táhne doprava

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

VlaK píše:
Paskal píše: Šak tam píše že byl na geometrii 8)
A nemyslel tim jen vyvazeni kol?
No asi ne jak piše že kola sou nové a vyvažené. :) :wink:
Přečti si to ještě jednou co píše. :gy: :repa: :wink:

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Měl jsem stejný problém, po výměně čepů na řídících tyčích jsem byl na geometrii a už když jsem viděl jak to dělají, tak se ztrácela moje důvěra v dobrý výsledek, samozřejmě auto táhlo doprava, tak jsem jel k jiným borcům na digitální geometrii, tam mi sbíhavost jakože seřídili, nastavili trochu do mínusu, ale stahovalo to malinko pořád, naštěstí jsem měl obě "opravy" zdarma. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si sám přidal trošku rozbíhavosti, nejdřív o jednu a pak ještě o jednu otáčku řídící tyče, a auto jede rovně, gumy se nesjíždějí. U mně má být sbíhavost 0+-10, a je to vlastně rozdíl 20´, takže v těch krajních polohách už se chování auta může lišit.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak čiště sbíhavost nemá až takový vliv na táhnutí ke straně.. možná bude křivý volant, bude to citlivější na táhnutí do strany, boční vítr a tak dále, jízdní vlastnosti v hájí, budeš se s tím dost prát a v rejdu se to bude štorcovat a samo se budou mect gumy, ale na rovné silnici bez vnějších vlivů to pojede rovně i bez držení volantu..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

hodys píše:tak čiště sbíhavost nemá až takový vliv na táhnutí ke straně.. možná bude křivý volant, bude to citlivější na táhnutí do strany, boční vítr a tak dále, jízdní vlastnosti v hájí, budeš se s tím dost prát a v rejdu se to bude štorcovat a samo se budou mect gumy, ale na rovné silnici bez vnějších vlivů to pojede rovně i bez držení volantu..
Teoreticky máš pravdu, ale mně to stahovalo až po výměně těch čepů a předtím ne, takže to mohla být jediná příčina a taky byla, prostě pomohlo laborování se sbíhavostí, co taky jinak seřizovat na geometrii GIII že.

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

Taky mi to dělalo, jakékoli opravy bez výsledku,přestalo to až jsem koupil nové kola a pneu. :lol: :tooth:

Uživatelský avatar
Pastika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pastika »

Všem díky za tipy. Pár poznámek k předchozím komentářům.
a) vsugerovaný to 100% nemám. prostě to lehounce táhne doprava. Na rovný!!!, kvalitní silnici to táhne doprava.
b) geometrii nejenom kontrolovali ale i opravili, ale pouze v jednom servisu. Nenapadlo mě, že by se to mohlo lišit v jiným servisu.
c) bourané to 100% není
d) brzdy nekontrolovali, ale při geometrii ručně otáčeli jednotlivými koly a prý všechna kola jsou OK. Ale nevím, jestli stačí kolem točit jenom rukou... 8O

No nic. Teď budu kupovat letní pneu, tak uvidím, třeba se to srovná. Pokud ne tak to odvezu do VW a zkusím to vyreklamovat na záruku...
Každopádně díky za tipy
Paštika

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“