vw 1,4 16V 55 kw

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Ahojky, před dvěmi měsíci jsem si koupila Golf variant, rok výroby 1999 a měla z něj šílenou radost do včerejška. Po dovolené a ujetí 2 000 km začal svítil na palubním PC olej (oranžově) a po změření ho tam bylo málo. Prolezli jsme s přítelem celý spodek auta a vše suché. Obávám se nejhoršího, tedy že motor bere olej a bude ho nutno měnit :( .
Auto je po STK a prodávajícím avizováno v super stavu ve smlouvě bez poškození a závad. Na ujetých 2 000km jsme museli dolít 2l oleje.
Můžete mi někdo poradit jak postupovat, zda kontrolou v autorizovaném servisu kde se olej ztrácí nebo zda mám nárok tuto vadu reklamovat, požadovat slevu a přistoupit k výměně. Začala jsem motor hledat po vrakovištích cca 14 tis. Kč.
Děkuji za každou radu i názor, pořád doufám, že to může být nějaká odstranitelná závada.

Daniela
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Davwe »

a kontroloval nekdo olej po tom co jsi to koupila? Ono dneska se bezne udava tolerance spotreby oleje 1L/1000Km, takze s tim asi moc neuspejes. Taky zalezi jak s tim kdo jezdi. Pokud jste jeli na dovolenou porad 4tis ot., je jasne, ze to sezere nejaky olej. A podle me 1L/1000Km neni pokyn k tomu menit motor. Holt to neni novy auto.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Phoenix »

Obávám se že spotřeba 1 litr oleje na 1000km je v normě výrobce.....
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od PlusOne »

Výměna motoru je až to poslední, nejdřív se zjišťuje, kudy se vlastně ztrácí (pokud se ztrácí). Může být prasklé těsnění pod hlavou, odvětrání klikovky (ale to byste při pohledu zespoda asi viděli), anebo je třeba jenom vadné olejové čidlo.
Vzpomeneš si, kolik tam bylo oleje, když jsi auto koupila? Nebo to nikdo nekontroloval? A kdy byla provedena poslední výměna? Po koupi auta je to doporučované udělat, dělali jste to?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Phoenix píše:Obávám se že spotřeba 1 litr oleje na 1000km je v normě výrobce.....
To si děláš srandu? :158: Na jiných autech jsem nikdy olej nedolívala jen po 15 tis. jsem vyměnila filtry a olej
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od PajaS »

Nedělá. Jedna věc je, co je normální pro nás, tj. dolít tak max. 1l na 15 tis. km a pokud je to víc, tak to začít nějak řešit a druhá věc je co považuje za normální výrobce. Jako důkaz kopie z dokumentace k sharanu z roku 2002:
3.2.17 sharan-rady ačiny a.jpg

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

PajaS píše:Nedělá. Jedna věc je, co je normální pro nás, tj. dolít tak max. 1l na 15 tis. km a pokud je to víc, tak to začít nějak řešit a druhá věc je co považuje za normální výrobce. Jako důkaz kopie z dokumentace k sharanu z roku 2002:
3.2.17 sharan-rady ačiny a.jpg
Ted konečně se mi potvrdilo, že jsem si koupila tank, nevím jakým motorem disponuje sharan, ale jsem na tom úplně stejně. At žije vw-lidové vozítko :D . Ted ovšem nevím, zda to řešit nebo dolívat??? Moc děkuji za přiloženou dokumentaci, malinko mě to uklidnilo :mrgreen:
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Davwe píše:a kontroloval nekdo olej po tom co jsi to koupila? Ono dneska se bezne udava tolerance spotreby oleje 1L/1000Km, takze s tim asi moc neuspejes. Taky zalezi jak s tim kdo jezdi. Pokud jste jeli na dovolenou porad 4tis ot., je jasne, ze to sezere nejaky olej. A podle me 1L/1000Km neni pokyn k tomu menit motor. Holt to neni novy auto.
Při koupi byl na autě štítek že na 140 500 km byl měněn olej + filtry, tak jsem se domnívala že tam nedali do plna. Svítila kontrolka na 141 600 km, ted jsme se vrátili z dovči, ujeli 1000 km a zase se rozvitila oranžově, tak litr dostala. Je fakt že jsem měla vždy živější auta a převážně vždy 800 km bylo na dálnici D1 2 500-4000 otáček, protože jsem si připadala pomalá a aspon 110 až 120km/hodinu když nejedu připadá mi, že zavazím. Nikdy by mě nenapadlo že vw mají 1,4 tak nekvalitní motory a ke spotřebě benzínu by měli udávat ve velkém techničáku spotřebu oleje.
Zkusím nechat změřit tlak ve válcích, mělo by se poznat jak na tom motor je 8)
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Phoenix píše:Obávám se že spotřeba 1 litr oleje na 1000km je v normě výrobce.....
Měla jsem Omegu 2.0, Ford Mondeo 1,8 toužila jsem po Golfu Variant v dieselu, nakonec jsem si řekla že stačí línější verze pro rodinné auto. Žádné z těch aut nebylo nové a nikdy jsem olej nedolívala a měřila, že se nemuselo až s běžnou údržbou. Jsem fakt moc zklamaná, žere jak tank a chová se jak plečka :?
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

PlusOne píše:Výměna motoru je až to poslední, nejdřív se zjišťuje, kudy se vlastně ztrácí (pokud se ztrácí). Může být prasklé těsnění pod hlavou, odvětrání klikovky (ale to byste při pohledu zespoda asi viděli), anebo je třeba jenom vadné olejové čidlo.
Vzpomeneš si, kolik tam bylo oleje, když jsi auto koupila? Nebo to nikdo nekontroloval? A kdy byla provedena poslední výměna? Po koupi auta je to doporučované udělat, dělali jste to?
Poslední výměna byla v květnu 2011 při 140 500 km, ted mám téměř 143 000 km a celkově to vzalo 2,5 l oleje. Vše je čisté vizuálně, tak zkusíme svíčky a tlak válců. Škoda že neexistuje test jak na tom motor je????
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Martin. D »

Hledej :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 9eba+oleje" onclick="window.open(this.href);return false;

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Danielaaa »

Martin. D píše:Hledej :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 9eba+oleje" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemám Polo :mrgreen:
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

michalek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.12.2009 10:42

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od michalek1 »

No nevim ja mám vw caddy 1,4 mpi 59kw rok 2009 prvních 1000km jsem jezdil jen maxim.do 80 km na hodinu,při 1500km jsem ho překopal na lpg tudiž jsem ztratil záruku na to do čeho zasahuje lpg ,dnes mám najeto cca 34000km byl jsem na 1 garančce ješte v záruce se mi rozsvitil servisni interval tak jsem si nechal akorát vyměnit olej a kabin.filtr ,olej jsem si dal svůj longlaif 0w30 a byl jsem již 4krat v Řecku na dovolene,jedna cesta tam a zpět cca 4000km motor točim tak do 4000 otaček za minutu a mohu říct že jsem po 22000km dolil asi 0,3 deci oleje u dizlu normalka 0,5 až 1 litr na 1000km u benzinu NEEGZISTUJE!!!

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Martin. D »

Danielaaa píše:
Martin. D píše:Hledej :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 9eba+oleje" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemám Polo :mrgreen:
:?:

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 1,4 16V 55 kw

Příspěvek od Phoenix »

Danielaaa píše:
PajaS píše:Nedělá. Jedna věc je, co je normální pro nás, tj. dolít tak max. 1l na 15 tis. km a pokud je to víc, tak to začít nějak řešit a druhá věc je co považuje za normální výrobce. Jako důkaz kopie z dokumentace k sharanu z roku 2002:
3.2.17 sharan-rady ačiny a.jpg
Ted konečně se mi potvrdilo, že jsem si koupila tank, nevím jakým motorem disponuje sharan, ale jsem na tom úplně stejně. At žije vw-lidové vozítko :D . Ted ovšem nevím, zda to řešit nebo dolívat??? Moc děkuji za přiloženou dokumentaci, malinko mě to uklidnilo :mrgreen:
Tohle nepíše jen VW, spotřeba 1 litr na 100km je taková běžná praxe i u ostatních výrobců. Nicméně bych odhadoval, že tvoje auto bude mít navrčeno víc, než je na tachometru a nebo se k němu předchozí majitel nechoval moc hezky. Každopádně zajeď do servisu, třeba něco najdou, určitě se to dá řešit.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“