Delší provoz bez turba

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Dobdý den,
protože jsem hledal ale nenašel rád bych se zeptal na následující věc.
Jak moc škodí motoru VW 1.9 TDI 85kW (AJM) jízda bez turba. Dejme tomu následky za roční jízdu.

Jde mi o to, že švagr prodává VW Bora 1.9 TDI (85kW AJM) a protože předtím měl max žigulíka, tak s tím pravděpodobně jezdil celou dobu. Motor celkově netáhne a do kopce vytočí 3tis na 3rychlostní stupen max. Jinak koupeno v ČR a poslední servisní kontorla u VW je 7/2010 při nájezdu 121tkm. Nyní má najeto 135tkm.

Díky moc za rady, případné poznatky.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

Co znamena jizda bez turba? Jako ze ho vysrouboval a nechal doma v garazi v krabici? Pokud myslis to ze tomu nedava kotel a jezdi do 3tis ot tak to je ok ikdyz obcas to chce tomu slapnout na krk aby se lopatky zahejbaly. Jinak turbo se roztaci i v relativne nizkejch otackach cca 1500+.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Abych to vysvětlil. Nikdy jsem ropáka neměl a dalo by se říci že jsem jích ani moc neřídil. Když jsem do toho ale sednul, tak moje Felicie je oproti tomu raketa. Prostě Bora netáhne a ani náznak, že bych slyšel při otevřeném okýnku zátah turba. Co jsem tak zjištoval tak pravděpodobně nešlape turbo (do servisu se s tím jede ve středu) a on s tímto jezdil cca přes rok. Proto mě zajímá jaký následek pro motor má když přestane fungovat turbo nebo omezeně a jezdí se s tím rok.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

Jinak nemusi to tahnout protoze:

Vadna vaha vzduchu
Cidlo na tlak za ic
Zasekla regulace lopatek v turbu


Atd atd
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

Tak AJM je oproti felde raketa takze je asi neco såatne. Typnul bych si na ty lopatky v turbu. Uvidis az to nalogujou v servise.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Ano je mi jasné že to nemusí být zrovna turbo. To se uvidí v servise, ale když by taková modelová situace nastala, a jezdilo by se s tím rok, tak jak by se to projevilo na motoru. Přirovnám to ke škodovce, když ještě byla AC pumpa na bloku a praskla membrána a benzin tekl do oleje. Když s tím člověk najel 20km tak se stalo kulový ale když s tím člověk najel 10tkm tak samozřejmě šel motor do ...

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

Mözna nekdo chytrejsi neco jineho rekne ale ja si nemyslim ze by to co jsem psal ze by mohlo byt spatne by melo primo vliv na zivotnost motoru. Ale diagnostika prozradi vic.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

No zajímavé je, že on byl na diagnostice cca před 2měs (odešel mu brz. spínač) a nic jiného v závadě nebylo, přitom to takhle jezdí rok. Takže je mi jasné, že se takhle bez auta nedá nic vyčíst, spíš jen sháním informace co a jak a kdyby tak co případně:)

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

Ne vse co jsem psal musi nutne udelat zapis do pameti chyb. Napr vaha muze davat chybne hodnoty a motor podle toho jede a pritom se do chyb nic nezapise. Chce to presny cisla z diagnostiky - log tlaku turba atd atd
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Jasný tak uvidíme co nám řeknou. Já z "ropáků" měl vždy takový divný pocit, ale nyní potřebuje peníze a prodává to za docela dobrou cenu. A hlavně má k tomu veškeré doklady, vlastně od doby koupě původním majitelem.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Takže pravděpodobně váha vzduchu. Na diagnostice to ukazovalo divné hodnoty a po odpojení váhy na zkoušku je auto o hodně živější. V pondělí vyměníme a uvidíme:)

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od lumpo »

no vidííš - nebude tak zle... to je oprava na pohodu
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Delší provoz bez turba

Příspěvek od flacek »

Tak problém opraven a já jsem od včera majitelem Bory:) Bylo to vadná váha vzduchu.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“