Potřeboval bych radu od autoelektrikáře

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
LukasMo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.11.2011 18:24

Potřeboval bych radu od autoelektrikáře

Příspěvek od LukasMo »

Ahoj všem, potřeboval bych poradit od někoho kdo umí číst elektrická schémata Volkswagenu nebo Škoda. Mám v plánech v kroužku označení W47 - propojení s kladným pólem 30a vnitřní osvětlení v kabelovém svazku podlahy. Není někde nějaký přehled kde se nachází tahle pevná propojení ve svazcích? Nemůžu ho najít. Myslím že bude asi pod sedačkou řidiče, ale fakt jen hádám. Nejde mi vnitřní osvětlení na Superbu sice, ale ty plány jsou u VW stejné většinou nebo alespoň zakreslování elektrických plánů od koncernu. Nejde mi do řídící jednotky, komfortky která je pod vycpávkou pod nohama řidiče, vůbec tenhle vodič. Respektive jde, ale ometrem nejde naměřit propojení mezi svorkovnicemi kde se toto propojení W47 nachází, takže proto to nesvítí zřejmě. A jestli to chápu dobře, tak bych měl přeci naměřit cca 0 ohmů mezi všemi svorkovnicemi kde se toto propojení W47 nachází, je to tak ne? Většinou jde i o stejný vodič, respektive stejnou barvu rudočerný a taky se toto propojení motá kolem věcí, které zajišťují osvětlení vozu. Zkoušel jsem spojení snad mezi všemi svorkovnicemi které mají propojení W47, ale všechny se tváří na měřidle jako nepropojené. Jinak pokud otevřu dveře, jakékoliv, tak palubovka rozsvítí kontrolku otevření dveří, ale nesvítí nic ani čtecí lampičky ani kufr ani dveřní osvětlení, prostě tam někde chybí to plus a podle mě je to utržené v tom propojení ve svazku. Plány od koncernu jsou pecka, ale jediné co mě štve je to, že tam nejsou popsaný ty pevný body propojení kde se tak nachází, kostry OK, ale tyhle body nic. Nebo alespoň nevím kde, nikde v legendě jsem to nenašel. Proto prosím někoho kdo má zkušenost, jestli mi neporadí kde tyhle pevný body hledat. Díky za rady Lukáš

LukasMo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.11.2011 18:24

Re: Potřeboval bych radu od autoelektrikáře

Příspěvek od LukasMo »

Tak jsem to našel sám hned druhý den, seznam pevných spojení jsem teda nenašel kde se přesně nachází, ale spojení W47 plus asi ještě další 4 jiná spojení jsou pod kobercem/vycpávkou pod nohama spolujezdce za řidičem. Nutno vyndat přední sedadlo, zadní sedák, boční plasty, nášlap na nohu a celou vycpávku nadzvednout směrem ke středu vozu, protože je položená vcelku po celém voze. Jde se pak hezky dostat i na komfortní řídící jednotku, která je zase pod nohama řidiče v plastovém boxu. U ní vpředu jsou také nějaká pevná spojení. Jinak teda všechny tyhle pevné spoje jsem musel rozebrat a znovu spojit a zaizolovat, komplet zkorodované, jeden tak, že jsem ho vysypal jak prach :-) Auto už maká jak má. Takže pro ty co se rádi šťourají do elektriky jako já, tak v origo plánech jak je napsáno pevné spojení v kabelovém svazku podlahy, je myšleno opravdu u podlahy akorát není myšleno kde. Inu stejně vám nezbude nic jiného než ji odkrýt celou :-) Pokud má někdo i montážní plány jako já, je to ale brnkačka, nemusí člověk hledat který šroub jak a kde povolit a který plast odcvaknout. Zdar všem

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“