Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zamrzá nafta ? jak na to??
PříspěvekNapsal: 02.02.2012 21:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.08.2009

252

Olomouc

A cpete to i do PD?

PříspěvekNapsal: 03.02.2012 14:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1681

Praha-západ

szebe píše:
a mám pocit že to jede lépe jako čista nafta! mohu doporučit

to neni jen pocit :wink: ale nesmí se to přehánět, protože benzín na rozdíl od nafty neni mastnej a mohlo by s tim mít problém třeba čerpadlo a při většim poměru to spaluje detonačněji (benzín je vznětlivější/těkavějsí) a to už na výkonu nepřídá, protože na to nafťák neni stavěnej ...
u PD by tim mohly trpět vstřikovače možná i od "míň odvážnejch" poměrů ...
btw. já benzín neleju vůbec, naftu často tankuju podle ceny, leju vif(ve větších mrazech dvojnásobek) a neměl jsem probém ani při -27°C (min. rok, letos to u nás moc pod dvacet nešlo), i když při větších mrazech(tak pod -15°C) si stařík po startu trošku začoudí a zakodrcá, ale to je otázka pár vteřin, než začne mazat ... a ještě jeden podstatnej detail - filtry měnim od koupě auta max. ob interval (30tkm a když jsem měl levnější, tak po patnácti a teď pravidelně ob zkrácenej - po 20tkm)

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 11:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2010

129

Jablonec nad Nisou

Taky me zamrzla nafta i s aditivem vif. Mel jsem neco pres pul nadrze a nalil jsem tam 2 l benzinu a je klid.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 19:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.12.2008

350

KrálovnaTDi

jj benzin tam mame taky Fabka I Tdi PD,a pohoda :good:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 22:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.06.2010

1658

Žamberk

Po 6i dnech neježdění a stání ve studené hale, služební Avie D75 na dvě startování chcípla, na třetí zůstal motor v chodu.Nafta s aditivem v systému cajk(auto jelo bez problémů),ale plechovka aditiva od Liqui Molly zastrčená za kabinou v rámu na kost ztuhlá-nekapalná.Tudíž bojeschopnost tohoto aditiva je mě záhadou.

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 22:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.10.2008

9505

Jevíčko

pratonda1 píše:
Po 6i dnech neježdění a stání ve studené hale, služební Avie D75 na dvě startování chcípla, na třetí zůstal motor v chodu.Nafta s aditivem v systému cajk(auto jelo bez problémů),ale plechovka aditiva od Liqui Molly zastrčená za kabinou v rámu na kost ztuhlá-nekapalná.Tudíž bojeschopnost tohoto aditiva je mě záhadou.

náš VIF nedopadl o moc líp...

PříspěvekNapsal: 06.02.2012 23:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1681

Praha-západ

no na benzín to asi nemá, ale myslim, že obsahuje nějaký těkavější benzeny, či tak něco ... připomnělo mi to, že mi zamrzl visací zámek, tak jsem ho po rozmrazení polil prvním olejem, co byl po ruce (motorovej 10W-40) a ten v tu ránu ztuhl tak, že byl sice ještě "gelovej", ale už nestejkal a držel tvar ( byly na něm viděl "zlomy" - cca -20°C) ... a vif bych řekl skoro nezhoustl - sám o sobě má větší hustotu než nafta a pokud z něj nevytěkaj ty těkavý látky, myslim, že i v -30°C poteče (a s naftou nevim přesně jak funguje, u chladicích kapalin se třeba poměry s vodou v mrazuvzdornosti lišej taky dost nelineárně) ...

Předmět příspěvku: VIF
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 08:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.09.2009

21

Vlašim

Ahoj, včera jsem z auta vyndal dvě plechovky s VIF, jedna zimní, druhá letní, zimní zcela ztuhlá náplň, letní tekutá. Je to normální? nemělo by to být třeba naopak. Podotýkám, že jsem se nespletl, plechovky jsou originál balení 0,5 l.
Díky za názory.
M. Král

Předmět příspěvku: Re: VIF
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 09:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9673

Lovčovice u Jemnice

precti si v jakych teplotach se ma vif skladovat.. kdyz ho nechas na mrazu, myslim koncentrat, tak to bude tuhnout,. jak prijde do spojeni s naftou, reaguje to spolu a nezmrzne ani jedno :)

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: VIF
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 12:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2010

129

Jablonec nad Nisou

Tomášek píše:
precti si v jakych teplotach se ma vif skladovat.. kdyz ho nechas na mrazu, myslim koncentrat, tak to bude tuhnout,. jak prijde do spojeni s naftou, reaguje to spolu a nezmrzne ani jedno :)

Jojo skladovat do minimalni teploty 5 stupnu Celsia :D

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 10:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

122

Telč / Batelov

leju 3-4l do plný a zkoušel jsem natankovat snad všudě co je po okolí (telč) a abych pravdu řekl od každý benziny jsem si vzal cca 0,5l vzorek hodil do skleniček a za okno a co by jste řekly :-D všechno sračky že bych je nakopal za ty prachy co za to chtějí je to výsměch do očí.... a je ulpně jedno která benzina to byla ale je fakt že rozdíly byli zkoušel jsem
Benzina Telč (obě) - stějná nafta při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 15% nafta čirá, při -20°C nafta začala matnět a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Třešť - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
OMV Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta čirá, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C stejná jako při -20°C

Všechno premiové paliva (Verva, V-power.....) takže vyhrála OMV ale stejně žádnej zázrak....

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 13:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.02.2008

5134

Mám, PV

Mluvil jsem s chlapy od nás ze zemědělského družstva a naftu jim navezlo naposledy v listopady a nezamrzla jim v ničem. Takže kde kua tankujete, že vám to zamrzá.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 13:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.12.2008

1007

Olomouc City

pino.t píše:
Mluvil jsem s chlapy od nás ze zemědělského družstva a naftu jim navezlo naposledy v listopady a nezamrzla jim v ničem. Takže kde kua tankujete, že vám to zamrzá.

ja tankuji u tesco :mrgreen: ale skusim OMV....vif přidavam....někdy na 1x,někdy 2-3x to chytne....tak nevím

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 17:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.12.2008

306

Brno

Phate píše:
doporucuje kazdopadne vymenit filtr

presne. kdyby si vsichni v prosinci vymenili palivak tak 99% problemu se zamrzanim nafty zmizi. Ja tankuju levnou "neznackovou" naftu a startuju jak o zivot bez jakychkoliv aditiv a benzinu v nafte...

PříspěvekNapsal: 14.02.2012 09:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9673

Lovčovice u Jemnice

nemitom píše:
leju 3-4l do plný a zkoušel jsem natankovat snad všudě co je po okolí (telč) a abych pravdu řekl od každý benziny jsem si vzal cca 0,5l vzorek hodil do skleniček a za okno a co by jste řekly :-D všechno sračky že bych je nakopal za ty prachy co za to chtějí je to výsměch do očí.... a je ulpně jedno která benzina to byla ale je fakt že rozdíly byli zkoušel jsem
Benzina Telč (obě) - stějná nafta při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 15% nafta čirá, při -20°C nafta začala matnět a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Třešť - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
Shell Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta matná, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C uz v ní byli cucky
OMV Jihlava - při -15°C se začal sražet parafin a odhadem tak 10% nafta čirá, při -20°C nafta začala obsahovat nenápadný vlákénka a při -25°C stejná jako při -20°C

Všechno premiové paliva (Verva, V-power.....) takže vyhrála OMV ale stejně žádnej zázrak....

odkud ses presne? ja sem od dačic, tak koukam dalsi klubak v okoli?

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]