VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
kotchy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2015 18:14

VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od kotchy »

Zdravím, poradíte mi někdo prosím??

Mám VW Touran 1,9 TDI 74 kw r.v. 2003. Z ničehonic se mi rozsvíila kontrolka volant s vykřičníkem a přestalo jít el. servo. Dal jsem to na diagnostiku a psalo to, že nekomunikuje řídící jednotka el. řízení a že nekomunikuje řídící jednotka el. řízení s posilovačem. jsem invalida na vozíku a musel jsem nutně do Prahy. Po ujetí cca 80 km za jízdy kontrolka zhasla a servo začalo fungovat. Když jsem dojel do cíle a vyřídil jsem vše potřebné, tak po zapnutí klíčku se kontrolka opět rozsvítila a servo nešlo, zase po ujetí 60 km opět zhasla a servo fungovalo. Nechal jsem zkontrolovat všechny pojistky i ty velké u motoru, relé a vše ok. Dále jsem nechal zda mi jde proud tam kam má a taky ok. nechal jsem tedy take vyčistit všechny kontaktky i ze spoda u serva a nic. Zajímavé že po vyčištění kontaktů stačilo ujet jen 11 km a servo fungovalo. Bohužel jen do té doby než jsem zhasl motor. Obvolal jsem několik autoelektikářů a všichni mi řekli, že servem to není, když to takhle občas funguje a občas ne. Nikomu se však hledat závadu nechce, říkají, že až najdu kde to je tak mi to potom opraví. Na to abych to dal do VW servisu nemám a tak Vás prosím o každou radu jestli jste náhodou neměl někdo stejný, nebo podobný problém? Když tam mi napište na mail: martin.kotchan@seznam.cz Díky moc. Martin

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“