nic,žádné jiné okno se nerozbilo,jel jsem cca 70-80km/h.Auto mám od 18ti let,mazel.Chci cca 5 cm za předním oknem a 5cm před zadním oknem střechu uříznout a navařit pevnou bez šíbru.Nezkousnu to auto nechat si na díly,nebo ho odhlásit či rozprodat.Auto není ani poškrábané nic.Nechci řezat sloupky,okna jsou lepený nechci za vyndání platit a sám do toho nepudu,proto bych řezal kus za oknama.Co na to říkáte,co mi radíte?Prosím o nějaké rady. :roll: :(

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Pochopil jsem to dobře?
Můj názor je,že když řezat tak sloupky.
a jestliže jí chceš řezat bez sloupků,tak asi nebude takovej problém jí vyrovnat
Přílohy
-356171811_Woman drive.jpg
-356171811_Woman drive.jpg (32.8 KiB) Zobrazeno 744 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Keflek »

pokud to budes rezat tak jak myslis,tak bude docela problem ji tam navarit tak aby se ti nepokroutila...bud rezat ve sloupcich,nebo tu strechu vyrovnat...
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Roman19 »

Koštál: na foto jak si to označil si to pochopil dobře,nechci vyndavat okna,protože mám strach že prasknou,nedělal jsem to nikdy a přední není pojištěný..a určitě vyrovnat nepujde,zítra můžu vložit foto jak to vypadá,tapec sem sundanej měl,vyklepával jsem,i heverem jsem si pomáhal ale víc s tim nejde.hlavně i šíbr je KO

autokarosarna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.01.2011 20:49
Bydliště: rousínov

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od autokarosarna »

to nedělej!!!v lepším případě se to pokroutí a v tom horším tím pnutím odepíšeš skla!!!

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Suny »

1. ukázkově špatně zvládnutý manévr se zvěří. Děkuj bohu že žiješ.
2. na řezání střechy se vykašli. Ikdyž dáš všechno naoko dohromady, už nikdy to nebude jako předtím. Věř mi, že podruhé by jsi po takové "odborné opravě" bourat na tuto "opravenou" střechu nechtěl.

Ber to jako možnost začít znovu :idea: .

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Tomášek »

a jakej je spravnej manevr ?

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Žížal »

Spravne je cumakem sestrelit srnu - odepises naraznik, chladic, kapotu a vyztuhu - brnkacka proti rezani strechy...
Strechu musis vzit i se sloupkama (pokud se neda vytahnout na stolici) - pokud to neudelas, tak je tezke ji dopasovat, tak aby se ti nezkroutila strecha nebo auto. Stejne budes skla resit, kvuli laku a ochrane pri oprave...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Tomikcek »

No myslím že pokud jede člověk k večeru utahaný z práce tak bude jednat impulzivně a strhne auto na stranu a nebude se rozmýšlet co bude lepší na opravu
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Roman19 »

Jedna věc,jel jsem po 12ce zz práce domu,auto mám snížený,asi 5 cm mám předek níž než zadek,takže je naklopené jakoby dopředu.odepises naraznik, chladic, kapotu a vyztuhu možná tak když budeš mít štesní,co světla? co blinkry,mlhovky blatníky ?myslíš že s timhle se nic nestane ? Neřešil třeba někdo že by mohla i ta srnka vlítnout i do předního okna ? tady je muj topic,pár fotek z výměny střechy tam je,tak se podívejte,jsou tam navařeny i výztuhy,nakonec jsem stejně řezal jak jsem chtěl a myslím si že to bylo levnější kratčí a jednodužší než měnit clej předek..

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Žížal »

njn mam strach z vsech vyletu mimo cestu a zvlast po strese. Mel jsi stesti ze tam zrovna nerostl strom, betonovy sloupek, auto v protismeru nebo bilboard... Do kazde havarky je lepsi jit po cumaku - svetla, i predni okno se spravuji lip nez strecha a to nemluvim o podvozku, ten taky nema rad hazeni na strechu - celkem casto se na nem neco ohne pri tomhle kousku.
Letos jsem sestrelil srnku s Countrym - tam byla skoda 0,- diky ramu a tomu ze sla pod auto. Alfou jsem trefil psa a skoda za 11 tisic, ale auto bylo pojizdne celou dobu nez se opravilo.
Jak sestrelis srnku je tvoje volba - ja se budu drzet trefovani cumakem :)
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vento přes střechu

Příspěvek od Suny »

Srnu jsem bral už 2x, pokaždé čumákem napřed. Výsledek: poprvé pouze nová maska - srna mrtvá, podruhé nové světlo a opět srna KO. Pokud se někam řítím tak se cítím líp, když mám před sebou nárazník, motor, převodovku a velký kus kastle. Na rozdíl od nárazu bokem či střechou kde tě od překážky dělí jedna výztuha a tapec. Co se děje u bočního nárazu s hlavou snad ani netřeba rozepisovat.

Jo a přemýšlet v takové situaci o ceně případné opravy mi přijde opravdu úsměvé :lol: .

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“